Pražské video versus zuřící dav

MFK Karviná 1 : 3 SK Slavia Praha

Nažhavte si tachometry, třílístek výjezdů je tu! A právě jsme v první třetině, protože včera jsme odehráli první z trojice zápasů. Naším soupeřem byla daleká Karviná. Tým, který po změně trenéra hledal nový impuls. I sešívaní chtěli po reprezentační pauze začít úspěšně. Už jen vzhledem k náročnému programu a evropské lize, do které zase potřebovali chytit tempo. Výsledek se nerodil jednoduše, k vidění bylo spoustu kontroverzních momentů. Pojďme se na ně společně podívat!

Začněme u samotné sestavy, která se dočkala jen minima změn. V brance se po drobnějším zranění představil Ondřej Kolář, před ním své tradiční místo zaujal Kúdela. Za Coufala i nyní zaskočil Frydrych a na samotném hrotu se po delší době v základu proti ligovému soupeři představil kanonýr Milan Škoda! I na druhé straně bojiště byla k vidění hned dvojice slávistů, konkrétně Berkovec a odchovanec našich barev Tusjak.

Úvodních deset minut byl k vidění boj o každý centimetr hřiště, oba týmy měly velké trable s přesností a řešením jednotlivých akcí. Jediným zajímavým momentem bylo to, když domácí fanoušci vytáhli svá tleskátka a bušili s nimi o sto šest. A to jsem už v Astaně doufal, že je vidím naposledy.

Právě v desáté minutě spatřila svět první šance, kterou si připsala Slavia. Vše začalo poněkud kuriózně. Sešívaní sebrali odkop domácích a hnali se vpřed. Zatímco Frydrych táhl rozehrávku po pravé straně, sudí Franěk zřejmě chytal zajíce a plácl s sebou o zem. Vytrousil propisku a notýsek, který místo náběhu vpřed sbíral Hušbauer. Možná i to se projevilo jako klíčové, protože se náš středopolař odpoutal z pozornosti obránců a pár chvil poté získal balon. Času měl dost, a tak vyslal precizní pas za obranu na Zmrhala! Rodák z Žatce si věděl rady, merunu posunul na zadní tyč z první, kde číhal Souček a ten se nemýlil!

Kdepak, pomezní signalizoval ofsajd. Sudí následně konzultoval celou situaci s videorozhodčím příhodou a po dlouhé diskuzi byl verdikt jasný – branka platí! Na všech byla vidět velká úleva. Pomohlo to i stovce sešívek v sektoru, kteří trošku ožili. Červenobílí následně převzali iniciativu a s přehledem kontrolovali hru. Klid a pohodu potvrdil i Hušbauer, jenž si dovolil nevídanou akci. Namířil si to rovnou středem, obhodil si obránce a vyprášil rukavice Berkovce! Tomu chyběl jen gól!

Naše nadvláda na hřišti netrvalo dlouho, po půlhodině hry byl stav opět nerozhodný. Dramé se na lajně uvolnil a centroval do vápna. Tam situaci špatně vyhodnotil Kolář, který místo lapení balonu do rukavice nesmyslně trknul nohou. Kvůli tomu srazil neškodný centr do Bořila a ten už neměl šanci zareagovat, míč tak skončil v síti. Opravdu hodně nesmyslný gól.

Netrvalo to dlouho, vlastně jen jeden útok a přišel další gól! Slavia hned po rozehrávce zamířila do vápna soupeře, kde Sýkoru přímo v šestnáctce naprosto zbytečně uzemnil kapitán Janečka. I nyní zasahovalo video, které opět rozhodlo zcela správně v náš prospěch. Penalta! Domácí s tímto výrokem vůbec nesouhlasili, ale namítání bylo marné. Faul to byl, tečka. Na puntíku už si balon šteloval Stoch. Reprezentant Slovenska zachoval chladnou hlavu a poslal balon k pravé tyči! Slavia si po minutě vzala své vedení zpět!

To jen těžko snášeli místní fanoušci, kteří cítili křivdu a po celý zbytek poločasu vykřikovali, zcela nesmyslně, „video“. Hra se následně zklidnila, jediným nebezpečným momentem byl ještě pokus Hušbauera ze závěru půle, kdy musel Berkovec vyrážet střelu nad břevno. Zcela nesmyslné ukřivdění domácích nabralo na větších otáčkách v samotném konci dějství. V jednom ze soubojů trefil Deliho balon do ruky, kterou měl ale přímo u těla. Celý stadion požadoval penaltu, kterou Fraňkovi hned rozmluvil videorozhodčí Příhoda. Tehdy se pokřik místních dočkal vylepšení. Už se křičelo „pražské video“. Kdyby takhle hlasitě podporovali i svůj tým, bylo by to super!

Do druhého poločasu jsme vstoupili skvěle, parádní pumelici vyslal Zmrhal! Berkovec měl opět plné ruce práce. Pětašedesátá minuta přinesla další aktivitu ze strany Zmrhala! Nyní si s ním narazil Souček, který následně napálil tyč! A do třetice všeho dobrého, nyní už s gólovou tečkou. Jarda nyní posouval balon Sýkorovi, jenž převedl nápaditou kličku a s pomocí obránců posunul balon Olayinkovi. Milionová posila následně chladnokrevně zakončila a vstřelila tak důležitou třetí branku. To je nástup na hřiště!

Mač už se blížil ke konci a do hry měl na posledních pár minut naskočit Matoušek. Jenže střídací tabule byla proti, přesně řečeno vypověděla službu. Mladý odchovanec Příbrami tak musel čekat pět minut, než se podaří vše zprovoznit a přijde správná chvíle na vstoupení do hry. To už běželo nastavení, ve kterém se nic dramatického nestalo. Slavia i přes menší potíže a pár chybek v obranných řadách zápas zvládla a připsala si další tři body. První místo už máme pojištěné o čtyři body, jelikož Plzeň ztratila.

Zápas to byl bojovný, domácí nic zadarmo nenechali. Opět perfektní výkon podal Souček, jehož doplnil i aktivní Sýkora a Zmrhal. Zle nezahrál ani Stoch a Hušbauer, naopak černý puntík má Kolář. Právě on měl prsty, respektive špunty od kopaček, ve vyrovnávací brance Karviné. Nyní nás čeká mnohem větší sousto, letíme do ráje vín, do Bordeaux! A věřte, že fanoušci Slavie tam budou také! Ať žije Slavia!