Slavia vstoupila do baráže nadějně a drží šance na udržení v extralize!

Sešívaní mají za sebou velice nevydařenou základní část. Poslední místo po 52 kolech znamenalo až poslední místo a vůbec nejhorší umístění v historii klubu. Stalo se to, co si žádný slávistický fanoušek nepřál a to boje o udržení v nejvyšší soutěži s rizikem pádu do 1.ligy, kde bojují bývalé extraligové kluby České Budějovice, Kladno, ale třeba i Chomutov a Ústí nad Labem. Slávisté přesto doufají, že krize jednou pomine a sezóna se podaří zachránit. Nyní za sebou máme první čtvrtinu bojů o účast v extralize pro příští sezónu. Pojďme se tedy podívat, jak se nám zatím daří.

1.KOLO:
• HC SLAVIA PRAHA –Piráti Chomutov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Štich (Čermák, Bednář),
53. Sklenář (Valach, Vlasák) – 59. Dušek (Rutta)
HCS1

V úvodním utkání jsme přivítali Chomutov a zápas byl v mnoha ohledech pikantní. Vždyť na straně Pirátů stojí náš kormidelník a pan Trenér Vladimír RŮŽIČKA, který na naší střídačce, coby hlavní kouč, strávil kus života. „Růža v rozhovoru přiznal, že hlavní pro něj je, aby se Chomutov dostal zpátky do extraligy, zároveň však jedním dechem dodává, že Slavii záchranu přeje a na 20 let se nedá zapomenout.

Jedničkou Chomutova je navíc pro nás velice známý Miroslav KOPŘIVA. Vždyť „Kopr“ strávil ve Slavii několik sezón a s kolegou „Dominem“ se střídal v roli jedničky. Došlo tak i na souboj „slávistických“ brankářů FURCH x KOPŘIVA a to nebylo vše. Dres Pirátů navíc oblékají i další naši bývalí hráči: Vladimír RŮŽIČKA mladší, Jiří DRTINA, Jaroslav KOMA nebo Antonín DUŠEK. Dokonce i hlavní trenér hostů Břetislav KOPŘIVA má červenobílou minulost, v minulosti totiž působil v roli asistenta trenéra našeho klubu.

První střetnutí bylo na programu na našem ledě v Edenu, kde jsme se mohli opřít o mohutnou domácí podporu. V 17.minutě otevřel skóre David ŠTICH a poslal Sešívané do vedení! Ve druhém dějství byli hosté aktivnější, Dominik nás však podržel. Chomutov měl řadu početních výhod, dokonce i dvě přesilovky 5 na 3, ty ale nevyužil a Slávisté trestali. 7 minut před konce Jakub SKLENÁŘ tečoval střelu Valacha a rázem bylo vedení dvoubrankové! Chomutov ale zbraně nesložil a ve slávistickém stánku tak bylo ještě horko.Nakonec ale Slavia závěr utkání zvládla a získala veledůležité 3 body.

HCS2
__________________________________________________________________________

2.KOLO:
• ČEZ Motor České Budějovice – HC SLAVIA PRAHA 2:3 SN (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 0:1)

51. Nouza (Straka, Vráblík), 59. Vráblík (Nouza),
40. Pletka (TS), 58. Stránský, rozh. náj. Vlasák

Druhé utkání nás čekalo na ledě klubu, který také bojuje o návrat mezi nejlepších 14 týmů. České Budějovice se vzpamatovávají z pádu do první ligy a po druhém místě v základní části, mohli být v psychické pohodě. I v Budvar Areně se nám podařilo vstoupit lépe do utkání, když po obrovském závaru před brankou zalehli domácí puk v brankovišti a bylo nařízené trestné střílení, ze kterého se Václav PLETKA nemýlil a posunul červenobílé do vedení! Na další branku si museli diváci počkat až do 51.minuty, kdy se Nouzovi podařilo střelu tečovat a vyrovnat. V čase 57:41 se ale podařilo Slávistům znovu strhnout vedení na svou stranu. Jan STRÁNSKÝ se dostal do dvou samostatných úniků, první z nich však úspěch neslavil. O pár vteřin později ale dostal příležitost zaváhání napravit a střelou nad lapačku vrátil Sešívaným jednobrankový náskok. Bohužel ani ten jsme dlouho neudrželi, když po konzultaci s videorozhodčím sudí uznal střelu, která skončila těsně za brankovou čárou.

V prodloužení dostal Motor šanci o výsledku rozhodnout, ale po oddechovém času přesilovou hru nevyužil. V nájezdech jsme byli svědky střídání brankářů, když Bláhu nahradil Gába. V první sérii gól nepadli když se k nájezdu dostal Pletka, který v průběhu zápasu trestné střílení proměnil. A jelikož ani soupeř Furcha nepřekonal, rozhodnout mohl na konci druhé série „Vlasy.“ Tomáš VLASÁK nic nevymýšlel a pohotovou střelou mezi betony Gábu prostřelil! Slávisté tak mohli oslavit druhé vítězství, tentokrát za výhru po samostatných nájezdech, která znamenala zisk dvou bodů. Po tomto utkání jsme se posunuli až na vedoucí příčku s 5 body.
HCS3

3.KOLO:
• HC Olomouc – HC SLAVIA PRAHA 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Knotek (Vyrůbalík), 27. Řípa (Zuzin, Marosz)

Ve třetím kole jsme narazili na Olomouc a šlo tedy o první souboj dvou extraligových klubů v rámci baráže. Do první šance jsme se dostali v 7.minutě, zazvonila však jen levá tyč. Kohouti si vytvořili několik velkých šancí, přesto skončila první část bezbrankově.

To se změnilo ve 26.minutě, kdy Furch vybruslil před brankoviště a domácí už měli práci snadnou. Druhý úder přišel hned za minutu, jakmile Zuzin našel před brankou Řípu a ten Furcha překonal podruhé. Ke konci druhého dějství jsme mohli snížit ztrátu, ale ani dorážky dvou našich hráčů nebyla proti Trvajovi nic platné. Druhá třetina nabídla dvě branky, ovšem obě do naší sítě. Olomouc šla do třetí dvacetiminutovky s dvoubrankovým náskokem a nutno říct, že zaslouženě.

Ve 49.minutě poslal přihrávku o tyčku na Sklenáře, ten však kotouč nedostal přesně. Kohouti si vedení pohlídali a dovedli utkání k výhře o dvě branky. Olomouc předvedla lepší výkon a mohla vyhrát i vyšším rozdílem, kdyby domácí hráči vyložené šance nespálili. Slávisté tak našli prvního přemožitele, když na ledě Kohoutů podlehli, dvakrát inkasovali a nevstřelili ani jeden gól.
Sešívaní tak přicházejí o první pozici a po tomto duelu padají hned na místo třetí. To však jen o skóre za Chomutovem, který má více o 3 vstřelené branky. Přesto můžeme být rádi za dobrý vstup do barážových bojů, jelikož se soupeři držíme krok. Čekají nás ještě dramatickéchvíle, věřme, že se šťastným koncem.