Plzeňské vystřízlivění. Je na čem pracovat!

Viktoria Plzeň 2 : 0 Slavia Praha

Velký šlágr ligového kola nedopadl ani zdaleka dle představ. I přes to, že Slavia vyrazila do města piva s velkým očekáváním, byla všude druhá a právem na body neměla nárok. I přes zklamání z výkonu na hřišti byla vidět alespoň Tribuna Sever, která svým výkonem strčila místní buráky do kapsy. Velké množství pyra, hlasitý support a fandění do posledních minut! Tak to má být!

Výjezd začínal již v ranních hodinách, kdy jsme se vydali do jedné z berounských hospod. Tam byl sraz s místními fanatiky. Proběhlo pár piv, oběd a mohlo se vyrazit na vlakové nádraží. Kousek od něj proběhla i menší pyroshow, všichni v dobré náladě! Do Plzně jsme jeli všichni společně vlakem. Po příjezdu na místo činu se všichni rozprchli po všemožných hospůdkách na náměstí, zatímco my jsme se rozhodli navštívit cukrárnu, kde jsme úřadovali i minulý rok. Klasická objednávka „lahváč a medovník“ nechyběla!

Čas se krátil a blížil se pochod, při kterém jsme pár pokřiky místním ukázali, kdo vlastně bude doma! Netrvalo to dlouho a byli jsme na stadionu! Sranda mohla začít! Lodivod červenobílých zvolil stejnou jedenáctku jako na Genk, opomineme-li post hrotového útočníka, kde dostal příležitost Olayinka. Netřeba zmiňovat, že očekávání byla veliká. Zápas prvního s druhým, to jistě nabídne spoustu šancí, akce a emocí. Inu dobrá, úvodní hvizd zazněl, jde se na věc!

Naši borci již od úvodních minut tahali za kratší část provazu, což potvrzoval neustálý tlak domácích. Hned v páté minutě se po standardce zavěsil do vzduchu Hubník, jehož hlavička proletěla vedle vzdálenější tyče. Odpovědět chtěli i sešívaní, konkrétně Bořil, jehož hezky vysunul za obranu Hušbauer. Bek červenobílých nevyzrál na Hrušku stejně jako jeho kolega Stoch, jenž chvíli po zákroku domácího brankáře pálil z voleje.

Pak už ale úřadovala jen Viktoria, která minutu po minutě útočila do našich obranných řad. Ukázat se snažili i místní „ultras“, kteří si vytvořili něco jako choreo. Kartony v klubových barvách a menší plachta s nápisem FCVP. Efekt nula, nápad mínus deset. Možná příště kluci.

Do velké šance po půlhodině hry mířil Kayamba. Novic v kádru Pavla Vrby nastartoval brejkovou situaci, na jejímž konci ke střele vybídl Hořavu. Středopolař se zkušenostmi z reprezentace ovšem nezamířil mezi tři tyče. Závěr půle se kvapem blížil a byl k vidění první zajímavý moment sešívaných v zápase. Nešlo o dění na hřišti, vše podstatné se odehrálo v našem sektoru. S příchodem čtyřicáté minuty se totiž strhla obří pyroshow, která zahalila celý růžek stadionu, kde se příznivci sešívaných nacházeli.

Obrovská pohroma přišla chvíli před koncem poločasu. Naše obrana nezachytila pohyb Limberského, jemuž vyslal ukázkovou kouli Hrošovský. Bek viktoriánů posouval balon na zadní tyč, kde se zjevil Chorý a problém byl na světě! Celá obrana absolutně zaspala, žádný z hráčů nezachytil tento dokonalý útok. Pomezní sudí sice signalizoval ofsajd, ale po kontrole videa se branka po právu uznala. Akce hezká, to ano, ale bohužel pro nás to bylo jen podtržení zmaru z první půle.

Druhé dějství začalo naše mužstvo s mnohem větším elánem. Novou energii jistě přidalo i střídání, kdy Alex Král nahradil Ševčíka. Právě mladík v sešívaném dresu vybídl hned v úvodní minutě Olayinku, ale nigerijský forvard z malého vápna netrefil ani bránu. V padesáté minutě slávisté vyprodukovali super útok. Hušbauer přenesl hru na druhou stranu, tam sklepával Bořil a Souček dorážel do prázdné brány. Akce jako přes kopírák v porovnání s tou, po které jsme kapitulovali. Jenže i nyní se mával ofsajd. Bohužel teď zcela po právu, což opět potvrdila i kontrola videa.

Sešívaní stále usilovali o srovnání, ale všemu scházela předfinální fáze. Když už jsme se ke střele dostali, ohrozila maximálně tak diváky na tribuně. I hosté hrozili několika závary v našem vápně. Utkání se už chýlilo ke konci a ani s dvojicí útočníků Buren – Škoda jsme stále nebyli nebezpeční. Naopak opět udeřila Plzeň. Bořil a Ngadeu na párku, Havel centruje do vápna a tam pro změnu osamocený Beauguel, který si tváří v tvář Kolářovi mohl jen vybrat, kam to vlastně dá.

Slavia tak zcela po právu prohrála na půdě druhé Plzně 2:0. Ač jsme ve druhé půli přidali na aktivitě, efektivita byla naprosto nulová. Nefungoval střed hřiště, obrana dělala šílené kiksy a útočné řady byly jako pružina, od které se balon jen odráží. Nebudeme říkat, že tenhle hrál špatně a tenhle ještě hůř. Takhle ne. Jsme tým, společně prohráváme, společně vítězíme. Včera jsme viděli bez pochyby nejhorší zápas sezony, kdy se nic nedařilo a byli jsme naprosto jaloví. I tak není důvod věšet hlavu. Je to velmi dobré varování, které přišlo včas. V lize máme stále náskok tří bodů, pohárová Evropa je také dobře rozehraná. Věřím, že tým se dá dohromady a v Genku bude opět bojovat na krev a popere se o postup se vší elegancí! My budeme u toho! Slavia je věčná!