Děkujeme Ti, Muri!

Slavia Praha 4 : 0 1.FC Slovácko

V Genku to byla sakra velká jízda! Oslavy byly jistě bouřlivé, ale nesmíme zapomenout na ligu! Po koncertu v Belgii čekal naše fotbalisty další oříšek. V dohrávce dvaadvacátého kola Fortuna ligy nás přijelo vyzvat Slovácko. Nepříjemný soupeř, který i díky své zarputilosti slavil slušnou sérii pěti mačů bez prohry. Zatímco hosté z Uherského Hradiště neměli co ztratit, sešívaní si museli pečlivě střežit své první místo v tabulce. Lehčí komplikací mohlo být i nevyhnutelné obměnění sestavy na naší straně.

Že by ty změny dělaly nějaké trable? Kdepak! Chlapík s kšiltovkou se vzhledem k náročnému programu rozhodl šetřit některé ze svých svěřenců, tudíž se naskytla skvělá možnost pro náhradníky. Na stoperu zůstal Deli, jemuž vypomáhal na kraji obrany Zelený. Střed zálohy doznal oproti čtvrteční řežbě jedné změny. Rozehrát se přišel na úkor Traorého dosud nevýrazný Hušbauer. Od prvních minut si zahrál i Stoch, ten v Belgii seděl (na lavičce).

I přesto, že byl výkop poměrně brzy, navíc v pondělí, přišlo něco málo přes deset tisíc fanoušků. Utkání sloužilo také jako rozlučka s členem mistrovského kádru z roku 2017. Bosenský snajpr Muris Mešanovič se po čtyřech sezonách v červenobílém dresu rozhodl, po domluvě s klubem, změnit působiště. Hlavním důvodem bylo hlavně slabé vytížení po dlouhém zranění, kdy se mu nedařilo dostat se do sestavy. Již o víkendu tak nastoupil za Mladou Boleslav, kam přestoupil.

Ale nyní zpět k zápasu! Sešívaní do něj vstoupili aktivně, již ve druhé minutě prověřoval pozornost mladého Trmala hlavičkující Škoda! Ač jsme kontrolovali hru, žádné výraznější ohrožení branky stále nepřicházelo. Často to zhatily zbytečné nepřesnosti nebo ofsajdy, které se daly pohlídat. Jediné vzrušení přinesl ještě Stochův centr. Sice mířil do dobrých míst, ale nenašel žádného adresáta. To je škody!

Naopak hosté z první střely zahrozili. Diviš našel svým precizním centrem Jurošku, jehož hlavička přidělala pár vrásek na Kolářově čele. Náš brankář měl co dělat, aby střelu vytěsnil alespoň na rohový kop. Hosté následně ztratili zábrany a hráli hodně odvážně. Dostupovali rozehrávku, presovali, zhušťovali střed hřiště a všech deset modře oděných mužíků v poli nám pěkně zatápělo. Poté ovšem přišlo osvobození. Dlouhou kouli za obranu si sebral Masopust. Vnuk legendárního fotbalisty si stáhl míč do středu a hledal Škodu, kterého s nutnou dávkou štěstí, díky teči obránců, našel. Kapitán červenobílých se s balonem otočil a po teči Daníčka rozvlnil síť!

Velká paráda byla k vidění po půlhodince hry. Deli nahrával Součkovi, ten patičkou posunul na Zeleného. Vytáhlý bek si hezky povodil svého strážce a vyhlížel svého křídelního kolegu na zadní tyči. Coufal tam byl úplně sám, ale situaci nevyhodnotil nejlépe a místo rány z voleje vracel pod sebe. Zpětná přihrávka ovšem nenašla svého adresáta.

Poté přišla další práce pro Koláře. Havlík vyslal pěknou citovku na Daníčka, jemuž chybělo jen pár čísel k překonání naší jedničky! Jenže jestli se rozzlobíme, budeme zlí! Na polovině hřiště efektivně prodlužoval Škoda, čímž vybídl nastartovaného Stocha. Slovenský hračička měl dost času a místa, aby sešteloval svou neomylnou mušku a našel Masopusta, který ve vápně pálil z první k tyči! Trmal tak lovil balon v síti podruhé!

Druhá půle, stejná pohádka, protože i v jejím úvodu jsme vymysleli několik nápaditých akcí. Bohužel bez efektu. Největšího účinku tak doznal klasický, jednoduchý protiútok. Stoch si ve středu hřiště zaseknul a vybídl Hušbauera. Vousáč si poradil s obráncem zaseknutím a levačkou vyslal pěknou ranku na zadní tyč, kam brankář nedosáhl!

Do hry se následně po delší době dostal Baluta, který zatím stále nemůže najít ideální rozpoložení a nedaří se mu dle představ. Každopádně nástup měl parádní! Ani se neohřál prvním sprintem a už vymyslel parádní šajtli za obranu, kde se zjevil Souček. Ten chtěl servírovat před prázdnou bránu Škodovi, ale pod nohy kapitána na poslední chvíli doplachtil jeden z beků.

Píle přináší ovoce a díky naší aktivitě jsme vybojovali penaltu! Souček byl ve vápně nakopnutý Rezkem a rozhodčí Ardeleánu po dlouhém váhání, zkoumání videa, ukázal na puntík. Jednoduché navýšení skóre? Kdepak! Penaltu si vzal na starost Škoda, který sice mohl mířit do pravé šibenice, jenže reálně byl spíš blíže k trefení vstupu do koridoru nad brankou. Škoda, Škoďáku!

Rozhořčení ze zahozené šance nemuselo trvat dlouho. Bleskovou akci nastartoval Hušbauer parádní patičkou na Balutu. Ten si balon posunul a pálil bodlem, čímž sice Trmala nepřekonal, ale Souček svou následnou dorážkou ano! Skóre už se neměnilo, sešívaní se díky jistému výkonu mohli těšit z další vysoké výhry 4 : 0 nad Slováckem.

Přišel čas na loučení a závěrečnou děkovačku, poslední v kůži slávisty v podání Murise Mešanoviče. Tři a půl sezony, nespočet zážitků, klíčových momentů nebo také titul. Edenem se rozléhalo jeho jméno, které skandovala Tribuna Sever. Jeho následná děkovačka byla skvělá. Děkujeme Ti za vše, co jsi pro nás udělal! Nikdy nezapomeneme!

Není čas ztrácet čas! Další mač nás čeká již tuto neděli, kdy si uděláme malý výlet do nedalekého Ďolíčku! Tam naši borci vyzvou Bohemku, se kterou se nám na jejím hřišti nijak oslnivě nedaří. Kdy jindy to zlomit než teď? Zápas zároveň poslouží jako test před zápasem v Seville, není radno nic podceňovat! Rozpoutejme tam peklo! Jak na hřišti, tak v hledišti!

 


00″ height=“667″ />