Exslávisti ve světě – VI.

Blíží se nám konec reprezentační přestávky a s ním i návrat ligového fotbalu. Konec repre pauzy přináší i ohlédnutí za uplynulými týdny a nakouknutí do ostatních soutěží, kde bojují bývalí slávisté. V tradičním přehledu se opět zaměříme na Exslávisty.

Gólové hody v Bundeslize

Ondřej Petrák sledoval vysokou prohru na Dortmundu 0 : 7 pouze jako divák, poté ale přišel čas na jeho návrat a zpět v plné síle přivítal doma se svým týmem Fortunu Dusseldorf. Souboj o důležité body do tabulky nakonec lépe zvládli domácí borci, kteří bez větších obtížích vyhráli poměrně vysoko 3 : 0. Ondra v tomto utkání odehrál necelých devadesát minut a před koncem byl z taktických důvodů vystřídán. Další štace, kam zamířili hráči Norimberku, bylo Lipsko. RedBull dává křídla, tak zní reklama oblíbeného energetického nápoje a zřejmě je to pravda. Domácí Lipsko nedalo svému soupeři vůbec čuchnout a dávalo gól za gólem, počet branek se zastavil na čísle 6. Norimberk s Ondrou tak odjel s vysokou nadílkou 6 : 0 zpět do svého města.

Brémy překvapení soutěže

Když by někdo na začátku sezóny řekl Jířímu Pavlenkovi  a Theu Gebresselasimu, že po sedmém kole budou Brémy dvě místa přes gigantem z Mnichova, určitě by se vám vysmáli. Opak je pravdou a zásluhou bojovnosti a dobré týmové spolupráce patří Brémám dělené druhé místo společně s Lipskem a Monchengladbachem. Před reprezentační přestávkou přišlo vítězství 2 : 0 nad Wolfsburgem, kde Jiří Pavlenka předvedl skvělý výkon a podržel svůj tým v důležitých momentech. Uvidíme, zda spanilá jízda bude pokračovat i po přestávce.

Oba zmínění hráči dostali rovněž pozvánku do reprezentačního výběru Jaroslava Šilhavého.

Probuzený střelec?

Tomáš Necid zřejmě zažívá dobré střelecké období, kdy na dva vstřelené góly v pohárovém utkání navázal vyrovnávajícím  gólem i v ligovém zápase na půdě Heerenveenu. Jeho branka nakonec byla v zápase poslední a hráči Den Haagu si tak odvezli bod za remízu 1 : 1. Necka si v tomto zápase připsal devadesát minut a také žlutou kartu z 53. minuty.

Další kolo přivítali hráči Den Haagu doma trápící se Groningen. Vyrovnaný zápas nakonec skončil pouze 1 : 0 ve prospěch domácího týmu, který tak získal další důležité body. Tomáš odehrál celý zápas, ale jinak se do statistik zápasu nezapsal.

Ronaldo nedal Barákovi šanci

Udinese se v nové sezóně trápí a teď k vám ještě přijede našlapaný Juventus, který zatim neztratil ani bod. Tonda dostal v tomto zápase prostor, aby alespoň nějakým způsobem proti tomuto gigantovi uhráli nějaký bod, ale Ronaldo s Bentacurou byli proti a svými góly v prvním poločase rozhodli o pohodlném vítězství 2 : 0.

Tonda si v tomto zápase připsal 75 minut a poté byl nucen střídat. I přes nevydařený start do sezóny se objevil v nominaci Jaroslava Šilhavého na zápas se Slovenskem a Ukrajinou.

Herní vytížení nepřichází

To můžeme říkat o angažmá Jakuba Jankta, který hájí barvy Sampdorie. Jeho týmu se poměrně dobře daří a nachází se momentalně na 5. pozici se ztrátou čtyř bodů na druhou Neapol. Možná i proto trenér Giampaolo nesahá k velkým změnám a Jakub tak sleduje jízdu svého týmu pouze z lavičky. Šance nepřišla ani v posledním zápase na hřišti Atalanty, kde janovští vyhráli 1 : 0.

Jankto se i přes malé herní vytížení dostal do nominace Jaroslava Šilhavého.

Čelůstka dohání velkokluby

Ondřej Čelůstka působící v Antalyasporu získává velké množství odehraných minut i bodů. Jeho tým se po osmém kole nachází na děleném pátém místě a na první Galatasaray ztrácí pouhých pět bodů. Toto manko mohli Ondrovi spoluhráči stáhnout v zápase osmého kola, kdy právě přivítali mužstvo z prvního místa. Vyrovnaný zápas přinesl jedinou branku v samotném závěru a bohužel pro Ondřeje a jeho tým, míč skončil v jejich brance.

Ondřej Čelůstka si svými výkony řekl rovněž o nominaci do reprezentačního výběru.

Farma Žižkov povolává dalšího slávistu

Žižkovu se nedaří a dochází k dalšímu příchodu v realizačním týmu. Ten doplní Miroslav Beránek, který by měl předat užitečné rady mladým hráčům na hostování ze Slavie. Žižkovští hráči měli možnost napravit si chuť v nepříliš povedené sezóně v pohárovém zápase s Duklou. Po vyrovnaném boji a nepříliš pohledném zápase nakonec postup brali hráči prvoligové Dukly. Do zápasu naskočilo hned několik hráčů ze Slavie, kteří jsou zde na hostování: Žežulka, Musa, Rondić, Bazal, Čermák.