My chceme Slavii!

Co se momentálně děje v hokejové Slavii?

Zatímco fotbalová Slavia se vrací zpět na vrchol, ta hokejová z něj už několik let padá do nižších a nižších pater. Tuto sezonu to už ale vypadalo nadějně. Povedená příprava, dobré posily, do nedávna i dobré výkony a potěšující postavení v tabulce. Jenže několik hodin zpět se na webu hokejové Slavie zveřejnil příspěvek o „přehodnocování cílů“ k této sezoně. V několika médiích se rozneslo i to, že v kádru proběhne čistka a že se všichni rozprodají. Hráči se ale proti vedení postavili, sepsali otevřený dopis a bojkotovali utkání v Prostějově, do kterého nakonec museli nastoupit junioři. My jsme vyzpovídali jednoho nejmenovaného hráče, který se pro náš portál svěřil a vysvětlil, jak to nyní doopravdy ve Slavii je.

„Momentálně se ve Slavii děje to, že nám vedení oznámilo že musí skončit dvanáct hráčů, přičemž vůbec nevíme kdo. Tak jsme se spolu semknuli a na zápas jsme jako tým neodjeli, přičemž jej odehráli junioři. Koukal jsem na výsledek a vůbec nevím co k tomu říct. Vedení mělo nejspíše zápas odvolat a dát jiný termín, když vědělo o této situaci. Všichni hráči zde do jednoho chtějí zůstat, jenže říkají nám, že to prý není reálné a že když někdo zůstane, bude hrát za pár korun a navíc ve špatných podmínkách. Což znamená že se například nebude prát prádlo, nebude jídlo ani před ani po zápase. Mrzí mě to, protože tenhle tým předvádí velice dobré výkony, navíc jsme skvělá parta, o čemž značí to, že nikdo z nás na zápas neodjel.

Hokejisté Slavie Praha, vpravo Michal Dragoun

Jako tým jsme všichni onemocněli. Fanouškům bych chtěl poděkovat za podporu a věřím že nadále budou stát za hráči, protože my tu jsme šťastní a chceme za Slavii hrát. Vedení s námi ale jen zametá. Není to o penězích, ale máme rodiny a přítelkyně. Ta nejistota spojená s chováním vedení nás ničí jak lidsky, tak hokejově. Navíc, pan Pitter nám nic neřekl, vše jsme se dozvěděli až na poslední chvíli od trenérů.“

Současná situace je tedy dechberoucí, vyloženě nepochopitelná. Vedení nekomunikuje s hráči, kteří se vše dozvídají až na poslední chvíli od realizačního týmu. Opravdu má tohle hokejová Slavia za potřebí? Další utkání WSM ligy je v plánu již tuto středu, kdy by měli naši hokejisté dorazit do Českých Budějovic. Co ovšem bude do té doby, to se neví.

„Někteří hráči se dlouho rozhodovali jestli se mají přestěhovat do Prahy i se svojí rodinou, aby vše měli blíž. Mnoha z nich se stalo to, že pár dní na to, kdy si zařídili bydlení v Praze se dozvěděli tuto zprávu. Jejich manželky, přítelkyně daly výpověď v práci,
hráči pro změnu zase nedostali peníze a nemají z čeho živit rodinu.“ pokračoval jeden z hokejistů, nemají ponětí o svém osudu.

Přitom finanční potíže klub zužovali již před startem tohoto ročníku, kdy se několik dnů před startem soutěže netušilo, zda-li se vůbec bude hrát. Vedení vše ale nakonec „vyřešilo“, jak vidíme, tak asi ne tak jak by mělo. Kam tedy kráčí budoucnost našeho úspěšného hokejového klubu je nadále ve hvězdách.

Výsledek obrázku pro HC Slavia 2016/17

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *