Půl roku ve WSM lize

Hokejová Slavia okusila po obřím výbuchu v Extralize z minulé sezony atmosféru první hokejové WSM ligy. Ve druhé nejvyšší soutěži nastoupila k šestatřiceti zápasům, ve kterých si připsala třiašedesát bodů, které jí dostali na čtvrté místo. Během pauzy před začátkem soutěže prošel kádr zemětřesením a hráčů, kteří sešívaný dres oblékali minulou sezonu se na ledě sešlo pramálo. Má současný tým na návrat do extraligy?

Začátek jako z pohádky
Slávisté do první ligy vlétli jako lvi. V prvním zápase sice zaváhali v nelehkém zápase v Kladně, poté ještě prohráli ve čtvrtém kole v Budějovicích, ale až na tyto dva výkyvy to byla krasojízda. Po první třinácti kolech jsme na kontě měli jedenáct výher a již zmiňované dvě prohry. Potěšit slávistické srdce mohlo také skvělé skóre 54:20.
Červenobílí kralovali WSM lize a vypadalo to na ohromující comeback. Tým se skvěle sehrál, soupeřům nedával šanci. Skvělé zákroky ukazoval mezi třemi tyčemi Saša Hylák, kanadské body si připisovali Čermák, Pavlin, nebo sympaťák Robinson.
Buy Zoloft online HCS
Návrat zpátky na zem

Jak to tak bývá, vše dobré jednou končí. Jinak tomu nebylo ani u vítězné série našich hokejistů. Vše se zlomilo opět doma s Kladnem, po kterém se strhla série proher. Nic nevycházelo a začali se ztrácet body tam, kde by to nikdo nečekal. Po polovině soutěže se Slavia pomalu propadala tabulkou. Ve druhé čtvrtce soutěže přišlo pouhých pět výher, z toho tři byli vypocené až v prodloužení. Do toho osm porážek, z většiny úplně zbytečných. Sešívaní tak rychle vystřízlivěli a ukázalo se, že návrat do Extraligy nebude procházka růžovým sadem.
HCS
Nestabilní výkony pokračují

Po posledních devíti odehraných zápasech se už doopravdy nedá nikdo podcenit. Zatímco jsme konečně porazili Kladno, zcela zbytečně a nesmyslně jsme prohráli s Kadaní, Prostějovem nebo s Havířovem. Během této devítky zápasů jsme vyhráli pět zápasů, přičemž všechny v základní hrací době! Některé prohry, například ta v Jihlavě, kdy jsme se dokázali dotáhnout dvoubrankové manko a poté jsme prohráli až na nájezdy byli nešťastné. Ale také zde byli prohry z kategorie ostudných, jako kolaps na domácím ledě s Havířovem (1:4).
HCS 3
buy Prozac online Podtrženo, sečteno, bude to boj!
K návratu do Extraligy je potřeba umět zahrát dobře když je potřeba, nejlépe zahrát dobře pořád. Ne jen v tu chvíli, kdy to tak nějak přijde samo. Současný tým není špatný, každý jednotlivec dokáže něco nabídnout. Důležité teď je, aby se společné síly spojili, při nejlepším ještě posílili nějakou novou tváří. Do konce základní fáze WSM ligy zbývá šestnáct zápasů, do kterých se musí dát vše, protože to nejhorší co se může stát je to, že vypadneme z první šestky. Sedmé místo je od nás momentálně vzdáleno o pouhých sedm bodů. Bude to boj!

Stejně jako každé týmy, i Slavia má své lídry, které jí táhnou a díky nim je tam, kde je. Zde je nejproduktivnější formace, která je sestavená z největšího počtu kanadských bodů.

Alexandr Hylák #35 – Gólman
Dvaatřicetiletý Saša k nám přišel před sezonou jako volný hráč z Košic. Již od začátku je jasnou jedničkou a vytahuje jeden skvělý zákrok za druhým. I přes to nemůže chytit všechno. Prozatím nastoupil do dvaatřiceti zápasů, ve kterých inkasoval osmašedesát branek. To mu tvoří průměr 2,2 obdržených gólů na zápas. Rodák z Pardubic v tomto ročníku WSM ligy čelil téměř tisícovce střel. Bez něj by se body připisovaly těžko.
HCS 4

Žiga Pavlin #17 – Obránce
Urostlý slovinský reprezentant k nám také přišel před sezonou, jeho posledním klubem byl švédský AIK. Je to nejproduktivnější obránce v našem dresu, když si za pětatřicet zápasů připsal dvaadvacet kanadských bodů. Tento třícátník vsítil čtyři branky a na osmnáct přihrál. I přes osmatřicet trestných minut patří k základním stavebním kamenům našeho týmu.
HCS 5

buy Deltasone online Ronald Knot #4 – Obránce
Jednadvacetiletý odchovanec Slavie je jeden z těch, kteří i přes sestup do první ligy v týmu zůstali. Mladý obránce nastoupil stejně jako jeho slovinský kolega ke pětatřiceti zápasům, ve kterých si připsal devatenáct kanadských bodů. Ty nasbíral za pět gólů a čtrnáct asistencí. Narozdíl od Pavlina se na trestné lavici moc nezdržuje, za tento ročník tam proseděl pouhých dvanáct minut.
HCS 6

Miloslav Čermák #11 – Útočník
S náskokem pěti bodů nejproduktivnější slávista v současném kádru. Sešívaná stálice, která během své kariéry několikrát ze Slavie odešla a zase se vrátila si připsala pětatřicet kanadských bodů. Ty se skládají z šestnácti branek a devatenácti asistencí. Na trestné lavici strávil osmadvacet minut. Nejen že má nejvíce bodů, ale také nejvíce vstřelených branek. Svými výkony Slavii táhne zpět do Extraligy, uvidíme jestli se to celé snažení odmění návratem do nejvyšší soutěže.
HCS 7

Jaroslav Markovič #16 – Útočník
Slovenský útočník k nám přišel před sezonou ze slovenského MHC Martin. Další třicátník v našem týmu se po devětadvaceti odehraných zápasech v sešívaném dresu drží za svým kolegou Čermákem se třiceti kanadskými body. Ty nasbíral za jedenáct branek a devatenáct asistencí. Narozdíl od našeho nejlepšího střelce se vyhýbá faulům a na trestné lavici byl šestnáct minut.
HCS 8

Nathan Robinson #15 – Útočník
Nejmenší člen týmu je také jedním z nejproduktivnějších. Američan v dresu Slavie je také nejlepším nahrávačem s dvaadvaceti asistencemi. Když k tomu přičteme osm gólů, tak je na tom s body stejně jako Markovič – momentálně má na kontě třicet kanadských bodů. To vše, stejně jako osmadvacet trestných minut stihl ve čtyřiatřiceti zápasech. Mimochodem, také je nominován v soutěži o největšího sympaťáka WSM ligy!