Prokletí je prolomeno ?! Slávisté vyhráli na nájezdy.

Slávisté po neúspěšném derby, kdy Spartě podlehli 0:3 uvítali předposlední Vítkovice.

Vítkovice se nacházeli před dnešním zápasem na předposledním místě, na které Slavia ztrácela deset bodů.
Dušan Gregor do svého druhého zápasu nepozměnil první pětku a  v útoku zůstal tak Sklenář s hostujícím Kolářem a centrem Bednářem. Utkání začalo a šance nepřicházely.
Místo šancí se hromadila vyloučení na obou stranách  a největší šancí první třetiny byla nastřelená tyč za Furchovými zády deset vteřin před koncem.

Gregor

Druhá třetina začala v rychlém tempu a po minutě hry se radovali slávisté ze vstřelené branky. Michal Poletín poslal puk na čepel Tomáše Vlasáka, který v pohodě překonal Dolejše. Vítkovické vyrovnání přišlo o pět minut později, kdy od mantinelu vyslal tvrdý projektil Vandas a stav byl 1:1.  Ve 28. minutě sešívaní borci si vzali vedení na svou stranu zpět po využité přesilovce, kdy k odraženému puku se dostal Jan Stránský a uklidil do prázdné branky. Vítkovičtí dokázali opět vyrovnat pár minut před koncem druhé třetiny po střele Jana Káni byl stav na konci druhé třetiny 2:2.

3

Třetí třetina začala opět rychlým gólem slávistů. Ve 43. minutě se ke kotouči dostal Jan Novák, který svým prvním gólem v extralize navýšil stav na 3:2! Pět minut do konce a slávisté opět nedokázali udržet své vedení a vítkovický Svačina toto zaváhání využil a poslal potřetí puk za Furchova záda. Třetí třetina skončila vyloučením Davida Šticha a začalo prodloužení. To branku nepřineslo a 4010 diváků se mohlo těšit na nájezdy.

3

První série nájezdu nebyla proměněna ani jedním z exekutorů a na řadě byla druhá série. Prvním, který vyrazil za vstřelením branky byl Svačina, ten už jednou Furcha dnes prostřelil, ale nájezd se mu nevydařil a na slávistické straně šel čelit svému osudu vele-zkušený Jaroslav Bednář. Kapitán se rozjel a poměrně tvrdou ránou z mezikruží propálil Dolejše. Třetím v pořadí vítkovických byl Svoboda, ten Furcha neprostřelil a slávisté se mohli radovat zisku dvou bodů.

Slávisté uťali sérii devíti zápasu bez bodu. V úterý pojede náš tým do Karlových Varů, kde budeme s Vámi a přineseme aktuální fotky přímo ze stadionu.

(Fotky převzaty z oficiálního webu hokejové Slavie)