Spalovny Eden vs Csaplárova past

Reprezentační pauza je zpátky. Místo zápasů Slavie budeme sledovat hvězdný národní tým. Jak moc hvězdný bude, to uvidíme v následujích dvou zápasech, ve kterých si na lavičce odbyde premiéru velký slávista Jarda Šilhavý, jenž do svého výběru nominoval hned několik sešívek. Ty ale čekal ještě veledůležitý zápas v Edenu. Přijela Csaplárova Příbram, nevyzpytatelný soupeř. Ač se nebralo nic jiného než výhra, zdaleka to nebylo jednoduché. Kádr Trpišovského měl stále v nohách match z Petrohradu, navíc se nedá říct, že by měl trenér kam sáhnout.

Jedno ovšem bylo jisté – zápas byl speciální hned pro dvojici hráčů v sešívaném. Honza Bořil své jediné ligové trefy nasázel právě středočechům. Druhým borcem v našem dresu byl Honza Matoušek, který právě v Příbrami fotbalově vyrostl a ještě nedávno v jejích barvách sázel góly. I na druhé straně se ocitlo hned několik exslávistů. První z nich byl Ruda Skácel, legendární kanonýr s dělem v noze. Zapomenout bychom neměli ani na Radka Voltra nebo Milana Nitrianského, kteří také odkopali pár zápasů v Edenu.

Očekávání od zápasu byla tak velká jako naše marodka. Vždyť si to představme, přehrávali jsme Zenit. Od toho by se měla odvíjet i návštěva, která byla již dlouho před zápasem zjevně slabší než obvykle. Proč? Kdo ví. Pan Kšiltovka, tedy kouč našeho týmu, udělal v sestavě pár změn. Zcela logicky pošetřil vytížené hráče. Svoji šanci zaujmout tak dostal Frydrych a Baluta, kterým se zatím nedaří dle představ. Volno dostal Coufal a Traoré, kteří zaujmuli jen pohodlnější post na lavičce.

Červenobílí do zápasu vstoupili více než dobře. Již po deseti minutách hry měl dobrou šanci Baluta, který po centru Bořila hlavičkoval těsně vedle levé tyče. Sešívaní ale nemuseli smutnit. Hned pár minut poté se zahrával roh, který po centru Hušbauera a přiťuknutí Ngadeua zužitkoval Bořil!

Vedení nevydrželo příliš dlouho, jelikož po většinu času bezchybná obrana vytvořila obrovskou botu. Brejk hostů se nikomu nepodařil zachytit a dva hráči Příbrami byli v úniku. Na konci celé akce stál Rezek, jenž před prázdnou bránou neměl problém uklidit merunu do sítě. Hra se následně přelévala ze strany na stranu, střely byly k vidění na obou stranách.

Sporná situace byla k vidění po pětadvaceti minutách hry, kdy si Ngadeu ve vápně soupeře obhazoval Rezka. Zkušený útočník domácích při snaze zabránit balonu v cestě k jeho majiteli zasáhl balon rukou, penalta se ovšem nepískala. Akce jako ze školy technického fotbalu jsme mohli vidět po půlhodině hry. Vyučujícím byl Hušbauer, vytříbený technik. Právě on posílal geniální oblouček za obranu, kde se zjevil Baluta. Rumunský rychlík si balon zpracoval a poslal do protipohybu Kočího, který byl daleko z brány!

Další lahodu pro oko fanouška připravil Stoch s Frydrychem. První jmenovaný posílal vysokou svíci do vápna, kterou si náš bek zpracoval a navedl na střed. Následovala tvrdá střela k levé tyči a na to byla jednička středočechů krátká. Vedli jsme již o dvě branky!

Jak zmínil jeden chlapík na twitteru, Malešické spalovny mají nového konkurenta z Edenu. I tak by se dala popsat šance našich borců z nastaveného času v prvním dějství, kdy po rohu pádil sám na branku Baluta, jemuž se po celou dobu nabízel Kúdela. Sprint přes půlku hřiště a následný pas na našeho stopera přišel vniveč, protože se stihl vrátit poslední hráč hostů. Do kabin se tak šlo za velmi nebezpečného stavu 3 : 1, což vlastně znamenalo dvougólový náskok. Platí i tento stav jako vhodný pro Csaplárovu past?

I kdyby ano, slávisté ho chtěli rychle změnit. Blízko k tomu měli hned v úvodu druhé půle, kdy se po autu posouval balon přes Balutu až na Součka, jenž v dobrém prostoru mířil nad břevno. Ve třiapadesáté minutě se Kočímu doslova nažhavily rukavice. Mohl za to opět Rumun v našem dresu. Ten si nyní po sklepnutí Frydrycha seřídil mířidla a vyslal nebezpečnou pumelici do míst, kam se přiřítily gólmanovy rukavice.

Další tutovku měl na kopačce po hodině hry Souček, jenž po centru Frydrycha skluzoval na malém vápně s úmyslem doklepnout balon do brány. Balon doklepnul, ale mimo ní. Naše spalovna se činila i v následujícím útoku, který nechtěně založil sám Kočí. Špatný výkop ukořistil jeden z našich hráčů, následovala výměna balonu na ose Matoušek – Stoch. Druhý jmenovaný hledal expříbramského útočníka v lepší pozici a ten si připsal další střelecký pokus. Svou chybu nyní dobře napravil Kočí, jenž střelu vyrazil.

Gól nakonec přeci jen přišel, postaral se o něj Miňo Stoch! Vše začalo u další laciné ztráty hostů a vysoce postaveného brankáře, který přímo vybídl Stocha k daleké střele. Ten neváhal a poslal balon pod víko, vedli jsme už 4 : 1! Matouškův okamžik se opět o něco přiblížil v osmdesáté minutě, kdy hned po několika dorážkách svých spoluhráčů dopravil balon do sítě. Jenže štěstí mu nepřálo ani nyní, už dávno předtím se signalizoval ofsajd.

Sešívaní se stále tlačili za góly, střely lítaly ze všech stran, ale ani jedna z nich už gólem neskončila. Před reprezentační pauzou jsme si tak upevnili svou první pozici domácí výhrou 4 : 1. Hráči předváděli perfektní, jak říká náš trenér „totální fotbal“. Palec nahoru patří i pro Příbram, která nehrála žádný autobus a snažila se hrát sympatický fotbal. Nyní nás čeká dlouhé čekání během repre pauzy, poté jedeme do Liberce. Ani tam nás nečeká nic jednoduchého, tým nás bude potřebovat. Přihlašujte se proto v TS Storu k výjezdu, pro více informací navštivte stránky Tribuny Sever. Jedeme všichni! Ať žije Slavia!