Last minute trefy rozhodly o výhře!

SK Slavia Praha 2 : 0 FK Teplice

Přípravy u konce, liga je zpět! Celičký leden svěřenci Jindřicha Trpišovského dřeli, běhali, pilovali formu a dovednosti s balonem, právě kvůli jarní části sezony. V té slávisty nečeká zdaleka nic jednoduchého. Cíle jsou totiž jasné. Vyhrát pohár, udržet si první flek v lize a zabojovat na evropské scéně o co nejlepší umístění. K tomu všemu je potřeba velmi důležitý první krok, jenž o mnoha věcech napoví a dokáže strhnout výhodu na vaší stranu!  

Příprava byla náročná, to ano. Nutno ale uznat, že velmi povedená a až na pár maličkostí lze vyjmenovávat jen pozitiva. Většina marodů se dala dohromady, povedlo se přivést kvalitní posily a někteří nabyli nebývalé formy! Tu přijel do Edenu prověřit velmi nevyzpytatelný tým z Teplic pod vedením trenéra Hejkala.

Hráči už byli v tunelu, když náš svatostánek ohlušil bouřlivý zpěv Tribuny Sever! Vše bylo připraveno, může se jít na věc!

První vlaštovku Grigarovi vyslal již ve čtvrté minutě Hušbauer, ale zkušený gólman severočechů prudkou střelu v pohodě vychytal. Na tabuli svítila patnáctá minuta, když Edenem zněl celostadionový pokřik červenobílá síla. Tu sílu prokázal ve vápně i Škoda, který si po centru Zmrhala udělal prostor a chtěl přehodit vysunutého Grigara! Ten se ale přelstít nenechal a vyrážel na roh.

Fotbalová lahůdka byla k vidění pár chvil poté! Dlouhý aut Bořila propadl až ke Škodovi a ten opět kouzlil! Merunu si připravil přímo geniálně na nůžky a orazítkoval břevno! Sešívaní následně marně dobývali žlutomodrou tvrz a stále nemohli najít recept na vstřelení úvodní branky. Tepličtí naopak hrozili náznaky a širokým repertoárem signálů, které vždy zhatila nepřesnost nebo blok našich obránců. Definitivní tečku za prvním dějstvím dal v nastaveném čase Zmrhal, jehož pohotově vysunul Škoda. Jarda si balon navedl do středu hřiště a technickým pokusem orazítkoval horní tyč!

Ve druhém poločase se hned na začátku děsil náš strážce tří tyčí Kolář. Zprvu neškodný centr se totiž zatočil až na spojnici! Velká klika pro naše borce. Hra vpřed, zejména po stranách z našeho pohledu strádala a tak přišla první změna. Na trávníku byl za oslavného chorálu přivítán náš nejlepší střelec Miňo Stoch, který nahradil Olayinku!

Slavia s příchodem slovenské hvězdy zatlačila skláře na své půlce a tlak nabíral na obrátkách! Eden bouřil, při každé akci si přál branku. Nic pořádného, co by ovšem hnulo nervy hostů, na svět nepřišlo. Ba naopak, další výrazné varování přišlo před brankou Koláře, který se po střele Hory jen ohlížel a očima vytěsnil balon na tyč! K dorážce se ještě hnal Shejbal, ale obrana balon zpacifikovala daleko od dotírajících útočníků.

Červenobílí potřebovali posílit útok co to šlo, tudíž logické řešení bylo nasazení Micka van Burena. Chlapíka, který za poslední rok zažil tolik zranění a smůly zároveň. Nyní se téměř po roce vrátil k prvnímu ligovému zápasu. I přes jeho přítomnost se čas krátil a šance nikde. Nervozita by se dala krájet. Tribuna Sever ovšem nepřestávala hnát své oblíbence dopředu.

V osmdesáté minutě se po bleskové akci ocitl ve vápně Škoda, kterému na poslední chvíli skočil pod nohy Jeřábek, jenž blokoval míč na roh. A poté se děly věci! Tentýž bek, který perfektně zastavil našeho kanonýra, si v následujícím souboji nepohlídal téhož hráče a stáhl ho k zemi – penalta! Tento zákrok byl velmi diskutován všemožně po internetu, ale tady není o čem. Jeřábek nezachytil pohyb Škody a očividně ho stáhl za ruku. Jako by toho nebylo málo, žlutá karta kterou obdržel, byla již druhá v zápase a tak se musel klidit do sprch.

K puntíku si přiběhl připravit merunu poněkud překvapivě Souček, kterému nechyběla kuráž. A co teprve to zakončení! Z Grigara si udělal dobrý den a vychutnal si ho penaltou alá Panenka! Slavia se konečně trefila! Ani ne minutu po první brance přišla další nadílka do sítě teplických! V hlavní režii Mick van Buren a slalom! Nizozemský rychlík si sprintem přes polovinu hřiště získal potřebnou rychlost, prosmýkl se kolem dvojice obránců a dloubnutím přehodil Grigara! Dvougólové vedení, velmi stylové, bylo na světě!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Happy to be back playing with the team!! 🔴⚪⚽

Příspěvek sdílený Mick van Buren (@mickvburen),

Eden vybouchl nadšením. Výhra byla velmi blízko! Naši chlapci již kontrolovali hru, v klidu dohrávali utkání a svého soka do ničeho nepustili. Poslední minutky došlo i na poslední změnu, atmosféru mistrovských utkání v sešívaném okusil mladý Král. Ten záhy vyslal i pozdrav Grigarovi, jemuž vyprášil rukavice nepříjemnou střelou z dálky.

Ale víc už ani ťuk! Ač to drhlo, nebylo to zdaleka jednoduché, první jarní zápas vyšel skvěle. Výhra se nerodila vůbec jednoduše. Trenér Teplic svůj mančaft připravil skvěle, obrana nás málokdy pustila do nějaké té šance. Po dvou břevnech a několika závarech to ovšem klaplo a červenobílí uštědřili svému soupeři dva rychlé direkty. Potlesk patří všem hráčům, ale také fanouškům, kterých přišlo téměř jedenáct tisíc! Ve čtvrtek budou potřeba také, do Edenu přijede velmi silný Genk!

Foto: Tribuna Sever, Isport.cz,