Dominance na hřišti, bouře v hledišti!

FK Teplice 0 : 3 SK Slavia Praha

Reprezentační pauza klepe na dveře a první porci zápasů máme téměř za sebou. Stoprocentní bilanci nám v minulém domácím zápase zkazil Jablonec, který nás jasně předčil v efektivitě. Bylo jen na hráčích, jak se se situací poperou a zvrátí vše na svou stranu. K tomu jsme jim vyjeli pomoct i my, fanoušci. Utkání v Teplicích mělo již tradičně znamenat tři body, skvělý support a plno sešívek v sektoru. Platilo to i nyní?

Pro většinu začínal výjezd až v odpoledních hodinách, my jsme si přivstali a udělali si fotbalový předkrm. Vyrazili jsme na zápas našich dorostenek, které v Hostivaři vyzvaly své vrstevnice z Hradce Králové. Děvčata předvedla obětavý bojovný výkon, díky němuž si s přehledem došla pro tři body. Po zápase jsme se celý promrzlí odebrali do místního minipivovárku, kde jsme se zahřáli česnečkou a obědem. Ochutnali jsme také jejich pivo, nebylo to zlé!

Ani svěřenkyně kouče Medynského neponechaly nic náhodě a své soupeřky z Hradce smetly 11 : 0. Teď už jen chybělo, aby vyhrál ten hlavní tým, kterému  v cestě stály Teplice.

Kouč Trpišovský měl po nepřesvědčivém domácím zápase týden na to, aby tým připravil. Jak to bývá poslední dobou zvykem, i nyní se točilo sestavou. Naší prověřenou obranu doplnil na stoperu Kúdela, ve středu opět figuroval Baluta a své místo si našel i Tecl.

Před výkopem jsme okusili klobásu, která nebyla nijak hvězdná. Stejná hitparáda jako toalety v našem sektoru. O pivu už vůbec nemá smysl mluvit, k dostání bylo jen nealko. Počet sešívek v sektoru se uzavřel na necelé čtyři stovky, což není zlé, zároveň ne nadprůměrné.

S příchodem hráčů na hřiště se spustily také první chorály, které byly skvěle slyšet. Ani šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Tu první si bleskově po rozehrání připsali domácí, kteří překvapili naší obranu dalším průnikem po lajně, kterému následovala přihrávka pod sebe. Finální střela sice letěla mezi tři tyče, ale Kolářovi nenadělala příliš práce. Několik minut poté odpověděla i Slavia, kdy se po centru Stocha vytáhl do vzduchu Tecl, jehož hlavička postrádala přesnější koncovku.

První gól zápasu přišel po necelé čtvrthodině hry. Vše začalo u Hušbauera, který posouval do lajny na Bořila. Rázný bek červenobílých svým centrem našel nestráženého Tecla a ten neměl problém s uklizením mičudy do sítě! Fandění se najednou o něco zvedlo, začínalo to mít grády. Totéž se dá říct i o naší hře, naši borci vymysleli další akci na jejímž konci byl Tecl. Ten sprintem přes půlku hřiště obešel obránce a dokonce i gólmana! Zbývalo jen dorazit míč do odkryté svatyně, kam i díky možná trochu laxnější koncovce doklouzal na poslední chvíli Jeřábek a stihl balon vykopnout.

Následně se neprosadil ani Pepa Hušbauer, který vyslal ze slušné vzdálenosti pumelici, která zaskočila Grigara. Skóre se znovu změnilo po třiatřicáté minutě, kdy sešívaní udávali tempo zápasu a rozehrávali další roh. Právě Hušbauer byl jeho exekutorem a našel osamoceného Kúdelu. Náš stoper si počínal špičkově, jeho tvrdou hlavičku snad nebylo možné chytit! Jenže slávisté stále nepolevovali. Hned po druhém gólu prověřoval domácího brankáře Stoch, když vyslal další slušný projektil zpoza vápna!

Z rohu po střele slovenského exreprezentanta byla další šance! Měl jí na zadní tyči Coufal, ke kterému propadl míč. Nováček na kraji obrany ale nedokázal prostřelit rukavice Grigara z velkého úhlu. Tlak trval dál, Teplice byly na ručník. Další pokus hlavou si připsal s chutí hrající Tecl, jemuž chyběl metr ke druhé brance.

Druhé dějství nepřineslo žádné velké akce, pokud tedy nepočítáme pohlednou pyroshow v našem sektoru. Až po hodině hry přišlo první oživení i na hřišti a hned to byl gól, který vlastně uzavřel skóre zápasu. Na začátku učebnicové akce byl Bořil, ten již klasicky centroval. Balon se dostal na zadní tyč, kde vše zavíral další bek Coufal. Ten ještě zvládal skvěle sklepnout balon pod sebe, kam si sběhl Sýkora a ten už neměl problém zavěsit! Dámy a pánové, totální fotbal!

 

Zbylá půlhodina už byla v ploužákovém tempu. Dá se říct, že se zbytek zápasu odchodil a stejně jsme domácí přehrávali. Důkazem pohody mezi hráči byl i Ngadeu, který se s blížícím se konce vysouval dopředu a podnikal své útočné výlety. Ty okořenil i nějakou tou kličkou pro oko fanouška, perfektní výkon. Ke konci zápasu si svou ligovou premiéru připsal i odchovanec sešívané kopané, Matěj Valenta!


Více už se v zápase nestalo, následovala děkovačka. Ta snesla ta nejpřísnější měřítka, celý stadion po ní burácel. Slávisté si tak připsali další tři body, kterým předcházelo devadesát minut dominantní hry. Skvělý způsob, jak se naladit na další zápas. Ten nás čeká příští sobotu, přijede Plzeň. Bude to přímý boj o první místo, ale také souboj na tribunách. Berte své přátele, rodinu, známé, pojďme společně vytvořit bouřlivou atmosféru! Ať žije Slavia!

 

Fotografie použity se souhlasem Veru Photo , celou galerii naleznete zde.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *