Případ Bucha: Vedení Slavie proti všem

Zdálo se, že po úvodní smršti tweetů, ve kterých si názory ostře vyměňovali sportovní novinář Luděk Mádl s předsedou představenstva Slavie Jaroslavem Tvrdíkem, se situace nakonec uklidní a případ v tichosti dojde rozuzlení. A to i přesto, že diskuze mezi představiteli klubu a novináři či fanoušky byly velmi vyostřené.

Poslední vyjádření p. Tvrdíka na twitteru ale jasně ukazuje, že bitva stále pokračuje a rozhodně neztrácí na intenzitě. Nyní se na mušku dostala celá agentura Sport Invest, která (mimo jiné) Pavla Buchu zastupuje.

 

 

V posledním tweetu Jaroslav Tvrdík oznámil, že představenstvo Slavie rozhodlo o ukončení veškeré spolupráce s agenturou Sport Invest. To znamená, že žádný hráč zastupovaný touto společností již do Slavie nepřijde a všichni současní hráči budou s klubem muset jednat napřímo, bez zastoupení agentem.

Vedení hooligans, proti Sportu, proti všem

Na jednu stranu lze chápat a ocenit to, že vedení Slavie tvrdě hájí zájmy klubu, na druhou stranu se ale počet subjektů na černé listině začíná povážlivě rozrůstat. Tajemstvím nejsou řekněme chladnější vztahy mezi Martinem Krobem a předsedou LFA Dušanem Svobodou, vyhrocený je i vztah celého vedení s redaktory Deníku Sport. K těm se nyní přidal i Luděk Mádl a poslední do party agentura Sport Invest. Velmi negativně vystupuje Slavia i vůči postavě Romana Berbra.

Tím se celý klub výrazně izoluje od mnoha subjektů ve fobalovém prostředí – samozřejmě vystupování např. proti Romanu Berbrovi nelze vnímat jinak než pozitivně, ale místo toho aby klub hledal spojence mezi novináři, širokou fotbalovou veřejností nebo u jiných subjektů, vytváří si další nepřátele. Jakkoliv se představitelé Slavie mohou tvářit opačně, dlouhodobě je to způsob vystupování, který Slavii poškozuje.

V případě Pavla Buchy byl hráč kritizován za to, že staví své zájmy před zájmy klubu, který ho vychoval. Nezbývá než doufat, že i členové vedení Slavie nebudou před zájmy klubu stavět svá vlastní ega.