Krtkovo dobrodružství nekončí!

SK Slavia Praha 2 : 0 FK Zenit Petrohrad

Velký zápas o vše! Buď postup, nebo nic. Fotbalisty Slavie čekala další náročná zkouška při cestě evropskými poháry. Ve Francii jsme měli postup na dosah, ale fatálně jsme vyhořeli, tudíž se o našem osudu rozhodovalo až v posledním mači. Do Edenu přijel ruský gigant Zenit Petrohrad, který měl své místo v jarní části pohárů jisté. Toho přijela podpořit i početná skupinka fanoušků, která o sobě dávala vědět již několik hodin před zápasem. Utkání tak slibovalo zajímavou podívanou, a to nejen na hřišti!

Slavia to potřebovala jako sůl. Postup do jarní fáze by jen podepsal, jak náš milovaný klub vzkvétá. V lize to je fajn, vedeme, ale pohárová Evropa a úspěchy v ní jsou pro nás zatím novinkou. Naposled před jedenácti lety jsme zvládli postoupit do jarní vyřazovací fáze! Úkol zněl tedy jasně – vyhrát! A je absolutně jedno, že stačí remíza.

Do zápasu zbývala jen chvíle, sektor Rusů plný, stejně jako celý stadion včetně Tribuny Sever. Mohlo se začít! Sešívaní do zápasu vstoupili velmi aktivně. Totéž se dá říct i o plném kotli, ten začal bouřit ještě před výkopem. Že se nebude hrát na remízu potvrdili naši borci již v páté minutě, kdy se po perfektním centru Hušbauera z rohu vyšplhal k hlavičce Ngadeu. Jeho pokus perfektně vychytal Kerzhakov.

 

Územní převaha a snaha útočit se zúročila po půlhodině hry. Naprostá lahůdka pro oko fanouška! Olayinka si přebral balon, povodil si vše, co mu stálo v cestě, a posunul na Hušbauera, jenž dával pod sebe na malé vápno. Tam stál náš odchovanec Jarda Zmrhal, jemuž nezbývalo nic jiného, než doklepnout balon do odkryté brány.

 

Další lahůdka přišla o deset minut později. Stoch si natáhl balon, napřáhl zpoza vápna a s pomocí tyče překonal Kerzhakova! Luxusní branka! A Slavia vedla o dvě branky! Postup byl velmi blízko. Do kabin jsme šli za dvoubrankového vedení, velmi dobrá pozice.

Druhé dějství začalo zmatkem v našem vápně. Centr ruských kopáčů zalepil Smolnikov, který zkoušel vystřelit. Na poslední chvíli se střelu podařilo zblokovat a balon odkopnout. Odpovědět se po hodině hry pokoušel Stoch. I nyní zkoušel překonat brankáře zpoza vápna, ale v cestě mu stálo břevno! Po sedmdesáti minutách hry přišlo na scénu choreo z dílny Tribuny Sever. Vzpomínáte si na krtečka, kterého rusové navlíkli do sešívaného při zápase v Petrohradě? Krtek zesílil a pokračoval ve svém dobrodružství! Hezká prezentace sešívaných.

S blížícím se koncem červenobílí kontrolovali zápas a klidně si došli pro postup. Nic na tom neměnil ani výsledek druhého zápasu, slávisté měli volnou cestu do jarní fáze! Byla to dřina, ale je to zasloužené. Sešívaní předvedli perfektní výkon doma s Bordeaux, zaskočili celý Petrohrad, skolili Kodaň. S tou následně v Edenu remizovali, poté ztratili ve Francii a o svém osudu nakonec rozhodli kde jinde než doma. Klobouk dolů před celým týmem, od hráčů až po trenéry. Děkujeme!

Respekt patří i všem fanouškům, zejména těm, kteří se podíleli na tvorbě choreografií a vyjeli podpořit svůj klub ven. Bohužel, velké zápasy přitahují i řadu lidí, kterým je vše lhostejné. Pokud nechcete fandit, nechoďte na Sever. Teď nás čeká poslední spiel v tomto kalendářním roce. Jedeme do Jablonce, kde věřím, že dokloužeme pro další výhru v lize. Jedeme všichni, bude to bouře! Ať žije Slavia!

 

Použité fotografie: Dalibor Durcak, slavia.cz.