Silvestrovský výhled: Co nás čeká v Synot Lize na jaře?

JARO2

Přinášíme vám rychlý sumář toho, co vás v jarní části sezony čeká a nemine. Pevně se připoutejte, vyrážíme!

Leden

Zimní přestupní období je v plném proudu, hlavní zájem panuje o rychlé ofenzivní hráče Skaláka a Šurala. Podle vedení Sparty je také (opět) velký zájem o Ladislava Krejčího, který by měl do letenské kasy přinést přes 100 milionů korun.

Slavia jako jeden z mála týmů na špici výrazněji posiluje, do kádru sešívaných přicházejí Železník, Bořil a také Pavlenka. Fanoušci Sparty začínají být nervózní a ptají se vedení, kdy přijdou nějaké posily také na Letnou.

Během schůzky nejvyššího vedení Sparty se ukáže, že nápad zablokovat v letenských kancelářích všechny sociální sítě včetně YouTube zřejmě nebyl zas tak dobrý a klubu se zatím příliš nevyplácí. Jakub Otava dokonce začal za zprovoznění YouTube a Twitteru držet protestní hladovku.

Přestupy
Hledání nových talentů se na Letné po zablokování YouTube poněkud zkomplikovalo.

Josef Šural přestupuje do Slavie! Tvrdá přestupní jednání končí a Šural se stává hráčem sešívaných! Největší neshody panovaly kolem platu 25letého křídelníka, který požadoval až 700 tis. Kč měsíčně. Přestupu nakonec výrazně pomohl Jaroslav Tvrdík, který se Šuralem dohodl plat kolem 200 tis. Juanů měsíčně.

Sparta po neúspěšném vyjednávání se Šuralem a Skalákem přivádí překvapivou posilu! Jejím hráčem se stává Romuald Lacazette, bratranec slavnějšího Alexandra Lacazetta z Lyonu. Romuald zatím působil například v rezervě Paris Saint-Germain. Jakub Konečný na Twitteru prohlásí, že do naší ligy přichází hráč úplně odlišné úrovně. Tento výrok mu bude ještě mnohokrát připomenut jako nezvykle prorocký.

Únor

Jarní část sezony začíná! Jiří Skalák nakonec zůstává v Mladé Boleslavi a během první půle proti Baníku zaznamenává gól a asistenci. Expert Hyský se ve studiu při hodnocení Skalákovy „české cesty“ na Euro tak rozhýká blahem, že si David Kozohorský na zbytek otázek musí odpovídat sám. Diváci změnu naštěstí téměř nepostřehnou.

Ladislav Krejčí nakonec zůstává ve Spartě. Žádný z potenciálních zájemců nebyl ochotný akceptovat požadovanou cenu. Přesvědčení, že Ládík je miliónový, v současnosti zastává už zřejmě pouze Ládíkova starostlivá maminka.

Miroslav Pelta začíná vážně vnímat problémy Baníku. Když mu jeho kolegové oznámí, že tradičnímu ostravskému týmu hrozí sestup, je touto novinkou zcela zdrcený. S několika spřízněnými kluby dohodne plán na záchranu v podobě hostování zkušených hráčů. Sám do Baníku posílá Jána Greguše.

Zdrcený
Podobně zdrcený byl Miroslav Pelta naposledy v době, kdy se dozvěděl o možném ovlivňování rozhodčích.

Březen

Problémy trápí také FK Teplice, jejichž výkony stále neodpovídají představám vedení a realizačního týmu. Spekuluje se také o rozporech mezi Davidem Vavruškou a hráči. „Český Mourinho“ zatím odvádí pozornost kontroverzními vyjádřeními na adresu kohokoliv, kdo je zrovna v dohledu. Velký rozruch vzbudilo jeho prohlášení, že nízká kvalita kádru jde ještě za trenéry Ščasným a Radou. Petra Radu toto tvrzení tak rozčílilo, že musel být krátce v péči lékařů. Ukázalo se, že nejvíce se ho dotklo hození do jednoho pytle právě s jemu oblíbeným Zdeňkem Ščasným.

Přestože jsou administrativní záležitosti kolem hostování Jána Greguše již dotaženy, trenér Petržela zatím slovenského středopolaře v Ostravě postrádá. Podle neověřených zpráv byl Greguš spatřen v Nitře, kde se ukrývá v bytě své babičky a o návratu do Baníku nechce ani slyšet.

Slavia kontumačně prohrává zápas s Jabloncem a její stadion je na 3 zápasy podmínečně uzavřen! Tentokrát však slávisté musí hledat vinu především u sebe. Nápad se zájezdem čínských fanoušků se i díky absenci vstupních kontrol poněkud zvrtnul a sudí Zelinka zápas po právu ukončil. Ohňostroj v Edenu však k radosti obyvatel Vršovic pokračoval až do pozdních večerních hodin.

Duben

Romuald Lacazette poprvé nastupuje za Spartu v zápase proti Příbrami, a to na pravém křídle. Předtím podle vedení letenských laboroval s drobným zraněním a doháněl tréninkové manko. V zápase však stojí proti skvěle hrajícímu Martinu Susovi, který si zřejmě vsadil na nulu vzadu a Romualda vůbec nepouští do hry. Francouzský záložník tak zaujme hlavně nečekanou komickou vsuvkou – při rychlé přešlapovačce si totiž omylem stoupne na tkaničku, což rezultuje v rozbitý nos a následné ošetřování za postraní čarou. Poté je střídán.

Mdlé výkony 1. FC Slovácko v jarní části posílají klub opět do nudného středu tabulky. Výkonný ředitel Slovácka Vladimír Krejčí se nechává slyšet, že je potřeba začít klub připravovat na budoucí sezóny bez Libora Doška a také Svatopluka Habance, kteří podle něj už odevzdali moravskému klubu maximum. Později bude tvrdit, že tento výrok byl (jak už je v Česku obvyklé) vytržen z kontextu.

Libor Došek by mohl
Libor Došek by mohl podle ředitele Krejčího brzy předat nejen kapitánskou pásku, ale raději rovnou i kopačky a dres.

Ani mistrovské Plzni se na jaře příliš nedaří a o první místo se musí přetahovat se štikou ligy Mladou Boleslaví. Vedení se snaží přivábit nového lídra kabiny po vzoru Pavla Horváta. Ukazuje se však, že jediným dalším sparťanským kapitánem vyhozeným za dramatických okolností z Letné je Tomáš Řepka. Adolf Šádek jednání se známým bouřlivákem dementuje a po otázce, zda by příchod Řepky znamenal zátěž pro plzeňskou pokladu, rozzlobeně opouští tiskovou konferenci.

Květen

Liberec na Letné pořáží Spartu 2-0 a trenér Trpišovský samou radostí vyhazuje kšiltovku do vzduchu. Ta dopadne do VIP sekce, kde se jí zmocní generání sportovní ředitel Hřebík a s gesty dlouhého nosu ji odmítá vydat zpět. Na pomoc přispěchá mladíček Lacazette, který kšiltovku Trpišovskému sportovně vrátí. Později vyjde najevo, že si Romuald po naskočení do hry v druhém poločase spletl lavičky a celou dobu se řídil pokyny Jindřicha Trpišovského.

Liga dramaticky finišuje! Plzeň v Edenu ztrácí body po remíze 1-1 a oslavy titulu tak mohou naplno propuknout v Mladé Boleslavi! Tým tažený Jiřím Skalákem se poprvé stává mistrem, slaví se však i v Edenu, kde Slavia díky bodu předskočila Liberec, který padnul právě na půdě mladoboleslavských.

Pohár předává na Městském stadionu Miroslav Pelta, druhý byl připraven v Edenu pro případné vítězství plzeňských, s tím však rychle odjíždí pryč ve svém bílem Rolls-Royce Roman Berbr. Následné otázky, zda repliku poháru vrátil do strahovského skladu, odmítá komentovat.

Roman Berbr ví, kde by měl pohár skončit. Doma, a napořád.
Roman Berbr ví, kde by měl pohár správně skončit.

Červen

Týmy se pomalu začínají chystat na letní přípravu. Velkou změnu ve vedení klubu představuje FC Viktoria Plzeň, kde se novým sportovním ředitelem stává Roman Berbr. Ten si ovšem zároveň ponechává funkci místopředsedy FAČR. Miroslav Pelta na dotazy novinářů odpovídá, že v souběhu těchto dvou funkcí nepozoruje střet zájmů.

Přípravu začíná i 1. FC Slovácko, vede ji opět trenér Habanec a mezi hráči rozcvičujícími se na trávníku najdeme i Libora Doška. Podle ředitele Krejčího je nutné některé změny dělat pouze ve vhodnou chvíli. V případě Slovácka tedy zřejmě nikdy.

Sparta odvolává po neúspěšné sezóně trenéra Ščasného a začíná hledat jeho nástupce. Vsadí zřejmě na některé z ověřených jmen, hovoří se o Jozefu Chovancovi či Michalu Bílkovi, ve hře je i Stanislav Griga. Letenští ještě v průběhu sezony oslovili i volného Brendana Rodgerse, ten se ale nechal slyšet, že současné mužstvo Sparty dle něj nemá dostatečný charakter.

Jaroslav Tvrdík vyhlásil, že Slavia nesmí hrát v Evropě druhé housle a po vzoru špičkových zahraničních klubů chystá letní tour po Čínské lidové republice. Zájem o utkání Slavie by měla zvýšit skutečnost, že v sešívaném dresu nastoupí i čínští absolventi fotbalové akademie v létě založené pod patronátem Pavla Nedvěda. Zlý jazykové ovšem tvrdí něco jiného. Prý tento krok pouze kamufluje skutečnost, že část slávistického kádru do Číny vůbec jet nechtěla a mnozí z těch, kteří jet chtěli, nedostali vízum.

A jak to bude ve skutečnosti?

Některé naše předpovědi se možná nevyplní, i tak nás ale čeká napínavá jarní část soutěže, ve které Slavia věřme nebude hrát druhé housle. Sledujte podrobně celou přípravu sešívaných a 13.2. se uvidíme v Edenu na prvním zápase proti Brnu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *