Slávisté drží naděje na postup do Extraligy

Boje o postup do nejvyšší soutěže vrcholí a je odehrána už první třetina barážových zápasů. Slávisté odehráli dva zápasy doma a dva venku. Z těchto 4 zápasů dokázali naši borci vytěžit celkem 7 bodů a vedou bárážovou skupinu! Pojďme si blíže shrnout odehrané zápasy.

1. zápas HC Verva Litvínov x HC Slavia Praha  4:2

Slávisté se v prvním zápase představili na ledě Litvínova, který je aspirantem na vítězství baráže. První zápas baráže byl velmi opatrný a na branky se čekalo až do druhé třetiny, kdy se domácí radovali dvakrát a slávisté pouze jednou, kdy Žiga Pavlin vstřelil gól na 1:2. Třetí třetinu Litvínovští začali výborně a šli rychle do dvoubrankového vedení, které opět slávisté dokázali stáhnout. Slávistickou power play  domácí dokázali využít a mohli se radovat z prvního vítězství.

s

2. zápas HC Slavia Praha x HC Energie Karlovy Vary 4:2

První domácí zápas a velké očekávaní, s čím vyrukují slávisté proti extraligovému soupeři. Sešívaní do zápasu vlétli a ve třetí minutě se radovali ze vstřelené branky Tuominena. Hosté dokázali vyrovnat tři minuty před koncem první třetiny na 1:1 a šlo se do kabin za nerozhodného stavu. Ve druhé třetině si sešívaní vzali vedení zpět po Šafránkově gólu. Třetí třetina byla opravdu divoká a přinesla tři branky, kdy dva góly střelili slávisté a mohli se radovat z prvního vítězství.

Tento zápas napsal i jeden hezký příběh, o kterém se bude povídat hodně dlouho. Karlovarští měli jít v první třetině za stavu 1:1 do oslabení po faulu na Ronalda Knota. Sám faulovaný hráč dojel za rozhodčím a přiznal se, že upadl po rychlé otočce. Osud zafungoval skvěle a Ronald Knot svou střelou ve třetí třetině rozhodl o vítězství sešívaných a zisku tří bodů.

s

3. zápas HC Slavia Praha x HC Dukla Jihlava 5:0

Slávisté narazili ve třetím zápase na vítěze WSM ligy, se kterým měli možnost se utkat v základní části. Tento zápas sešívaní dominovali celých šedesát minut a svému soupeři naděli vůbec čuchnout. První třetina nabídla pouze jednu branku Mikulíka, který tak otevřel skóre zápasu. Druhá třetina už nabídla velikou aktivitu domácích, která přinesla dvě branky. Hraško se trefil v úvodu třetiny a třetí branku o pár minut později přidal Jiránek. 3:0 a šlo se na závěrečnou část zápasu, ve které si slávisté pohlídali vedení a přidali další dvě branky. Nejprve ve 43. minutě se trefil Bahenský a šest minut završil bůra náš černoušek na bruslích Nathan Robinson.

s

4. zápas HC Dukla Jihlava x HC Slavia Praha 4:5 po samostatných nájezdech

4. zápas ve skupině a velké očekávání, zda slávisté potvrdí vysokou výhru z předchozího zápasu. V zápase mohli fanoušci vidět kvalitní hru na obou stranách hřiště, kdy se domácí vždy dostávali do vedení, ale slávisté ukázali bojovnost a skóre vždy dokázali dorovnat. Hrdinou zápasu je rozhodně Tuominen, který dokázal srovnat 50 vteřin před koncem na 4:4 a poslal zápas do nájezdů. V nájezdech Saša Hylák pustil pouze jeden střelecký pokus za svá záda, ale to ho nemuselo trápit, protože slávisté se prosadili dvakrát a Šafránkův nájezd znamenal vítězství za dva body.
buy Prozac online

s purchase prednisone

Slávisté jsou tak po čtyřech odehraných zápasech na prvním místě Baráže o Extraligu a mají solidně nakročeno k postupu mezi elitu. Nyní musí naši borci načerpat nové síly, protože už tento pátek nás čeká doma Litvínov!