Mizérie pokračuje, naděje umírá poslední?!

Slávisté se topí na dně extraligové tabulky a situace začíná být více než kritická. Naděje sice umírá poslední, ale v této situaci snad už ani největší optimista nemůže doufat v zázrak – je více než jasné, že play-out nás nemine a bohužel pomalu, ale jistě začíná být i jasná účast v baráži. Pojďme si tedy aktuální „fazónu“ shrnout…

Sešívaní po slibné přípravě pod novým trenérem začali úspěšně i extraligovou sezónu, avšak úspěšná série neměla dlouhého trvání. 10.října Pražané odstartovali při zápase s Mountfieldem HK první 6ti zápasovou sérii proher, ve které padli mimo jiné také s Třincem, Kometou, Olomoucí a tehdy posledním Zlínem. V této sérii Slavia získala jediný bod a to po prohře v Olomouci po samostatných nájezdech. Bodem zlomu byl pro Slavii zápas s (v té době prvním) Litvínovem, ve kterém jsme dokázali otočit zápas z 0:3 na 6:3. Poměrně nečekaná výhra jakoby nakopla celý tým a do sbírky jsme si vzápětí přidali skalp indiánů z Plzně, energetiků z Karlových Varů a před reprezentační přestávkou těsnou výhrou 0:1 také ten sparťanský.
HCSjednota

Ovšem po zápase s KV celá vítězná šňůra skončila a následovala dlouhá série 9ti proher, ve které došlo i na výměnu trenéra. Nepopulárního Ladislava Lubinu nahradil slovenský mazák Dušan Gregor, který vedl ze začátku sezóny Admiral Vladivostok (KHL). Dušan Gregor začal své působení ve Slavii prohrou v derby 3:0, ale následující domácí zápas jeho svěřenci dotáhli po nájezdech do vítězného konce. Po 9ti porážka v řadě to byla příjemná vzpruha, avšak netrvala dlouho… Zkrátka se ukázalo, že trenér na hráče nemá příliš vliv a slávisté vesele prohrávají jeden zápas za druhým. V roce 2015 stále ještě čekají na první výhru a předvedené výkony na ledě nenasvědčují zlepšení.
zápasy
Pravděpodobně se nedozvíme, co stojí za takto markantním propadem hráčů, ale na první pohled je patrné, že hráči se velice trápí. Za zmínku stojí jen kvalitní výkony obou brankářů, ale ty jsou často sráženy laxní obranou, skrz kterou by prošel snad i hokejista z přípravky. Když do toho ještě přidáme časté hrubky obránců, které někdy vypadají jako přihrávky „do jízdy“ soupeřům, o malér je vystaráno. A trápící se útok rozhodně není žádným pozitivem, v zápasech není vidět náznak snahy a kreativity, jen prosté nahození puku do útočného pásma a pak následuje pouze „trapné“ dohrání kotouče, při kterém se s trochou štěstí dostaneme i do jakéhosi zakončení. Není se proto čemu divit, že zápasy končí vysokými prohrami, které jsou obzvláště v případě Mladé Boleslavi ( a soupeřů z dolních pater tabulky) více než neomluvitelné.

V posledním zápase na ledě brněnské Komety jsme dokonce po první třetině vedli(!!!), jenže tak jako v ostatních zápasech, je pro Slavii klíčová a bohužel i krizová druhá třetina. Tento nešvar byl vidět i v mnoha předchozích zápasech a bohužel byl vidět i v pátek, kdy Pražané vedli po první třetině 0:2, ale nakonec Kometa otočila zápas a vyhrála 5:2. Je velmi spekulativní, čím to může být – mě osobně napadají dvě možnosti a to: 1) vidina vyhraného zápasu a tudíž hráči nejedou na „100%“ 2) soupeř podceňuje Slavii jako poslední tým v lize, ale po překvapující první třetině se chytne a zápas ovládne…

Nezbývá nám tedy, než se začít modlit a těšit se na stařičký Eden, protože šance na předkolo play-off jsou pramalé… Ale rozhodně bude i zbytek sezóny pro hokejisty klíčový, jelikož je to poslední šance, jak se nachystat na případnou baráž, ve které můžeme kalkulovat s Jágrovým Kladnem, rozjetým Motorem, chomutovskými Piráty a dalšími týmy, které se budou za každou cenu chtít probojovat do Tipsport Extraligy. Hrdí když se vyhrává, věrní když se nedaří!