Exslávisti ve světě – V.

Po reprezentační pauze se toho stalo dost a v akci byli i bývalí slávisté. V tradičním souhrnu se podíváme na bývalé pušky, jenž v minulosti nosily sešívaný dres.

Kratší přestávka s dobrým koncem

Řeč je o Jiřím Pavlenkovi, který v zápase s Frankfurtem utrpěl zranění a v 53. minutě musel střídat. Utekla nějaká doba a brankářská jednička se ocitla zpět mezi třemi tyčemi a rovnou proti Ondřeji Petrákovi. Společný duel skončil nakonec remízou 1 : 1.

Brémy v dalším kole zamířily na půdu Augsburgu, kde nakonec dokázaly vyhrát 3 : 2. Páté kolo bylo pro Brémy ještě veselejší, jelikož doma si celkem bez problémů poradily s Daridovou Herthou 3 : 1.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Die 🐙 greift wieder zu! 💚 _______ #werder #bremen #svw #ackernfürscomeback #nordphoto

Příspěvek sdílený SV Werder Bremen (@werderbremen),

Ondřej Petrák po remíze s Brémami přivítal s Norimberkem doma Hannover, který odjel s dvoubrankovou nadílkou zpět domů. Norimberk čekal v dohrávce pátého kola Dortmund, na který nebude celek Kollnera vzpomínat příliš v lásce. Norimberk inkasoval sedm gólů a jedná se tak o jednu z nejvyšších porážek v historii klubu. Ondra do tohoto utkání nezasáhl a sledoval svůj tým pouze z lavičky.

Seria A nepočká

Antonín Barák vinou drobného zranění nemohl odcestovat na reprezentační sraz a dostal tak k prostor k jeho doléčení. Udinese přivítalo doma nejdříve Turín FC, které si odvezlo bod za remízu 1 : 1. Tonda naskočil až v 86. minutě a šance na vstřelení gólu ke konci zápasu nepřišla. V dalším zápase Udinese vyrazilo na půdu Chieva, odkud si odvezlo cenné vítězství 2 : 0. Opět na pár minut na konci zápasu dostal možnost hrát i příbramský odchovanec Tonda Barák.

Sampdoria Janov měla po reprezentační přestávce na programu rovnou tři zápasy, ze kterých dokázala vytěžit 4 body. Proti Frosinone a Fiorentině sledoval Jakub Jankto svůj tým pouze z lavičky. Ve třetím duelu Sampdoria přivítala doma Inter Milán, který nakonec zvítězil těsným rozdílem 1 : 0. Jakub naskočil do zápasu v 57. minutě.

Velká škola od PSV

Řeč je o týmu Den Haagu, kde působí od nové sezóny Tomáš Necid. Po skvělém úvodu, kdy přihrál na dva góly přišla tvrdá lekce v podání sedmigólového výprasku od PSV. Tomáš odehrál celý zápas a musel tak sledovat vysokou prohru svého týmu přímo na trávníku. V šestém kole zamířil Den Haag na půdu Vitesse Arnhemu, kde byl opět v základní sestavě i Necka. Jeho týmu se podařilo urvat bod za remízu 1 : 1. Tomáš v tomto zápase odehrál 87 minut a poté byl vystřídán trenérem Groenendijkem. Chuť si ovšem spravil v pohárovém utkání, kde slavil postup a vstřelil dvě branky do sítě Rosmalenu.

U Turka se dobře hraje

Řeč je o Ondřeji Čelůstkovi, který hájí barvy Antalyasporu. Letošní sezóna nejvyšší turecké ligy je hodně vyrovnaná, o čemž svědčí i to, že tým Ondřeje Čelůstky se ziskem deseti bodů ztrácí na první místo pouhé tři body. Momentálně Antalyasporu patří osmé místo vinou horšího skóre. Tři body a posun v tabulce může přijít o tomto víkendu, kdy budou čelit sedmému Ankaragucu.

Farmě Žižkov se nedaří

Tým druhé ligy byl doplněn spoustu sešívaných hráčů, kteří potřebují nabírat zkušenosti, ale zatím tento tým sbírá spíš porážky. Poslední přišla na hřišti Hradce Králové, kde Auer, Beňo, Čermák a Musa museli skousnout vysokou prohru 4 : 0. V dalším kole zamíří na Žižkov poslední Táborsko.

Fortuna liga očekává desátý zápas sezony

Karviná, jejíž svatyni hlídá Martin Berkovec, se postupně zvedá a začíná pomalu sbírat body. Poslední výhra přišla nad Příbramí a rovnou z toho byla pěkná nadílka. 4 góly v síti středočeského celku jsou dobrou vizitkou pro tento tým. Příbram už se nemůže spoléhat na služby Jana Matouška, jenž byl stažen z hostování do týmu Jindřicha Trpišovského. Za to se do Příbrami stěhoval oblíbenec Radek VoltrRuslanem Mingazovem. Ti už stihli dát v poháru gól a určitě zabojují o základní sestavu v týmu Csaplára.

Jan Kuchta po delším zranění opět pálí ostrými. Slovácko vyrazilo na půdu Mladé Boleslavi, která sice nadělila svému soupeři pět gólů, ale co je hlavní pro sešívané fanoušky, je gól navrátilce na trávníky Kuchty, který je tak zpět a musíme s ním zase počítat! Svůj gól potvrdil dalším přesným zásahem v pohárovém zápase v Radotíně, kde nakonec Slovácko vyhrálo vysoko 5 : 0.