První derby je naše, teď to druhé!

SK Slavia Praha 4 : 1 FK Dukla Praha

Povinnost je za námi, porazili jsme v malém pražském derby Duklu. Dalo se to celkem čekat, jakýkoliv jiný výsledek by byl jen velkým zklamáním. Náš trenér spoléhal i přes protočení sestavy na její základní stavební kameny. Nastoupil i Hušbauer, kterému hrozila čtvrtá žlutá karta. Šanci po zranění dostala i milionová posila Olayinka. Pro něj to byl velmi speciální zápas, nastoupil proti klubu, jenž ho dostal do pořádného fotbalu. K vidění bylo i video, které opět „nezklamalo“.

Pondělí nebo víkend, je to jedno! Slavia hrála další důležité utkání, ve kterém potřebovala maximální podporu všech fanoušků. I proto si připravila doprovodný program v podobě autogramiády tří fotbalistek našeho ženského týmu. Navíc se odhalila další slavnostní placka legendy našeho klubu. Byl jí bývalý president naší země, mimo jiné také křídelník Slavie po dobu tří let – Edvard Beneš! Aby toho nebylo málo, naše milovaná země letos slaví sto let založení, a tak byla před zápasem ke slyšení hymna. Tu si společně s aktéry zápasu zazpívalo i přes jedenáct tisíc fanoušků, kteří přišli na zápas. Slušná návštěva, v Plzni by mohli závidět.

Poté už se šlo na věc. Slavia do zápasu vtrhla s velkým elánem. Již ve druhé minutě prodlužoval centr hrudí Olayinka na Matouška. Ten následně pálil do rukavic Rady, přičemž se k dorážce dostal Baluta, který pálil akrobaticky vysoko nad. O deset minut později už to ovšem vyšlo. Peter vymotal dva obránce, navedl si merunu k centru a přes celé vápno našel Coufala, který ze druhé vlny pálil z voleje za záda Rady! Vedeme! Hráčům se kličkování zřejmě zalíbilo, ve stejné disciplíně s naprosto skvělou nadstavbou zazářil Stoch! Ďurica odhlavičkoval centr do šestnáctky právě na svého krajana, jenž si vymotal clonícího beka a napřáhl svou levačkou k ráně. Jeho projektil vymetl levou šibenici, brankář hostů zůstal zcela bez šance!

Hráči nepolevovali, další šanci Matuškovi připravil Baluta. Ten z lajny vyslal skvělý centr, který letěl našemu útočníkovi přímo na hruď, tudíž s koncovkou nepochodil. Balon bezpečně lapil Rada. Následně na řadu přišlo video a amatérismus, nebo snad cílené poškozování. Po hezké kombinaci se po pasu Coufala zjevil před prázdnou bránou Souček, jenž doklepával do odkryté svatyně. Jenže praporek visel nahoře, prý ofsajd. Sudí Zelinka šel následně celou situaci přezkoumat na videu a i přes to, že Coufal měl dobrý půlmetr k dobru, rozhodl, že v ofsajdu stál. Potlesk, video funguje opravdu skvěle!

Ve druhém dějství jsme mohli zažít menší deja-vu z Dánska, kdy přišla branka téměř po rozehrávce. Včera v Edenu to trvalo sice trochu déle, ale po třech minutách hry se po skluzu Bezpalce napřáhl ke střele Olayinka, který svou dělovkou prostřelil Radu! Klobouk dolů před ním, gól do sítě svého bývalého klubu neslavil. Dukla se pomalinku začínala probírat a trošku kousala, zatímco naši borci zvolnili. Vše nakonec vyústilo v nešťastnou penaltu, kdy Coufal nakopl místo balonu skluzujícího útočníka. Sudí si situace prvně nevšiml, ale po kontrole videa uznal, že faul to byl. Schranz následnou penaltu proměnil, Kolář na jeho kop nedosáhl.

Dobrou příležitost k navýšení náskoku měl na kopačce Stoch, ale jeho přímák z dobré vzdálenosti rozvlnil jen boční síť. I tak se ale přeci jen dočkal. Šest minut před koncem Slavia pádila do pootevřené obrany soupeře. Souček přeléval hru na druhou stranu na Stocha, který si balon stáhl a střelou na zadní tyč podruhé přelstil a zvýšil na konečných 4 : 1! Důležitá výhra, zvlášť po derby, kdy jsme narozdíl od vlků a taktiků z Letné neztratili. To velké derby nás čeká již tuhle neděli. Ti druzí nám dali k dispozici opět jen tisíc lístků, tudíž je potřeba, aby každý z vás, kdo v sektoru bude, bouřil. Musíme být slyšel a smáznout je jak na hřišti, tak v hledišti. Slávisti, derby je naše!