Prokletí jménem přesila

FC Slovan Liberec 0 : 1 SK Slavia Praha

Hrát proti deseti? Spíš starosti navíc než klid na duši. To se ukázalo včera v Liberci, kde sešívaní již podruhé v sezoně čelili téměř celý zápas soupeři, který hrál vinou červené karty v oslabení. Samozřejmě, zápasy s Libercem jsou válka tak či tak. Na silné soupeře se vždy hecnou, zejména na nás. Ani tak to ale zdaleka nebylo to, co si všichni včetně trenéra představovali. Červenobílí zvítězili nejhubenějším možným rozdílem 1 : 0. Utkání přihlížel také slušně zaplněný stadion, který ovládla Tribuna Sever!

Velmi náročný program začínal výjezdem pod Ještěd, kam tradičně zavítá velké množství fanoušků Slavie. Ani letos tomu nebylo jinak, každopádně to mohlo být lepší. Důležitost zápasu si neuvědomovali jen fanoušci, ale také hráči, kterým zápas sloužil jako generálka na čtvrteční klání v Kodani. Kouči Trpišovskému se pomalu začala vylidňovat marodka, což je super příslib. I tak ale zvolil stejnou sestavu, jako proti Ostravě. Jak příhodné.

Přitom vstup do zápasu nebyl vůbec zlý, ba naopak! Solidní presování se za bouřlivého fandění slávistů vyplatilo a vznikl z toho nesmyslný faul ze strany Mikuly. Ten zbytečně stáhnul Zmrhala a nabídl nám zajímavou pozici těsně před vápnem. Tohle má rád Miňo Stoch, chlapík se slušnou fazonou z posledních zápasů. Je libo oblouček? Slovenský záložník se opravdu k exekuci postavil a krásným obloučkem trefil prostor u levé tyče, nádherná trefa!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Take a bow @minostoch99 ☄🔥 #stoch #mino #cervenobila #cervenobilasila #spolupisemehistorii #spolujsmesilnejsi #slavia #sks #slaviapraha

Příspěvek sdílený SlaviaFans (@slaviafans),

Ve dvanácté minutě zahrával nebezpečný přímý kop Potočný, po jehož střele Kolář musel zakročit hned nadvakrát, balon mu totiž vypadl. Následně přišel souboj, kdy Mikula zkoušel uhrát balon a nechtěně trefil našeho gólmana. Těžko říct, jak moc intenzivní to bylo. To ví jen oni dva. Kolář se ze země neodlepil, pro Mikulu to znamenalo konec, červená karta. Sudí Příhoda má asi rád pohádky, jinak si druhou žlutou nevysvětlím. Slavii tak čekala téměř osmdesátiminutová přesilovka.

Zatímco na hřišti se odehrávalo utrpení, byť nás bylo víc, tak v hledišti to bylo jiné kafe. Dominanci na tribunách jsme potvrdili, když celý stadion začal opakovačku červenobílá-síla. Kéž by to tak dominantní bylo i na zeleném pažitu. Už se chýlil konec první půle a Slavia se stále spíše trápila. Volili jsme nekreativní řešení akcí, měli problémy s rozehrávkou a plno ztrát. To mohl zastínit při rychlém brejku Stoch, který dostal balon od Baluty. Jenže z jeho pokusu byl jen rohový kop, skvěle zasáhl Nguyen.

Do druhé půle jsme naskočili s jednou změnou. Další minutky si po dlouhém zranění připsal Mešanovič, který nahradil Traorého a prohodil se s Balutou. Sešívaní už nepotřebovali bořit, nýbrž tvořit. A že to zprvu vypadalo slibně! Ani ne minutu po rozehrání zaťukal na horní tyč Baluta!

Další příležitost měl dvě minuty na to Hušbauer, ke kterému se s kapkou štěstí posunul balon a on si tak mohl směle pádit do vápna. Jeho technický, leč prudký obstřel na zadní tyč proletěl těsně vedle šibenice! Svou první šanci si připsal také Mešanovič, jenž po posunutí od Baluty pohotově pálil zpoza vápna. Ani teď to ovšem nebylo gólové, exceloval Nguyen!

Slavia následně povolila a nechala se zatlačit, z čehož pramenil tlak domácích. Největší šanci měl Breite v osmašedesáté minutě, kdy jeho pokus ze střední vzdálenosti skončil těsně vedle pravé tyče. Možnost rozhodnout zápas a definitivně zlomit odpor Liberce měl necelou čtvrthodinku před koncem Hušbauer. Rohový kop Stocha se odrazil právě za vápno domácích, kde byl připraven náš kapitán. Balon si hrudí sklepnul a napálil ho vstříc Nguyenovi, kterého zachránilo již podruhé břevno!

Ve dvaaosmdesáté minutě přišlo velké pozdvižení, kdy se v našem vápně svedl souboj Bořil versus Koscelník. Slovenský křídelník obešel našeho beka a mohl běžet vstříc malému vápnu, jenže sebou po lehkém kontaktu s bořilovou rukou nepochopitelně švihl na zem. Domácí se dožadovali penalty, kterou po přezkoumání videozáznamu sudí Příhoda správně neodpískal.

Závěrečné minuty byly ve znamení hurá útoků, tvrdých zákroků, řady ztrát a ještě více karet. Slavia si z podještědského stadionku veze výhru, ale že to dřelo. Zápas hodně ovlivnila diskutabilní červená karta, která jakoby pobláznila Liberec, jenž ze sebe vydal maximum. Štěstí bylo na obou stranách, pro nás to skončilo o něco lépe – třemi body. Je až zarážející, jak jsme neschopní hrát proti deseti. Žádný klid na balonu, strašně moc ztrát, zkažených přihrávek. To se už nesmí opakovat.

Šanci na reparát budeme mít ve čtvrtek v Kodani, kde to bude mnohem těžší. Slavii tam vyjede podpořit více než tisíc sešívek, bude to velké! Pozorně sledujte stránky Tribuny Sever kvůli pochodu, který se stále plánuje! Jede nás tam opravdu hodně, vytvořme špičkovou atmosféru pro naše borce a pomozme jim ke třem bodům! Pojeďme si to užít, ať žije Slavia!