Máme na to, v Belgii se rozhodne!

Slavia Praha 0 : 0 KRC Genk

Valentýn? Koho to štve! Důležité bylo, že hrála naše Slavia! A že to nebyl ledajaký zápas. Naše borce čekal velmi tvrdý oříšek, suverén belgické soutěže KRC Genk. Celá slávistická obec žila tímto zápasem a ještě aby ne. Do jarní části Evropské ligy jsme se probojovali po jedenácti letech! Zatímco fotbalisté podstupovali tvrdou přípravu, ti nejskalnější fandové malovali plachtu a plánovali choreo. Zápas rozhodně nezklamal, splňoval vše! Dech beroucí momenty, plný stadion a hlavně ohlušující atmosféru…

Vidím to jako včera. Vylosovali nám Genk. To není tak špatný, ne? Popravdě není, ale ta kvalita je opravdu velká. Celý Eden byl na nohou. A ač se nepodařilo vyprodat stadion, i tak byl slušně zaplněn téměř každý sektor včetně sektoru hostů.

Kouč Jindřich Trpišovský to rozhodování neměl vůbec jednoduché. Zápas s Teplicemi byl velmi náročný, určitě i přes výhru nevyšel dle představ. Navíc jsme před sebou měli Genk a v neděli se zase jede do Plzně. V konečném součtu sáhl jen k jediné změně, Stoch nahradil Olayinku. S blížícím se výkopem začal čas strašně rychle utíkat. Lidé se hemžili v koridorech, přišla rozcvička, vyhlášení sestavy a může se na věc! Všichni na značkách, jedenáct vyvolených v tom nejkrásnějším dresu připraveno na hrací ploše. Jdeme na to!

Zatímco hosté již od úvodních minut spíše nečinně drželi balon, slávisté se drali za koncovkou. I díky tomu měli za deset minut už čtyři zástřely směrem k Vukovičovi. Během všech těch zástřelů přišla plánovaná choreografie přes celou severní tribunu. Na jejím středu se pomaličku roztahovala plachta, kterou následně doplnily modré kartony a vespod nápis „láska nám proudí v žilách“. Na plachtě byl fanoušek se svým domovem, tedy Edenem. Pohledná a hlavně pracná prezentace, klobouk dolů, pánové!

První velké vzrušení přišlo po necelých dvaceti minutách hry. Slavia rozjela rychlou kombinaci středem hřiště a na jejím konci, stejně tak jako na samém počátku byl Milan Škoda. Muž s kapitánskou páskou dostal balon na vápně, obtočil se a nenápadnou přízemní rankou trefil tyč! Role se po půlhodině hry obrátily, nyní řádil kapitán hostů Trossard! Ten ve sprinterském souboji přetlačil Kúdelu a z velkého úhlu pelášil vstříc Kolářovi. Jeho technický pokus orazítkoval zadní tyč!

Na druhé straně pažitu si střelil Stoch, jehož rána zpoza vápna prosvištěla kolem pravé tyče Vukoviče. Totéž zažil o pár momentů později Kolář, kdy se po rychlé kombinaci dostal ke střele Fiolič. Odchovanec chorvatského Dinama ovšem mířil přesněji, chybělo mu půl metru.

Pokud byl někdo v první půli otloukánkem číslo jedna, byl to rozhodně Stoch. V samotném závěru první půle byl na počátku slibně vypadajícího protiútoku, který musel přerušit Malinovskij i za cenu žluté karty. Celkově to byla již druhá žlutá, kterou hosté obdrželi za uzemnění našeho slovenského šikuly. Žlutilo se i na naší straně, v podobné situaci chvíli předtím inkasoval kartu i Ngadeu, jenž bude kvůli kartám v odvetě chybět. Více se ovšem nestalo, do kabin se šlo za nerozhodného stavu!

Druhá půle nezačala příliš slavně. Po hodině hry se hosté radovali z branky, kterou dorážel do prázdné branky Pozuelo. Naštěstí si nepohlídal, kde vlastně stojí a zjevil se v ofsajdu jak Brno. Sudí správně branku neuznal. Krev v žilách se našim borcům rozproudila již po této akci. Vše začalo u Ngadeua, u hračičky, jenž si opět připsal nějakou tu kličku na úkor marně dotírajících útočníků. Balon následně posunul na kolegu Olayinku, ten si zpracoval, zvedl hlavu a nacentroval na Škodu, který z jedničky pálil na Vukoviče! Brankář hostí byl ale dobře postaven, kopal se roh.

Akce jako přes kopírák byla k vidění o pár minut později. Nyní se hezky uvolnil Coufal, jenž hledaje Škodu vyprodukoval opět povedený centr. Náš kapitán střílel z voleje, ale i nyní na Vukoviče nevyzrál. Perfektní práci na druhé straně předvedl i Kolář. De Norre dostal skvělou kolmici za obranu a valil sám na naší jedničku, která si skvěle poradila!

Netrvalo to dlouho a Koláček musel kouzlit znovu! Nyní se před ním zjevil osamocený Samatta, ale náš brankář opět podržel svůj tým. Chtělo to nový impuls, proto náš trenér sáhl po střídání. Škoda společně s Hušbauerem dohrál a evropskou atmosféru na posledních patnáct minut přišli okusit buldok van Buren a debutant na mezinárodní scéně Král!

Perfektní bojovností se blýskl před brankou soupeře Olayinka. Nigerijský rychlík dotíral na rozehrávku Genku tak tvrdě, že ukořistil balon a mohl běžet do vápna. Tam našel přihrávkou pod sebe van Burena, který trestuhodně zamířil vedle bližší tyče! Škoda, to tam padnout mohlo! Sešívaní ke konci zápasu stále útočili, zakončovali, ale žádný z pokusů tam ne a ne padnout. Zápas tak nakonec skončil spravedlivou remízou 0 : 0.

V Edenu jsme mohli sledovat skvělý zápas. Šance na obou stranách, hezké kombinace, oba týmy zachránila tyč, jindy výborné zákroky gólmanů. Atmosféra byla naprosto skvělá. Fanoušci Slavie hnali své borce do každého útoku, podporovali je i v těch těžších chvílích. Hostů z Belgie přijelo také dost, zaplnili skoro celý sektor a kromě supportu se připomněli i pyrotechnickou vložkou.

Postup je stále otevřený, máme na to! Před výjezdem do Genku nás ovšem čeká ještě jedna mezizástávka. V neděli hrajeme v Plzni. Jde o hodně. Když je porazíme, máme už devítibodový náskok. To není k zahození. Jedeme všichni, ukažme těm buranům, jak se bouří. Jak to vypadá, když je Slavia Praha na výjezdě! Jede se vlakem, pokud potřebuješ víc informací, mrkni na web Tribuny Sever! Slavia je věčná!