Tuhý boj skončil dělbou bodů

SK Slavia Praha 0 : 0 FC Kodaň

Jaký to je vlastně výsledek? Je remíza dobrá nebo ne? Upřímně, těžko říct. Sešívaní se ve čtvrtek představili ve čtvrtém skupinovém zápase Evropské ligy. Přijel náš nejpřímější konkurent v boji o postup do jarní fáze, severský klub z Kodaně. Hosté vsadili na vcelku jednoduchý fotbal, ve druhé půli zaparkovali autobus a bránili remízu. To se jim nakonec povedlo, a to i přes snahu našich borců a bouřící tribuny  Edenu. Šlo z toho ale vydolovat víc?

Zatímco obvykle má kouč Trpišovský dilema koho nechat hrát a koho posadit, teď to bylo něco jiného. Vzhledem k tvrdému derby, které se odehrálo v neděli, měl k dispozici hodně nízký počet kopáčů. Mimo byl Kúdela, Coufal, jen na lavičce byl Hušbauer. Odečteme-li borce, co nebyli napsaní na soupisku pro pohárové zápasy, máme tu opravdu jen pár možností. To se podepsalo i na nominaci k zápasu. Šanci dostal Frydrych, Deli, dokonce i hříšník z derby Traoré. Návrat si připsal i Sýkora po zranění, pozici hroťáka zaujal Olayinka. Velmi zajímavé složení.

Zápas se těšil velkému zájmu, což potvrdili i hosté, kteří zaplnili celý sektor. Mimo jiné je přijela podpořit i jejich družba z Hamburku. Stadion byl tak velmi hezky zaplněný, čemuž odpovídá i návštěva čítající 18 702 diváků. Škoda, že nebylo vyprodáno.

S úvodem zápasu přišla také první prezentace, konkrétně ze strany hostů. Modrobílé vlaječky a troška pyra přivítala borce na hřišti. Hezký efekt. Červenobílí začali aktivně, po deseti minutách hry už měli na kontě dvě šance. Nejdřív nadějnou nabídku Zmrhala podběhl Souček, pár chvil poté prověřil rukavice Andersena svojí ranou Stoch. Fandění v úvodu nebylo zlé, zápas měl skvělou atmosféru ze strany obou fanouškovských táborů.

Dobrou příležitost zpoza vápna měl i Frydrych, když mířil těsně vedle pravé tyče! Hra následně ztratila na záživnosti. K vidění byla hned řada soubojů, rozhodně se nehrálo v rukavičkách. To odnesl i Jan Sýkora, jehož se snažil centrem po výborném uvolnění najít Olayinka. Navrátilec do sestavy se snažil zakončit hlavou, kterou lehce sklonil. Místo míče mu na hlavu přiletěla kopačka jednoho z obránců. Penalta se ovšem nepískala, dle finského arbitra byl s hlavou příliš nízko.

Správný čas přišel i pro Tribunu Sever! S blížícím se koncem prvního dějství byla chvíle pro celotribunovou kartoniádu. Červené kartony jako pozadí, uprostřed logo Tribuny Sever! Vše bylo doplněné nápisem „Spojuje nás láska ke Slavii“. Skvělá práce! Klobouk dolů před partou srdcařů, kteří tuto prezentaci v nízkém počtu připravovali!

Celotribunová prezentace si vysloužila potlesk celého stadionu, narozdíl od naší koncovky.

To mohl napravit po centru Stocha hostující útočník Ndoye. Zejména kvůli špatné komunikaci vyplaval samotinký na malém vápně a snažil se odvrátit balon, ale nechybělo mnoho a mohl skončit v jeho vlastní bráně! V následném útoku si Dáni vybrali tu „správnou“ bránu. Kristensen si poradil v souboji 1 na 1 se Stochem a vyslal přízemní střelu, která proletěla těsně vedle levé tyče Kolářovy svatyně!

Ve druhé půli hry byla velká možnost strhnout spiel na svou stranu. Muži v červenobílém útočili na branku pod Tribunou Sever! Jenže první velké vzrušení pod ní stvořili až po dvaceti minutách hry. Stoch ve vápně posouval Bořilovi, ten posílal střílený přízemní centr na malé vápno. Tam promáchl Sýkora a Olayinka po špatném zpracování v obklopení obránců ztratil rovnováhu, tudíž ani nezakončil.

Dobrou šanci zakončit měl v sedmdesáté minutě Stoch při přímém kopu, asi dvacet metrů od brány. Nemířil vůbec špatně, leč na stranu, kde stál Andersen. Dánský velezkušený gólman střelu vytěsnil mimo tři tyče. Více už zápas nepřinesl, k vidění byla bezbranková remíza. A je to škoda. Tým, který má za celý zápas jednu střelu, ještě mimo tři tyče, ten se doma porazit musí. Opět jsme byli svědky děsivé koncovky a bídné spolupráce všech hráčů na hřišti. Špatné náběhy, Olayinka naprosto odříznutý na hrotu, téměř žádný pohyb. Slabou útěchou může být jen kvalitní obrana, ta soupeře do ničeho nepustila.

Menším zklamáním je i fandění, bohužel. Chvílemi burácel celý stadion, jindy bylo k vidění, že fandí každý pátý. Telefon v ruce, druhá ruka v kapse a kouká. Takhle působila hned řada lidí. Od toho se do kotle nechodí. Tam se fandí, bouří a podporuje svůj tým. I přes to se ale našly i plusy. Škoda, že tomu nepomohl nějaký ten gól. Až s odstupem času zjistíme, jak moc velkou ztrátou tato remíza je. Brzy nás čeká další zápas, do Edenu přijedou ševci! Hraje se v neděli od pěti, ideální termín. Přijďte podpořit Slavii, bude nás potřebovat! Ať žije Slavia!