Bude zima, bude mráz, titul letos bude náš!

FK Jablonec 0 : 2 SK Slavia Praha

Byl tuhý mráz, sníh všude a hrál se fotbal. Utkání řídil šílený muž s píšťalkou, který vypadal, jako kdyby jí v ruce držel poprvé. Že to zní jak pohádka? Kdepak. Sešívaní odehráli své poslední utkání v tomto kalendářním roce na půdě Jablonce, města na severu Čech, kde vládne sníh a Pelta. I přes počasí se na stadionu sešel velmi solidní počet slávistů, kteří mohli sledovat výhru svých oblíbenců. Že by se to rodilo jednoduše, to vůbec ne! 

Dvě mikiny, pořádná bunda a rukavice. Výbava jak do Ruska, jenže se hrálo v Jablonci. Na druhou stranu se klukům z FAČR nedivím, jim to ve VIP nebo v kanclech může být fuk. My jsme se vydali poněkud netradičně autobusem Tribuny Sever, který měl nakonec menší zpoždění, zejména kvůli fízlům, kteří brzdili co jim auto stačilo. Rychle jsme vyběhli z autobusu, přilepili buben a hurá na svá místa, jde se fandit!

Naši borci už pár chvil hráli a po menším bloumání jsme mohli zjistit, že na hřišti není oproti čtvrtku žádná změna. Příjemným překvapením byl support z našeho sektoru, ten byl opravdu skvělý od prvních minut! Tak se ovšem nedá nazvat vstup našich borců do zápasu, Jovovič již v úvodu způsobil rozruch v našem vápně. Záhy nebezpečně pálil i Kratochvíl, načež se pár minut poté dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti dostal i Chramosta!

První šance červenobílých přišla až po čtvrthodině tlaku domácích, kdy Zmrhal z otočky orazítkoval brankovou konstrukci! Z následného odrazu ještě centroval Olayinka, ale balon byl odklizen do zámezí. Jenže rukou. A sudí Berka rozjel svou spanilou jízdu plnou nesmyslů. Ukázal na roh, poté na penaltu a pro jistotu ještě běžel k videu. Takhle nemává ani fízl na chodníku. Co ten by bez toho videa dělal? K penaltě se postavil úspěšný exekutor a kapitán sešívaných Milan Škoda, který následně proměnil!

Hra se poté uklidnila, šancí bylo po skromnu. I proto přišel z našeho sektoru pozdrav velkému čápovi Peltovi. Zima byla ukrutná, ostatně to může potvrdit každý, kdo na fotbale byl. Po pozdravech velkému vůdci místní kopané přišlo na řadu oteplení v podobě pyrotechnické vložky. Město se třese, Slavia je na výjezdě! Třást se mohla po půlhodině hry i naše obrana, když po centru na zadní tyč proklouzal těsně za balonem Trávník, jemuž chybělo pár čísel!

Že Kolářovi nebyla zima, potvrdil další z pokusů domácích směrem k jeho brance. Další perfektní zákrok totiž předvedl po pumelici z kopečky Trávníka. Jeho pokus mířil do šibenice! Diskutabilní moment přišel pár minut před odchodem do kabin, kdy se z dálky napřáhl Hübshman. Zkušený středopolař domácích ve vápně nastřelil Součkův loket. Berka rozpažil, penalta to nebude a jablonečtí se kolem něj sesypali jak vosy. Velké štěstí pro naše hráče, pískat se asi mohlo. Jiný názor měl ovšem sudí, ten ani nekontroloval video.

Perfektní padavou střelu předvedl v nastaveném čase Stoch. Hezky si balon sklepl a vyslal ho zpoza vápna k levé tyči, kde skvěle zakročil Hrubý! Více už se v prvním poločase nestalo, a tak jsme mohli v našem zamrzlém sektoru doklouzat na klobásu!

Fatální chybu předvedl v samém začátku druhé pětačtyřicetiminutovky Kúdela. Bek červenobílých volil nešťastnou malou domů a malér byl na světě. Meruna ubrala na rychlosti, tudíž Kolář musel ven. Na první dobrou nebezpečí zažehnal, ale kulatý nesmysl se odrazil jen ke kopačkám Kratochvíla, jenž prostřelil dvojitou zeď našich stoperů. Kolář se ale svíjel na zemi, po odehrání míče ho přišlápl Chramosta. Útočník domácích našemu brankáři nehezky projel kotník, jestli to ovšem bylo tolik intenzivní, ví jen sám Kolář. Tak či onak, sudí Berka předvedl další rozporuplný verdikt a gól odvolal. Bylo zle! Bylo tak moc zle, že i plukovník Rada zrudnul a zahodil bundu!

S dobrou odpovědí mohl přiletět ve vzdušném souboji Souček! Ten hlavičkou jen těsně přestřelil břevno! Druhá půle příliš vzrušení nepřinesla a o to větší to byl šok, když Hušbauer zvýšil na 2 : 0! Vše začalo zachycenou rozehrávkou, pusunutím Olayinky do křídla a perfektním pasem Stocha. Tam už si lstivě naběhl vousáč s číslem deset a uklidil balon za záda Hrubého!

V osmdesáté minutě jsme mohli vidět ohňostroj za jednou z tribun mimo stadion. A jakou, že to vlastně mělo souvislost s fotbalem? Znáte skupinu VillageLads? Tak přesně oni slaví pět let od založení, nutno podotknout, že ve velkém stylu! Přejeme klukům hodně zdaru a ještě více odjezděných zápasů za naším klubem!

 

Nic jiného se v zápase nestalo a červenobílí tak dokráčeli za další důležitou výhrou v lize! První místo je naše, ještě s náskokem čtyř bodů na Plzeň. Co víc si přát? Slavia zápas odbojovala, domácí byli velmi nepříjemným soupeřem a zejména v první půli nás nejednou zachraňoval perfektní Kolář. Skvěle zahrál i Ngadeu a Škoda, kteří na obou pólech hřiště vybojovávali a drželi balony v náš prospěch. A nám zbývá říct jen jedno. Díky! Díky všem, kteří se podílejí na rozkvětu našeho klubu. Potlesk patří hráčům, vedení, funkcionářům, trenérům, zkrátka všem, kteří pro Slavii odvádí maximum. Slavia je věčná!