Fanoušci Slavie jsou jediněční, říká čerstvý vítěz Afrického poháru Ngadeu

V létě se připojil k týmu Slavie a po prvním zápase v Talinnu byl odsuzován za hrozné výkony na stoperu. Postupem času se ovšem dokázal dostat opět do základní sestavy Slavie a posunul se na post defenzivního záložníka, kde předvádí sebejisté výkony a právem dokazje, proč obléká sešívaný dres. Tento posun ho dostal až do národního týmu se kterým si teď splnil životní sen. Hvězdný Michael Ngadeu odpověděl na pár našich otázek.

Nemůžeme začít jinak, než ti pogratulovat k vítězství na Mistrovství Afriky. Jaké jsou první dojmy?

Jsem strašně šťastný, že se nám povedlo vyhrát Africký pohár. Emoce jsou velké. Je to další sen, který se stal skutečností. Nikdy jsem si ani nepředstavil, že bych mohl při svém prvním působení v národním týmu vyhrát tento pohár. Zároveň je mou povinností poděkovat všem spoluhráčům z národního týmu, SK Slavia Praha a všem lidem, kteří v nás věřili.

Co tato trofej znamená pro vaší zemi?

Africký pohár má v mé zemi obrovský význam. Je to náboženství. Uběhlo už 15 let od chvíle, kdy jsme pohár zvedli nad hlavu naposledy. Moc to tu všichni prožívají

Před lety jsi se rozhodoval mezi fotbalem a studiem, nakonec zvítězil fotbal. Neměnil bys?

V ten den, kdy jsem se rozhodl, že se fotbal stane mojí profesí, jsem o ničem nepochyboval. Věděl jsem, že budu muset na sobě tvrdě pracovat.

Jak vnímáš triumf na Africkém mistrovství ty osobně?

Pro každého fotbalistu je největším uznáním v jeho zemi, když vyhraje trofej s národním týmem. Ano, je to obrovský sen, který se mi splnil a doufám, že další budou následovat.

Po mistrovství se píše, že tvoje cena může vyšplhat až na deset milionů eur. Jak vnímáš tuto informaci?

Také jsem tyto informace četl. Mám-li být upřímný, je velmi příjemný pocit, když jste vnímán a hodnocen pozitivně. Znamená to, že svoji práci dělám dobře, a zároveň je to pro mě motivace se neustále zlepšovat. Jsem rád za to všechno, co se právě teď děje.

Nyní tě čeká návrat do Čech, kde tě čeká Slavia. Jak se těšíš na spoluhráče a nové tváře?

Vrátím se brzy. Na své spoluhráče se těším, chci každému z nich poděkovat za povzbuzující vzkazy a poselství před finále Afrického poháru, vůbec jsem takovouto podporu nečekal. Také se těším, až poznám nové hráče, kteří se k nám v zimě připojili. A obzvlášť se těším na další vítězné zápasy Slavie!

 Přivezeš nám ukázat medaili?

Ano, zlatou medaili ukážu s velkou radostí!

 Co bys rád vzkázal na závěr sešívaným fanouškům?

Že jsou jedineční! Podpora, kterou mi ukázali, je neskutečná a je mou povinností, abych na ně byl pyšný. Mnohokrát děkuji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *