Vítkovice jedou domu s prázdnou!

vitkovice
Slávisté se v rámci dohrávky 6.kola Tipsport extraligy utkali s Vítkovicemi, které v posledním kole prohrály na domácím ledě proti tygrům z Liberce. Slavia si potřebovala zlepšit náladu po zpackaném derby a posledním kole ve Varech, kde jsme prohráli 4:2.

1.třetina nebyla zrovna moc oku lahodící a gól v ní týmy nevstřelily. Hra byla poměrně vyrovnaná, avšak velké množství nepřesností obě mužstva neposunulo do žádné vyložené šance. Výborně nás párkrát podržel Dominik Furch, který si dokázal včasným vyjetím poradit i s volným vítkovickým hráčem. V této třetině musel odstoupit Marek Tomica, který po odehrání puku neměl potřebnou stabilitu a byl sestřelen vítkovickým hráčem na hrazení.

Do 2.třetiny vstoupili lépe hosté, kteří otevřeli gólové manko necelou minutu po začátku třetiny – Ondrej Šedivý dorazil puk za Dominika Furcha. Vítkovice měly mírnou převahu, avšak dvakrát se dokázal dostat do velké šance Pavel Klhůfek, který ale nevyužil ani jednu. Sešívaní se probudili až 7 minut před koncem třetiny, kdy Michal Poletín dokázal tečovat střelu Jaroslava Bednáře a srovnal tak na 1:1. O 2 minuty později však bylo ještě veseleji, protože stejná dvojice dokázala skóre otočit na 2:1. Za tohoto stavu také třetina skončila.

3.třetina se ze začátku nesla v opatrném duchu, ale oba týmy dokázaly zahrozit. V čase 43:54 dokázal srovnat Vladimír Svačina, který dostal nečekanou zpětnou přihrávku zpoza brány od Ondřeje Romana. Stav byl 2:2 a pomalu se zápas chýlil k prodloužení, ale 46 vteřin před koncem dokázal dostat David Štich puk za záda Šindeláře a připsal si tak svůj první letošní bod.
Sešívaní se snažili zápas v klidu dohrát, ale 17 vteřin před koncem si dohrání zkomplikovali vyloučením Jánose Vase. Vítkovice odvolaly brankáře a zoufale se snažily dát srovnávací gól. Nicméně puk se dostal na hůl Jaroslavu Bednářovi, který se vydal na prázdnou bránu a 1,2 sekundy před koncem upravil stav na 4:2.

Návštěva: 2582 diváků, hráč zápasu: Jaroslav Bednář (3+1)

Slavia si tak veze do Vršovic 3 body a další 3 důležité body si může odvést již tuto neděli z ledu extraligového nováčka z Mladé Boleslavy. Pokud máte zájem zúčastnit se výjezdu, můžete se přihlásit zde.