Vítězný rozhovor po derby s Danem Kolmanem

Slávisté poprvé vyhráli v derby proti Spartě a my jsme proto vyzpovídali bosse sešívaného futsalu!

Ahoj, tak jaké jsou pocity po prvním vyhraném derby?

Není mi ještě úplně dobře, oslavy byly dlouhé…. 🙂 Samozřejmě, že pocity jsou fantastické. Tento futsalový klub vedu již 19 let a čtvrteční utkání považuji asi za největší výhru v jeho historii. Prožíval jsem ty úžasné pocity jak z lavičky, tak z tribuny. Být s fanoušky v kotli a fandit vlastnímu týmu bylo naprosto úžasné. Výhru bych před utkáním bral jakoukoliv, ale užít si ji s pocitem, že jsme největšího rivala přejeli takto jednoznačným způsobem, je o to lepší.

12190946_1066747690015496_6772265536353528908_n

Cítil si, že to dobře dopadne už před zápasem?

Musím říct, že jsem ve výhru ohromně věřil a tipoval jsem výsledek 7:1. To ale nic nemění na tom, že jsem byl před zápasem tradičně úplně paralyzován nervozitou. Byly to velké nervy. Ale já od zápasu v Brně měl pocit, že ten tým přišel na to jak hrát, že se semknul a Spartu porazí. Je to dobrý tým, a já mu věřím. Věřím, že ještě neřekl poslední slovo, a prožene všechny týmy v lize. Zvlášť když v podstatě ještě posílíme, neboť k týmu se zpět připojil Petr Oliva a v nejbližší době se po zranění vrátí také Vandas s Wojnarem.

Co podle tebe rozhodlo derby? Který gól byl ten nejdůležitější?

Derby rozhodlo více faktorů. Důležitý byl úvodní gól Vejvody, i odskočení na 3:1 po akci Novotného se Salákem. Jak však řekl trenér Brychta, důležitá byla naše zarputilost, bojovnost a přístup. Od začátku bylo na každém hráči vidět, že si jdeme za svým, že derby chceme vyhrát. Jazýčkem na vahách také byla asi o chloupek větší hráčská kvalita na naší straně. Sparta pro mě trochu nepochopitelně nechala odejít kvalitní zkušené hráče Stejskala a Dlouhého, při čemž prvně jmenovaný nás v podstatě v posledním derby porazil. K tomu má zraněného Zapletala a Holečka, který sice nastoupil, ale dlouhá herní pauza na něm byla vidět. V sestavě tak hosté měli některé hráče, kteří je kvalitativně nemohli nahradit. Proto si myslím, že Sparta hrála svoje maximum, na nás to ale nestačilo.

10525766_1066747513348847_9214214144114317725_n

Skvěle zachytal brankář Vahala, byl jeho výkon klíčový?

Výkony brankáře Vahaly mají vzestupnou tendenci a je nepochybně oporou mužstva. Sparta si v utkání, ale příliš šancí nevytvořila, nebyla výrazně nebezpečná, Ondra měl minimum těžkých zákroků. Strašně důležitá je ale Ondrova podpora útoku. Hra nohou i přesné výhozy, jenž jsou základem naší gólové produkce v dosavadních odehraných utkáních. Takže určitě ano, jeho výkon byl jeden z klíčových faktorů naší výhry.

purchase prednisone

O přestávce vám prý vykradli šatnu, můžeš se k tomu nějak vyjádřit?

Ano, je to pravda, a kloubouk dolů před týmem, že se nenechal rozhodit, a přes tuto nepříjemnost se náš výkon ve druhém dějství zápasu ještě zvednul. Do šatny během prvního poločasu vniknuli zadními dveřmi zloději, a ukradli telefony, peníze, počítače a další věci asi za 150tis korun. Chtěl bych vyvrátit informace, že do šatny vnikli fanoušci Sparty. Ti by tam nenechali vlajku sešívaných Ultras. V každém případě je v hale kamerový systém, takže nějaké obrázky pachatelů budou asi k dispozici, třeba je poznáte a pomůžete vypátrat!

Jak si byl spokojen s diváckou kulisou? Sparťanští fanoušci se zdáli být trochu zaražení.

V každém případě musím poděkovat všem divákům za návštěvu. Byla největší v historii derby. Do haly si našlo cestu 773 platících diváků a 195 hostů. 968 diváků je rekordem nejen DERBY, ale i naší klubové historie. A myslím, že i co se týká ligového futsalu vůbec, se utkání s touto návštěvou zařadí hodně vysoko. Paradoxně však bylo nejméně aktivních fanoušků v historii derby. Jak na straně Slavie, ale především na straně hostí. Sparťanských fandů bylo opravdu málo, a v podstatě svůj tým nepodporovali. Myslím, že se projevilo to, že vedení futsalové Sparty s fanoušky nekomunikuje, nepracuje s nimi, a nic pro návštěvnost a diváky nedělá. To se projevit někde musí.

Ve druhém poločase nastal konflikt u Slávistické lavičky, po kterém si by vykázán ze hřiště, co se stalo?

Ale tak nestalo se v podstatě nic, nedramatizoval bych to. To, že David Frič je zákeřný a provokující hráč je o něm dostatečně známo. Utkání mohl dohrát jen díky obrovské velkorysosti a benevolenci sudích. Derby je určitě emotivní mimořádné utkání, a třeba já bych ani nechtěl, aby šel Frič po červené kartě do sprch už v prvním poločasu, což jít měl. Nelíbí se mi ale, když sestřelí Jirku Novotného, a ještě jde a místo omluvy jej štípne a kroutí mu bradavkou. V druhém poločasu už byl frustrovaný, bylo to na něm vidět, že těžce nese, že herně již viditelně nestačí, a pomáhá se nepěknými fauly. Vše vyvrcholilo dalším útokem na Jirku Novotného a vulgárním a hulvátským komentářem k naší lavičce, kde seděli také jeho svěřenci z České reprezentace U-19. Šel jim opět „zářným příkladem“. Tak jsem si to s ním šel říct, ale bál se, jen koukal a mlčel. To už hrdina nebyl. Svůj účel to tedy splnilo, vzal jsem to tak trochu na sebe, aby se do něj nepustili hráči a zbytečně neoslabili tým. Frič si pak vzal mikinu a snad 6 minut nešel na hřiště. Už byl klid. Po odpískání konce jsou emoce pryč. Tohle zůstává ve sportovní hale. Snad bych ještě připomenul, že i Doša se předvedl v nepěkném světle. Ten byl ale potrestán dveřmi, do kterých kopl při odchodu z haly, a dostal od nich co proto… A pokud jsem byl vykázán, ani o tom nevím, na tribunu jsem vyrazil sám a dobrovolně.

Hned si zamířil do kotle, kde se přidal k bujarému fandění, jak sis to užil?

Samozřejmě jsem si to užil. Chodím fandit i na fotbal, zrovna poslední domácí zápas s Olomoucí jsem si na severní tribuně protrpěl… 🙂

12193535_1066747230015542_5519716120110474918_n

Mrzelo tě, že si na závěrečnou děkovačku nebyl mezi hráči ale pouze na tribuně?

Ne, nemrzelo. Mohl jsem jít mezi ně. Kdo by mi to zakázal? Ale byl jsem z výhry trochu dojatý, tak jsem zůstal mezi fanoušky a sledoval radost týmu z nadhledu. I děkovačku Tomáše Matějky. Bylo to skvělé. Bylo to nezapomenutelné.

12079557_1066750913348507_6556894010690400228_n

Jaký byl pozápasový program? Šli jste někam slavit? Dostali hráči něco za výhru?

Pozápasový program bych příliš nekomentoval… Pro mě trval až do pátečního večera. Začali jsme tradičně v restauraci Nad ledem v zimním stadionu a pak pokračovali po Praze 10, abychom se pak zase vrátili do restaurace Nad ledem 🙂 Oslavili jsme výhru v derby důstojným způsobem 🙂 Za výhru v derby hráče určitě speciálně odměníme. Opravdové derby je totiž pouze jedno, a to mezi Slavií a Spartou. Takže výhra v něm se cení!

Buy Fluoxetine Online

Jak by si na závěr zhodnotil zápas se Spartou?

Buy Zoloft online

Byli jsme jednoznačně lepším týmem a vyhráli zaslouženě, ve fantastické atmosféře, před úžasnými diváky. Všem ještě jednou děkuji za návštěvu. Také děkuji všem, kteří poslali gratulace, jen esemesek jsem dostal přes 200. Všem vzkazuji, přijďte zas, a podporujte nás! Hrajeme zatím o čelo tabulky a rozhodně na těchto místech chceme zůstat. A s diváky v zádech to jde mnohem snadněji!

12193371_1066748403348758_4611444298142075906_n

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *