Komentář: Byla to dobrá, nebo zlá sezona? #1

Druhé místo, pět soupeřů evropské úrovně, triumf v MOL Cupu, ale také velké bitvy a příběhy. To byla uplynulá sezóna, která v nás zanechala spoustu emocí. Zažili jsme velké nákupy, změnu trenéra, velké zápasy a v posledních týdnech další starosti o náš klub a jeho budoucnost. Mnoho věcí se opravdu povedlo, celkový výsledek není zlý. Jenže všechny ty ztráty, kroky vedle a chyby, byly velmi zbytečné. Ovšem i to je přínos. Nyní se můžeme poučit z chyb, načerpat síly a za tři týdny naplno vstoupit do přípravy k další, věřme že ještě úspěšnější sezóně!

Rád bych se za uplynulou sezonou ohlédl, už jen proto, že jsem za těch padesát zápasů, které jsem navštívil, poznal mnoho nových lidí. Nemluvě o těch příbězích, zkušenostech a informacích, jenž jsem díky tomu všemu načerpal. Díky Slavii jsem navštívil mnoho zemí, o kterých se mi v životě nezdálo. Jen řekněte, kdo by jel na dovolenou do Kazachstánu či Palestiny! Povedlo se mi zažít kdysi nečekané zážitky, jako například navštívit tiskovou konferenci předkola LM, či galavečer ke 125 rokům našeho klubu. Díky fotbalu jsem také poznal novou partu fanatiků z Berouna, se kterými teď jezdím všude. Vážím si vašeho přijetí, kluci! Dovolte mi, abych se v tomto článku ohlédl za nejdůležitějšími momenty uplynulé sezony!

Velké nákupy, velkolepá příprava

Do Slavie míří Danny, Rotaň a Altintop! Ty vole, to mě štípni, jestli to není sen! Bylo až těžké uvěřit, že v Edenu budou běhat tito frajeři. Navíc v našem dresu! Přišel také Hromada, Jugas, Necid, časem i Sobol a nebo Stoch, za kterého jsem válel ve FIFĚ. Nákupy to byly pravdu velké, tedy až na Laštůvku, který se mi příliš nelíbil. Také mi bylo trochu líto kluků, kteří kvůli těmto příchodem dostávali méně prostoru, ale to je zkrátka fotbal. Našlápnutý kádr měl také našlapanou přípravu, kde dal zabrat klubům jako Celtic, West Bromwich, či Nice, které v Edenu rozstřílel. Vše nasvědčovalo tomu, že nás čeká další velká sezona.

Jdeme na poháry!

Jerevan nebo Borisov, tak zněli naši první možní soupeři v cestě do LM. Asi si řeknete že jsem magor, ale přál jsem si arménský tým. Mám takovou menší úchylku na tyto šílené výjezdy a před sezonou jsem se zařekl, že na poháry pojedu všude. Pro mou smůlu postoupil běloruský Borisov, přes který jsme nakonec postoupili. Byl to můj první zápas, jenž měl co dočinění s milionářskou soutěží. Super zážitek, parádní výjezd!

Posledním, kdo nám stál v cestě před branami skupiny byl APOEL Nicosia, fanouškovsky atraktivní, poháry zkušený soupeř z Kypru. Jedním slovem – šílený. Výlet za Slavií na ostrov tepla, pláží a všemožných klubů byl perfektní. Tedy až na výsledek zápasu, ten byl krutý. Slavia tlačila, bojovala, ale dvě školácké chyby jí vytvořily dvougólové manko do odvety. I tak ale mohu říct, že jsem si Kypr zamiloval a rád se na něj znovu vrátím. Cestou zpět jsme přestupovali v Srbsku, kde jsme mimo jiné navštívili stadiony Bělehradských gigantů. Tenhle výlet mi v hlavě zůstane do smrti.

Domácí odveta i přes velký tlak a bouřlivý support Tribuny Sever nevyšla, bezbranková remíza tak znamenala „jen“ skupinu EL. První reakce na naše soupeře byla lehce mrzutá. Astana, Maccabi a Villarreal fakt nebyl los, který jsem si přál. S postupem času jsem se ale začal těšit, kdo může říct, že byl v Kazachstánu, či Izraeli?

Slabší start, triumf v derby!

Úvod ligy zdaleka nehýřil skvělými výkony, zejména kvůli točení sestavy. Stěží jsme si vyšlápli na Teplice, zbytečně remizovali s Ostravou, porazili jsme slabou Jihlavu. Následovala bezbranková blamáž v Ďolíčku a sestřelení Boleslavi. Výsledky a výkony byly jak na horské dráze, dokud nepřišlo derby. To derby, kdy jsme rudé převálcovali a sestřelili 2 : 0. Třešničkou na pomyslném dortu budiž gól a děkovačka v podání Pepy Hušbauera!

Sám vstříc velkoměstu

Ahoj, jedeš na Astanu? „Ne“. Tak letím sám. Koupil jsem letenky, sbalil si a vydal se na letiště. Už při příletu o několik hodin později nastal první problém – nešel mi internet. Naštěstí jsem potkal kluky z VillageLads a po dlouhém bloudění jsme sehnali hotel. Následovalo cestování na vlastní pěst a večerní toulky do jednoho z místních klubů. Nezapomenutelný, hlavně ta bolest hlavy druhý den. První zápas ve skupině skončil trošku smolně remízou, škoda. Opět ale mohu říct, že Kazachstán je šílená, ale zároveň super země, které bych se ani napodruhé nebránil. Bránil jsem se jen návratu, kdy jsem hodinu a půl po příletu musel odehrát celý zápas v pětadvaceti stupňovém rozdílu. Perfektní zakončení výjezdu z mrazivé Astany!

My jsme BerounFans!

Skvělá to skupina. Poprvé jsem s nimi jel na Villarreal a od té doby jezdím jen s nimi. Je to parta fanatiků z nedalekého Berouna, kteří si nenechají ujít téměř žádný zápas. Patří mezi aktivní skupiny, fandí, bouří, pomáhají s choreografií. Nechápu, jak jsem o nich dosud mohl neslyšet. Klukům děkuji za přijetí, moc si toho vážím a věřím, že společně objezdíme co nejvíc zápasů!

Hořký konec v pohárech

Boduješ ve Španělsku, dvakrát porazíš Maccabi a máš bod z Astany. Právě s kazachstánci hraješ o postup. Koho by bylo napadlo, že právě tým z dalekého západu nám vystaví stopku a sám oslaví historický postup? Řeknu to za vás, nikdo. Přišla další chyba Laštůvky a bylo po postupu, k němuž nám stačila i ušmudlaná remíza. Možná i to byl podmět k tomu, proč byl odvolán trenér Šilhavý se svým trenérským štábem.

Galavečer Slavie ke 125. rokům našeho klubu

Událost, o které jsem ani neuvažoval. Jenže to takhle najednou vidíš, že jeden z tvých přátel nemůže a nemá lístek komu dát. Zprvu jsem si říkal, co tam vlastně budu dělat, ale ten zvláštní strach rychle zmizel. Na večírku jsem poznal velké množství lidí, podal si ruku s kluky, kteří mi v průběhu sezony poskytli rozhovor. Bylo to opravdu super! V tu chvíli jsem pochopil, jak velká rodina Slavia je. Jak velkou tradici tento klub má. Je mi ctí být její součástí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *