Jaro na Tribuně Sever

To je nuda, co? Do startu přípravy zbývá pár dní a my už vyhlížíme posily, které jsou stále v nedohlednu. Jedno pozitivum se přeci jen najde. CEFC mizí i se svými dluhy a Slavia přechází pod CITIC, čínskou státní firmu. Co si zkrátit čekání a poohlédnout se za jarním vystoupení Tribuny Sever? K vidění bylo několik choreografií, pyroshows, ale také zmrtvýchvstání hráčů, které podpořila i bouřlivá atmosféra!

Mrazivá ostuda

Zrovna tenhle zápas opravdu nebyl něčím, co bychom si mohli dát za rámeček. Slavia se vydala na Vysočinu s novým „libereckým já“, které utrpělo první šrámy. Své miláčky se i přes mrazivé podmínky vydalo podpořit kolem čtyř stovek nejvěrnějších, kteří se scházeli již před zápasem v místním pivovárku Ježek, jenž leží kousek od stadionu. Tam jsme střídali pokřiky a uctili památku zesnulého srdcaře Majklhauskeho, který nás tragicky opustil. Fandění nebylo ideální, stejně jako výkon na hřišti. Slavia ostudně padla na půdě poslední Jihlavy 0 : 1.

Naše Vršovice

Nenadchlo, neurazilo. Tak by se dal popsat další ledový zápas, nyní jím bylo derby s Bohemkou. Slavia se prezentovala řadou světel a velkou plachtou s Homerem, který svou pistolí mířil na hosty z nedalekého Ďolíčku. Těch do Edenu přišlo okolo osmi stovek, pokud máme počítat i jedince na hlavní tribuně. Ani oni nebyli pozadu, vytáhli plachtu s nápisem „parta od Botiče“, kterou podpořili trochou pyra. Slavia zvítězila za téměř desetitisícové návštěvy 1 : 0. Byla to tak vítězná rozlučka s Dušanem Šventem, který po řadě zranění ukončil kariéru. Duško, díky!

Tribuna Sever porazila Olomouc!

Do Edenu konečně zavítalo teplo! To nedalo spát ani skupince nejaktivnějších, kteří se sešli pár hodin před výkopem. Účel byl prostý – připravit nápisy na zápas. Atmosféra byla už od úvodního hvizdu skvělá, fungovala i kooperace mezi kotlem a zbytkem stadionu. Fandění neutišila ani branka Sigmy, ba naopak! Tribuna Sever přešla na bouřlivý režim a naše borce dohnala za obratem. K vidění byl skvělý fotbal a pyroshow doplněna nápisem „Vášeň není zločin!“ Vyjádřili jsme se také k počtu lístků, které jsme dostali k nadcházejícímu derby. Na druhé straně v sektoru hostů přijelo okolo třiceti fanoušků Sigmy, ale nebylo o nich skoro vůbec slyšet.

Velké derby bez vítěze

Na tradiční zápas dvou nejstarších českých klubů jsme se vydali z Václavského náměstí, kde to vypadalo spíše na festival policejní techniky, než na pochod fanoušků. Návrat na scénu opět zahlásila zima, která o sobě dávala velmi nepříjemně vědět. Kvůli ní a ubohému počtu lístků do našeho sektoru se pod koněm sešlo jen pár set fanatiků, kteří o sobě ale dávali hlasitě vědět po celou dobu pochodu. Tedy alespoň vzhledem k možnostem, oproti minulým ročníkům to bylo opravdu slabé. Skupina černě oděných fanatiků přišla i za neskutečné buzerace fízlů ke stadionu s velkým předstihem, někteří opravdu mrzli.

Údajně vyprodané utkání začalo vcelku slušným kiksem Letenských, kteří si roztrhli choreo. My jsme se prezentovali koulovačkou s tribunou pod námi a slušným supportem, který trval jen do inkasovaných gólů. Hráči působili, jako kdyby spolu hráli poprvé a do poločasu schytali tři fíky. Konec setu. Fandění utichlo, rudí byli na koni a my jsme krom obří dýmové show nepředvedli nic. Někteří dokonce odešli. Ale já stále věřil. Druhá půle začala tlakem Slavie, kdy jsme dvacet minut před koncem vstřelili kontaktní branku. Kotel ožil. Pár minut před koncem to bylo jen o gól, stadion ztichl a na koni jsme zas byli my. Celou zkázu rudých podepsal v nastavení Škoda, který po kontroverzním momentu s videorozhodčím srovnal na konečných 3 : 3!

Zpět na zem

Byl apríl, jako ten den, ne výsledek. Do Edenu přišla opět skvělá návštěva, nyní přes třináct tisíc fanoušků. Fandění bylo lehce nadprůměrné, ale vzhledem k návštěvě to žádný šlágr nebyl. Hostů ze Zlína přijelo kolem čtyřiceti. Prezentovali se fanatickým, vytrvalým fanděním, za které je jejich hráči odměnili vítěznou brankou v devadesáté minutě. Edenem se tak poprvé hlasitě rozezněl pískot.

Připravte si úsměv, zapínáme kamery!

Že v Brně každý rok buzerují fanoušky, to je známá věc. Ostatně stejně jako jejich tragický sektor hostů, který sere všechny, krom místních a pánů z FAČR. Ale že letos pro změnu vytáhnou kamery, řadu nových zákazů a půlku uzavřeného města, to opravdu nikdo nečekal. Nenecháš se natočit? Nikam nejdeš! Tak znělo motto fízlů, kteří asi ráno vstali špatnou nohou z postele a byli příjemní jako rozdrcený šípek za krkem.

Zatímco domácí si připomínali 105 let od založení klubu, my jsme zapracovávali nový chorál, který se stal nakonec vítězným. Tři stovky sešívek tak za pokřiku „Město se třese“ slavily hubenou výhru, kterou jedinou brankou vystřelil žolík Standa Tecl!

Do finále poháru pomohla Tribuna Jih

Slavia byla po dlouhých šestnácti letech krůček od finále poháru! Chyběla jen jedna výhra – nad Mladou Boleslaví. Ač se hrálo v týdnu, fanoušci hráčům vyjádřili maximální podporu a přišlo jich přes sedm tisíc. Kotel vedl Krasoň a lidé v kotli si to zjevně užívali. K vidění byla efektivní stroboshow, která se musela krom epileptiků líbit snad každému! Bouřlivé fandění v první půli branku nepřineslo, a tak přišlo stěhování na jih. To se povedlo i přes nesmyslný zásah naší security vůči našim fanouškům. Hráči naši iniciativu podpořili dvěma góly a došli si bez větších potíží do finále MOL Cupu!

Invaze do Liberce viděla remízu

Letošní výjezd pod Ještěd byl velmi rozporuplný. Skvělý support a pyroshow, ale ten počet byl strašný. Minulý rok se nás sem vydalo téměř jednou tolik, letos to byla necelá tisícovka, což je zklamání. Ani to nás ale neodradilo od fanatismu, který jsme předváděli. Na ten počet jsme byli slyšet slušně. Zatímco domácí se opět prezentovali rýpavým choreem do našich řad, my jsme udělali červenobílou kartoniádu s plachtou fanouška. Ve druhé půli se odpálilo několik ohňů, což bylo po choreu asi nejzajímavějším prvkem zápasu. Na hřišti se mezitím odehrával karetní mariáš, střetnutí skončilo bez branek.

U nás slavit nebudete!

Po další domácí mizérii se Slováckem bylo téměř jisté, že téma titul je pro nás tabu. Do Edenu přijela právě Plzeň, náš konkurent. Utkání se těšilo velkému zájmu, nakonec dorazilo přes patnáct tisíc diváků. Mezi nimi byla i skupina co vzbuzuje emoce z Plzně. Svůj sektor nevyprodali ani z půlky, support byl slabý a krom dementního házení pyra mezi normály a na plochu nepředvedli nic.

Zato Tribuna Sever slavila velké výročí – desáté narozeniny! Slávisté tak v rámci oslav předvedli krásnou prezentaci z obouruček a kartonů, které připravovali ti nejvěrnější už v ranních hodinách. Vlaječky vytvořily symbolickou „desítku let“, kterou doplnil nápis „Tribuny Sever v Edenu“. Ani druhá půle nebyla bez optické prezentace, byla na řadě obrovská pyroshow na oslavu narození malé Stelly – dcerky manželů fanatiků, kteří pro Slavii žijí. Vše nakonec dopadlo nejlépe, jak mohlo. Slavia svého soka převyšovala ve všech aspektech a za bouřlivé atmosféry slavila výhru!

Máme MOL Cup, ale…

Je skvělé, že vyhrajete pohár. K čemu to ovšem je, když máte doslova zakázáno ho oslavit? Velký souboj o pohár byl umístěn na jeden z nejmenších prvoligových stadionů – hrálo se v Mladé Boleslavi. Tam vycestoval plný počet, tedy přes dva tisíce slávistů. K vidění bylo nemálo pyrotechniky, kartoniáda našeho sektoru a sympatická prezentace jabloneckých, které podpořili i jejich přátelé z Polska. Amatérská pořadatelská služba, šikana od fízlů a ubohé oslavy dle scénáře, který psal naprostý idiot. „Tohle by se v Německu nestalo!“

Pondělní odpoledne na Julisce

Výkon utrápený, fandění o nic lepší, jen ten počet byl vzhledem k hloupému pondělnímu termínu vcelku únosný. Jen ne omluvitelný! Stejně jako invaze do Liberce, tak i nyní nás mohlo být víc. I přes to jsme stadion ovládli, ono to na Dukle není žádná velká výzva. Průměrný support odpovídal zoufalému výkonu na hřišti. Je trochu zázrak, že jsme vstřelili dokonce dvě branky a vyhráli.

O choreu víme, jen vám ho nepustíme

Tečkou za rozporuplnou sezonou bylo utkání v Teplicích, kde jsme měli potvrdit své druhé místo v tabulce. Své výročí oslavila i skupinka fanoušků z Berouna, kteří slavili pět let od založení skupiny. Přivezli si i choreo, které měsíce předem nahlásili pořadatelské službě a vedení místního klubu. Několik desítek minut před zápasem ho zakázali vpustit. Díky, pitomci. Slávisté se tak prezentují aspoň tradiční porcí pyrotechniky, která zakrývá vcelku prořídlý sektor. Je to škoda, hráči si zasloužili větší podporu než necelé tři stovky vlajkonošů. Za zmínku stojí i nezvykle aktivní sektor 15, který odpálil pár dýmů.

Před námi je další sezóna, která zaručuje výjezdy do Evropy. Kupujte permice, plánujte dovolené a vyrazte podpořit naše borce do všech koutů Evropy. První možnost máte 29. července, kdy sešívaní borci změří síly se Slovanem Bratislava v rámci československého superpoháru! Do slovenské metropole bez metra se vydáme všichni v černém! Na výjezd se můžete hlásit ve fanshopu, bude to velké! Jedeme všichni, Slavia je věčná!