Dominik Furch: Pokud se podaří dojít do baráže, je to pro týmy z první ligy lepší.

Dominik Furch v loňské sezóně předváděl výborné výkony v sešívaném dresu, na konci ročníku však přišla zasloužená nabídka z ruské KHL, při které „Domino“ chytil šanci za pačesy a je jedním z nejlepších brankářů Kontinentální hokejové ligy vůbec. Svými výkony navíc 25ti letý rodák z Prahy pomohl Avangardu Omsk získat první místo v západní konferenci, a také se zúčastnil několika reprezentačních srazů.

furch_dominik

Na úvod nelze začít jinak než ti poděkovat za poskytnutí rozhovoru. Mohl by jsi nám říct jak se ti v Rusku po půl roce daří?  
Jsem spokojený, teď nám skončila základní část, po které jsme na prvním místě. Sám se sebou myslím, že můžu být také spokojený, ale teď začíná play-off a teprve potom budeme moci hodnotit sezónu.  
 
Po svém příchodu jsi se stal prakticky ihned jedničkou Omsku, čekal jsi vůbec něco takového?  
order Prozac Už při domlouvání kontraktu mi řekli, že mě chtějí na pozici jedničky, ale ze začátku jsme se s Denisem (pozn.: Denis Kostin) střídali – třeba já 2 a on 1 zápas, a pak jsem dostával více prostoru já. Ale samozřejmě pokud by se nedařilo, tak by to mohlo být jinak

FURCH
V Omsku hrají ještě další tři Češi – Vladimír Sobotka, Michal Kempný a Martin
Erat… Pomohli ti nějak s místní aklimatizací?  
Rozhodně je příjemný, když tu jsou kluci, se kterými si můžu popovídat česky, zajít třeba na jídlo… No a ze začátku nám s Kempešem pomáhal Sob (pozn.: Michal Kempný a Vladimír Sobotka), který tu už odehrál předchozí sezónu.  
buy prednisone online  
Co se týče jazyka, uměl jsi již předtím rusky nebo se teprve učíš? Případně jak probíhalo dorozumívání se spoluhráči?  
Před odjezdem jsem měl pár lekcí ruštiny, ale to byly úplné základy, takže ze začátku jsem se dorozumíval anglicky. I když to nebylo úplně nejjednodušší, protože v Rusku angličtina moc nefrčí. Teď už ale většinu rozumím a docela se i domluvím, takže to už jde 🙂 .  
 
Moc volného času asi nemáš, předpokládám že velké množství času strávíte s klubem na cestách… Je to pro tebe náročné?  
Cestování je hodně a navíc tu jsou i časové posuny, takže to je opravdu náročné.  

furch1 

Mohl by jsi krátce zhodnotit život a bydlení v Rusku, jak se ti tam líbí?  
Oproti Praze to je rozdíl, tam je všechno kousek. Tady toho je méně, ale postupně zjišťuji kde co je, takže to třeba bude lepší a lepší. A teď přes zimu tu je opravdu zima, třeba v prosinci a lednu tu bylo klidně i -30°C, a to si nemůžete ani vyjít ven 😀 .  
 
V prosinci jsi byl nominován na finský Channel One Cup, kde jsi velmi dobrým výkonem dovedl Česko k výhře 4:2 nad Ruskem. Teď jsi byl navíc nominován na další reprezentační turnaj, vidíš tak případně šanci dostat se i na blížící se mistrovství konané v Rusku?  
Popravdě šance tam asi je, ale v hlavě to nemám. Teď mám s Omskem před sebou play-off a co bude potom, to se uvidí.  
Generic Zoloft  
2543806-img-sport-hokej-reprezentace-furch
Teď taková tradiční otázka na slávistické odchovance, sleduješ nějak dění v hokejové a případně i fotbalové Slavii? Pokud ano, myslíš že současný kádr má na to vrátit se zpátky do Extraligy?
 
Jojo, určitě to sleduji, ale spíš jen výsledky. Hru jsem neviděl, ale play-off to je nová soutěž, takže když se podaří dojit do baráže, tak si i myslím, že pro ty týmy z první ligy je to lepší, protože ony jedou na vítězné vlně.  
 
Na závěr bychom ti rádi ještě jednou poděkovali, že sis na nás udělal chvíli času a zároveň ti popřáli hodně štěstí. Ať se ti daří! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *