Úspěšná sešívaná sobota!

Sešívaná sobota přinesla plno emocí, pyra, fanoušků, mnoho radosti, úspěchů, ale také kapku smutku. Naše hvězdné holky získaly hattrick v podobě třetího titulu, naši muži dokázali po sezónách utrpení vytáhnout Slavii opět do top pětky v lize, ale na druhou stranu se rozloučili s aktivní kariérou Karla Pitáka. Naši futsalisté si připsali historický úspěch v podobě probojování do top trojky nejlepších futsalových týmů v Čechách! Reportáže ze zápasů jsou doplněny i hodnocením jejich aktérů!

sešívaná sobota 2

Třetí titul v řadě pro naše hrdinky

Sešívaná sobota začala již v poledne, kdy se v 11:30 na Xaverově odehrával boj o titul s nenáviděnou Spartou. Děvčata remizovala v tomto vypjatém zápase 1:1 a zajistila si dvě kola před koncem nadstavbové soutěže již třetí titul v řadě! Začátek se ale našim holkám příliš nevydařil, již ve čtvrté minutě poslala našeho rivala do vedení Martínková, který se po přetaženém rohovém kopu a asistenci od jedné ze spoluhráček trefila do naší brány. Slávistky ale na svojí reakci nenechaly dlouho čekat a v sedmnácté minutě se v souboji 1 na 1 utkala DIVIŠOVÁ s gólmankou Sparty a uspěla!

Těsně před přestávkou mohla nejlepší fotbalistka ČR Svitková otočit průběh zápasu ve prospěch Slavie, ale skvělým zákrokem její střelu zneškodnila opora Sparty mezi třemi tyčemi. Po hodině hry měla obrana Slavie štěstí, když se po přímém kopu rozezvonilo břevno branky Votíkové. Slávistky tak porazily svého rivala v boji o titul a po remíze 1:1 jedno kolo před koncem získávají titul, nutno podotknout, že zasloužený! Po celou sezonu nám děvčata vytvářela úsměv na tváři jak výkony v lize, tak i vystoupením v Lize Mistryň, kde se dostaly velice daleko. Holky, děkujeme!

13244676_1003618893008934_3136426818679834576_n

SK Slavia Praha 5:0 FC Viktoria Plzeň (3:0)

• Branky : 4. Mihalík, 20. Barák, 27. Mešanović, 50. Hušbauer, 87. Vukadinovič.
  • Sestava Slavie : Berkovec – Mikula, Bílek (C), Frydrych, Bořil – Souček – Mihalík (79. Vukadinovič), Hušbauer, Barák, Zmrhal (81. Piták) – Mešanovič (83. Kenia).
  • Sestava Plzně : Bolek – Matějů, Hejda, Baránek (51. Rajtoral), Limberský – Vaněk, Hrošovský – Kopic, Kolář (C) (83. Petržela), Kovařík – Krmenčík (85. Fořt).
  • Diváci : 10 121

13231017_1312009655493108_205114530_n

Druhým ze tří sobotních zápasů byl souboj mezi Slavií a mistrovskou – nenáviděnou Plzní. Všichni očekávali, že do Edenu přijede invaze fanoušků úspěchu, ale k překvapení všech se tak nestalo. Celkem bída a trapnost, hoši :). Slavii v zápase již klasicky nemohl pomoct zraněný Pavlenka, Škoda a Latka, naopak Deli se po problémech s ramenem vrátil a byl na lavičce náhradníků. Sestava oproti středečnímu vystoupení v Příbrami nebyla změněna. Těsně před výkopem byl plný celý Sever, slušně byla zaplněna i hlavní tribuna, jediná pěst na oko byla v sektoru hostů, kde bylo smutně prázdno.

Ještě před úvodním hvizdem vstoupily na hrací plochu naše fotbalistky, které slavily již zmíněný třetí titul v řadě. Poté už ale následovalo utkání mužů, kteří se před děvčaty nechtěli nechat zahanbit.
Slavia do zápasu vstoupila nejlépe co mohla, již ve čtvrté minutě se uvolnil bek Bořil, který po kličce odcentroval na zadní tyč, kde se ocitl rychlík MIHALÍK, který hlavou rozvlnil síť. V kotli Slavie propuklo šílenství, vypadalo to že celý Eden spadne. Naše oslavy mohl utišit v desáté minutě Kopic, který svojí střelou zpoza vápna trefil tyč a dorážku plzeňských vychytal Berkovec.

13221662_10154177353844231_362519437135387477_n

Ve dvacáté minutě si od poloviny hřiště navedl do středu balon TONDA BARÁK, který z třiceti metrů napřáhl a trefil prostor těsně vedle pravé tyče a dal Slavii již dvoubrankové vedení! Nádherná branka! Po druhé brance se na Severní Tribuně děly věci. Velkolepé celotribunové choreo s legendami klubu Bicanem, Pučem a Pláničkou, červenobílými pruhy, červenými kartony a nápisem „Z nebe se dívají, jak Slavia válí“ pokrylo celý kotel Slavie. Hned po svržení choreografie dolů přišel třetí hřebíček do rakve „šampionů“ z města piva. Po přízemním centru Mihalíka se v děravé obraně dostal ke dloubnutí míče pod Bolkem bosenský útočník MURIS MEŠANOVIĆ a skóre bylo již 3:0 pro Slavii.

13237580_509559932565523_1544743780594951713_n

Po třetí brance se odpálilo několik dýmovnic, které rozpoutaly červené peklo, které zamořilo jak Tribunu Sever, tak i hřiště, takže je jasné, že hra musela být na pár okamžiků přerušena. V šestatřicáté minutě z dálky napřáhl Daniel Kolář, ale jeho střela proletěla těsně vedle levé tyče. Ve dvaačtyřicáté minutě opět zvonila tyč, tentokráte z kopačky Kovaříka, který z halfvoleje nedokázal propasírovat míč za záda Berkovce. Naši borci šli tak do kabin za skvělého, nikým neočekávaného stavu 3:0!

Plísen

Ve druhé půli se náskok zvyšoval. Přetažený centr na zadní tyč se vrátil zpět do vápna na HUŠBAUERA a ten svojí střelou z voleje poslal míč k pravé tyči a vstřelil svojí druhou branku v dresu Slavie! Hra už trochu opadla a další šance přišla až v osmašedesáté minutě. Brejkovou situaci zakončoval Mešanović, kterého vychytal Bolek. Na druhé straně se pro změnu vyznamenal i Berkovec, který vychytal Kovaříka. V sedmaosmdesáté minutě popáté udeřil po asistenci Pitáka srbský ofenzivní záložník VUKADINOVIČ, který křižnou střelou překonal Bolka a vstřelil stejně jako Hušbauer druhý gól ve Slavii a hlasitě si řekl o vykoupení z Boleslavi, které patří.

Poté už rozhodčí ukončil zápas a odstartovala velká párty, která neměla obdoby! Na hřiště opět vešel tým našich děvčat, které se společně s muži odvelely k našemu kotli, který jim dlouze a hlasitě děkoval. K tradiční děkovačce se postavil legendární Karel Piták, pro kterého to byl poslední zápas jak v dresu Slavie, tak i v profesionálním fotbale. Nutno podotknout, že svojí roli zvládl bravůrně a děkovačka v jeho podání měla grády. Poté se vyvolávala jména různých strůjců sešívaného úspěchu, především jméno Dušana Uhrina a Milana Škody. Nezapomnělo se také na děvčata, která si respekt a úctu také zaslouží!

13235942_1312009632159777_247649979_n

Celé utkání pro nás zhodnotila dvojice z obranné řady, gólový stoper Jiří Bílek a s Plzní excelující bek Honza Bořil!

Jan Bořil – „Nejhlavnější pro nás bylo že jsme chtěli vyhrát poslední zápas před domácími fanoušky, na mistry jsme si věřili a to bylo vidět už od začátku. Tolik gólů co jsme dali jsme vůbec nečekali a hodně si toho vážíme. Atmosféra byla fantastická už od začátku, naši fanoušci jsou nejlepší! Jsem moc rád že jsem byl téměř u všech gólů a hrozně si toho vážím, protože jsem rád že svými výkony mohu pomoct mužstvu.“

Bohemians 24
Jiří Bílek – „Myslím, že jsme odehráli velmi dobré utkání. Bylo vidět, že z nás spadnul tlak a hráli jsme fotbal podle našich představ. Fanoušci byli opět hodně top! Sezona sama o sobě mohla dopadnout lépe, ale také to mohl skončit hůře. Hodnotil bych jí pozitivně, už jen proto že se během sezony udála spousta zásadních věcí na které jsme si museli zvyknout. Myslím, že trend postupu v tabulce každý rok výš bude pokračovat!“
MZK6145f5_hlavni

Slavia se tak s ligou rozloučila drtivým výpraskem na účet mistra, se kterým přijel i náš oblíbenec Pavel Fořt, kterého jsme v Edenu taktéž přivítali jak se patří! Nyní se ale odebereme na futsal!

Přepište dějiny, velký úspěch na palubovce!

Po titulu žen a drtivé výhře mužů byli fanoušci Slavie namlsaní a se skvělou náladou mířili do haly Slavia, kde naši borci přivítali Benago, tým až po uši plný cizinců, hlavně muslimy. Naši borci zakončili základní část nejlépe v historii futsalového klubu a ze třetího místa bojovali o další úspěchy v play off. Zatímco na půdě Benaga prohráli 4:3 a 3:1, ale doma na své palubovce zvítězili jasně 7:2 a tak se čekal vyrovnaný průběh utkání.

13179276_10154205867504869_9089503431545897600_n

O to větší fackou pro všechny příznivce Slavia byl stav po osmi minutách hry, kdy Benago vedlo 3:0 a ještě mělo pár dobrých šancí. Slavia v desáté minutě dokázala snížit, když se trefil po přihrávce před téměř prázdnou branku HRDINA! Mezitím co v hale bylo k slyšení několik protiislamistických pokřiků, cizinci z Benaga si s tím nedělali hlavu a dokázali vstřelit další tři branky a stav byl těsně před koncem první půle 6:1. O snížení se postaral v osmnácté minutě opět po přihrávce před branku od Novotného náš HRDINA, který dokázal prostřelit hostujícího brankáře.

Ve druhém dějství jsme se dostali na rozdíl tří branek, když se po parádní přihrávce Hrdiny prosadil SALÁK! Radost ale opadla velmi rychle, protože čtyřbrankový náskok vrátil Zruči Belej.  V pětadvacáté minutě napálil míč před branku Hrdina tak šikovně, že trefil jednoho z futsalistů Benaga, který si míč srazil do vlastní brány a tak jsme měli opět „pouze“ třígólové manko. Chvíli po nešťastné vlastní brance hostů vzal vše na sebe opět HRDINA, který propálil vše co mu stálo v cestě a snížil na 5:7, což se v tu chvíli jevilo jako hratelné manko.

Slavii se ale nepodařila rozehrávka a o pár okamžiků později se po vypíchnutí míče prosadil Belej. Poté už střílelo góly převážně Benago. Následovala branka Brahimiho a Rodka. Dále snižoval na 6:10 opět HRDINA po lahůdkové přihrávce Novotného. Hosté ale přidali další dvě branky a po trefách Galvaa a Rodka vedli již 6:12. Poté následoval konflikt mezi hráči a trenérem Benaga a fanoušky, kteří si po protiislámských pokřicích vyříkali zblízka své názory, ale poté se pokračovalo. Těsně před koncem se Slavia zmohla na kosmetickou úpravu skóre, když se dvě minuty před koncem trefil již popáté HRDINA!

13245404_10154205868929869_5156218689548872015_n

I přes nepovedené semifinále se našim futsalistům podařil historický úspěch, za který na ně můžeme být hrdí! Získali jsme skvělé třetí místo, což je vskutku úctihodné když vezmeme v potaz, že je tým složen z českých hráčů a v mnoha případech i z poloprofesionálů. I přes tuto prohru to byla vydařená sešívaná sobota, hoši, děkujeme!
Utkání a celé tažení během této úspěšné sezony hodnotila dvojice Tonda Hrdina – Honza Homola!

Jan Homola – „Zápas pro nás nezačal šťastně, zranili se nám oba brankáři stav byl nepříznivý. Ale i tak jsme dokázali duel zdramatizovat. Myslím, že celá série byla velice důstojná. Bo13177838_10154205867884869_52041763412706655_nhužel skrz virózu jsem v semifinálové sérii moc nehrál, což mě mrzí ale to je život. Někdy se ty okolnosti sejdou líp, a někdy zase hůř. Já jsem rád za kluky a za celé vedení klubu, že jsme Benagu nedali nic zadarmo. Benago cítilo, ze Slavia na palubovce je. Že umí hrát futsal, že umí bojovat. Což je pro mě velká výhra. Pocity po historické sezoně jsou fantastické. Před sezónou jsme chtěli medaili, to se nám povedlo, takže můžeme být jen spokojeni. Je to dlouhodobá soutěž, takže musíte zápas za zápasem dokazovat svou kvalitu, pak přijde play off, kde začínáte prakticky od nuly. Velkou roli hraje psychika a nálada v týmu. Tohle jsme vše zvládli. A já si toho nesmírně vážím. Když jsem před dvěmi lety přestoupil z Tango Brno do Slavie, chtěl jsem medaili. Teď ji mám a jsem šťastný. Děkuji celému týmu, vedení klubu, Vám fanouškům kteří jste byli nedílnou součástí tohoto úspěchu. Doufám, že i v příští sezoně se v Edenu budeme potkávat. Síla, čest, odvaha a pokora!“

Tonda Hrdina – “ Ze zápasu mám smíšené pocity. Sice jsme dokázali Benago potrápit ve všech zápasech, díky tomu jsem věřil že se štěstí obrátí na naší stranu a že dokážeme postoupit do finále. Na druhou stranu jsme třetí, což je jak pro mě osobně, tak i pro Slavii obrovský úspěch. Jsem strašně rád že jsme ze sebe všichni vymáčkli maximum a nepotřebovali jsme k tomu cizince kteří byli rozdílový ve všech zápasech. Celý průběh play-off nebyl vůbec jednoduchý a to jak s Benagem, tak s Plzní. S Benagem to byly vyrovnané souboje kde se hrálo na hranici fair play. Má to úplně jiný průběh než základní část a pro mě to byla v podstatě premiéra, kdybych nepočítal postupy z osmého místa proti Chrudimi. Jinak bych klukům poděkoval za skvělou sezonu a věřím že se příští rok vrátíme ještě silnější a budeme moc ukázat fanouškům že Slavia patří mezi top týmy v Česku ve všech sportech!“