Buldok Škoda pálil, čaroděj Kolář kryl!

FK Mladá Boleslav 0 : 3 SK Slavia Praha

Po vydřených třech bodech z Vršovického derby nás čekalo další kolo naší nejvyšší soutěže, ve kterém jsme vyjeli do nedaleké Mladé Boleslavi. Tým ještě do nedávna vedl nám velmi známý Dušan Uhrin mladší, který byl pár dní před zápasem odvolán. Premiéru si tak proti našemu týmu připsal kouč Josef Weber. Bylo jasné, že nás rozhodně nečeká nic jednoduchého, protože Boleslav zkrátka musí vítězit, jinak bude mít velké potíže se setrváním v první lize. Slavia k zápasu přistupovala jasně – tři body, nebo nic. K těm ale nemohl kvůli kartám napomoci Hušbauer a Jugas, na druhou stranu se nám ale vrátila jistota na post beka v podobě Honzy Bořila.

Výjezdy do města škodovek jsou vždy mohutné. Slávisty sem vždy přijede podpořit několik stovek fanoušků, kteří zde převezmou otěže a tvoří domácí atmosféru. Dnes se podařilo téměř vyprodat sektor, mnoho sešívek také fandilo v sektorech vedle. Již při příchodu hráčů na hrací plochu byla k vidění jedna změna – megafon měla v ruce nová tvář! Tým jsme přivítali mohutným supportem už od úvodních minut.

Na hřišti to ale žádná podívaná nebyla. Jak Boleslav, tak i Slavia téměř pořádně nevystřelili. Zejména z naší strany to bylo opravdu zlé, protože každý centr, který letěl směrem do vápna byl přetažený. Střelba téměř žádná, zkrátka nic nevycházelo. Až v osmatřicáté minutě přišlo první vzrušení, kdy se Sobolovi prosmýkl Konaté, jenž pelášil vpřed do otevřené obrany. Akci trochu přibrzdil a přihrávkou pod sebe našel Valentu, ten z první pálil vysoko nad. Další gólovka přišla pár okamžiků poté, kdy v našem vápně propadla přihrávka až na zadní tyč, kde číhal nikým nebráněn právě Konaté. Nová akvizice středočechů si příliš nepotykala s razancí, a tak jeho přiťuknutí k pravé tyči na poslední chvíli dokázal vykopnout Kolář!

A do třetice všeho zlého! Už třetí gólová akce v rozmezí devadesáti sekund! Opět byla v režii mladoboleslavských, nyní pálil po pasu za obranu hned nadvakrát Přikryl. I teď se ale neprosadil díky kouzelnickým číslům Koláře. Ten oba pokusy zneškodnil a podržel náš tým.

Znáte to ošmudlané „nedáš – dostaneš“? Hned po těchto závarech táhl na bránu s balonem Sobol, který po zakročení obrany vybojoval roh. Z toho se k hlavičce dostal Škoda, jenž posunul balon za sebe do míst, kde se po odrazu zjevil Zmrhal. Naše stálice na kraji zálohy si se šancí hlavu nedělala a propálila vše co mu stálo v cestě! Sektor vybouchl radostí, kterou doplnilo hned několik kousků pyra.
Další možnost ke gólové radosti mohla přijít těsně před koncem půle po faulu na Dannyho. Exekuci si vzal na starost Stoch, ale jeho pokus v klidu pokryl Polaček.

Během poločasové pauzy, kdy se každý ze slávistů snažil osvěžit u občerstvení, přišlo nemilé překvapení – došlo pivo a klobásy. Postupem času neměli ani preclíky, sušenky, zkrátka skoro nic. Boleslav je zkrátka fotbalové město, kde jsou na plno fanoušků připraveni.

Hned v úvodu druhé půle byl opět nucen k užití svých čar a kouzel náš Ondra Kolář, který skvěle zasahoval proti přímému kopu Valenty. Další zákrok si naše jednička musela připsal o pár minut později, kdy čelila tvrdé střele Konatého. Ten hrál na naší straně u kotle, který mu poslal pár pozdravů. Na druhé části hřiště se po pěkném pasu za obranu od Zmrhala uvolnil náš kapitán Škoda, který si balon sklepl hrudí před sebe a pálil do tyče!

Pěkná akce se zrodila po hodině hry, když Souček vybojoval míč. Přiklepl ho Dannymu a ten elegantně nasadil jesličky jednomu z obránců a posunul merunu na Stocha. Slovenský křídelník pokračoval v tažení, jenž zakončil vysunutím Škody. Náš útočník číslo jedna pálil do nadějných míst, ale slabě, takže Polaček vše zneškodnil.
V pětašedesáté minutě se k možnosti nacentrovat ocitl Bořil. Navrátilec do sestavy se ale k pasu nedostal, jelikož byl ve vápně faulován, a tak vznikla nadějná pozice – penalta! K té se postavil již tradiční rozehrávač Škoda, který střelou doprostřed proměnil!

Slavia tak získala co potřebovala – komfortní náskok a trochu klidu na kopačkách. Dvaasedmdesátá minuta přinesla snad nejzmatečnější gól sezony. Hromadovo vybídnutí doskákalo jen k obránci, který laxně přihrával spoluhráči. Vše ale svou mrštností vystihl Škoda, který si navedl balon a vystřelil. Jeho střela by asi branku neohrozila, ale trefila jednoho z beků a změnila směr, díky čemuž zapadla za záda gólmana. Sešívaní tak vedli už o tři branky!

Naši borci v klidu dohrávali utkání a převážně kontrolovali hru. Hosté ale stále neskládali zbraně a chtěli celý stav alespoň zkorigovat. O to se pokusil pár minut před koncem řádné hrací doby Komličenko, který zaměstnal svou hlavičkou Koláře. Chvílemi to vypadalo jakoby slávistům vadil příliš hladký průběh posledních minut. Trochu napětí se rozhodl přidat, leč nechtěně, Souček svou malou domů, kterou mohl Kolář lovit ze sítě, kdyby jí na poslední chvíli nevykopl pryč.

Větší nervy už se ale naštěstí nekonaly a Slavia tak dokráčela za druhou jarní výhrou. A můžeme sčítat jen pozitiva! První půli se sice příliš nedařilo, ale nebýt toho, tak bychom neobjevili novou oporu v brance Ondru Koláře, který má za sebou skvělý výkon. Parádně také zahrál Škoda, který byl vidět a je jen škoda, že dal „pouze“ dva góly. Cítit byl také návrat Bořila, jenž přidal hře dravost. Na tomhle se dá rozhodně stavět a my jen doufáme, že se budeme stále zvedat! Nyní nás čeká pohárové utkání, již ve středu hrajeme doma s Libercem. Bude potřeba každého fanouška. Ať žije Slavia!

zdroj fotografií : slavia.cz, veru photo