Vršovice krále nemění!

Velký boj o Vršovice je po půl roce zpět! Slavii čekal zápas v Ďolíčku, který má pro hosty jeden z nejzaplivanějších sektorů v lize. Ten se naplnil lusknutím prstu, lístky nešly ani do prodeje, nýbrž mezi fanouškovské organizace. Sešívaní si i přes náročný program, který je v nejbližších dnech čeká, s Klokany poradili. K vidění bylo spoustu soubojů, tři, tedy vlastně čtyři branky a také přehlídka policejní techniky!

Jakou přehlídku mám na mysli? V okolí stadionu bylo nespočet antonů, želvích ninjů, ozbrojených jednotek a dokonce vrtulník. Tohle opravdu není natáčení Star Wars, všechno tohle se tam dělo proto, že se hrál fotbal. Je až k údivu, k čemu všechny tyhle vymoženosti potřebují na normální lidi, kteří se šli podívat na fotbal.

Menší test si připravila také Tribuna Sever, která vyrazila poněkud netradičně z druhé strany stadionu než obvykle, tedy z Nuslí. Nikomu se nic nestalo, doprava fungovala, nic zničeno nebylo, přesto se páni z kriminálky a PČR budou zápas po zápase předhánět s počtem nasazených jednotek.

Smutný je i přístup klubu k fanouškům hostí. Rok co rok hnusnější sektor, který vypadá jako ideální místo na nafocení urbex fotografií. O rošádách s naším choreem nemluvě. Tohle vám pustíme, tohle zase ne. A nebo víte co? Roztáhněte tu čtyřiceti metrovou plachtu před vstupem do sektoru, aby to viděla policie. Výsledek? Policie by to pustila, ale proti byli Bohemians. Skvělý přístup, klobouk dolů.

Ale nyní k dění na hřišti. Hned při nástupu kopáčů obou týmů se předvedl kotel domácích. Těm neměl choreo kdo zakázat, a tak se předvedli se vcelku slušnou prezentací. Je hezké, že máte obě pražská „S“ za kloboukem. O to víc zarážející ovšem je, proč na ně máte potřebu práskat.
Sešívaní se na Klokany pustili s vervou. První slibnou akci měl již ve čtvrté minutě Masopust, který se prosmýkl kolem svého strážce a chyběl mu zlomek sekundy ke střele. Takhle jeho skoropokus zblokoval jeden z beků.

Netrvalo to dlouho a dostali jsme se k dalšímu zakončení. Nyní ho měl na svědomí Hušbauer, jenž i přes slušnou pozici pálil jen slabě do rukavic gólmana. Nepozornost domácích byla až alarmující, vždyť po necelé čtvrthodině zakončoval další muž v červenobílém dresu bez povšimnutí obránců! Nyní to byl Bořil, jehož hlavičku opět lapil Fryšták. Že se nevyplácí si zahrávat před svým vápnem záhy zjistil Masopust. Naše zimní posila vyvážela míč z naší šestnáctky, ale ztroskotala na aktivním Bartkovi. Tomu následně jeden z jeho spoluhráčů vrátil odražený balon a ikona domácích pálila jen těsně mimo tři tyče!

Bum, je to tu! Nejdiskutovanější moment celého zápasu se stal po dvaceti minutách hry, kdy Bořil kroutil další nadějný rohlík do vápna domácích. Tam byl souboj mezi Masopustem a Krchem, který držel našeho křídelníka. Jak moc intenzivní to bylo, to ví jen oni dva. Tak či onak, hra pokračovala a Klokani šli do trháku. V brejku se až s údivem hladce prokousával naší obranou Vaníček, jemuž obrana dodala dostatek prostoru k práci s balonem. Následoval centr do vápna, kde se dobře odpoutal Puškáč a pohroma byla na světě.

Bohemians se překvapivě dostali do vedení. Nebo ne? Sudí Královec místo ukázání na půlkruh signalizoval kontrolu videa, po které zmerčil souboj ve vápně z druhé strany hřiště. Branku neuznal, naopak nařídil penaltu! Tolik nenávisti, nadávek, létajících piv, zapalovačů a jointů z kotle domácích jsem v životě neviděl. Poté, co se vyřádili, připravoval si na puntíku balon Souček. Ten si s penaltou věděl rady, poslal tvrdou ránu k pravé tyči, na kterou byl i Fryšták krátký!

Jenže slávisté nepolevovali! Další slušný pokus vyprodukoval pár minut po penaltě slovenský hračička Stoch, jehož radost překazil skvělým zákrokem domácí brankář, jenž pumelici vytěsnil na břevno! Ale Miňo neměl dost! Netrvalo to dlouho a pálil z podobné pozice znovu, jen o trošku níž. I teď zasahoval jistý brankář.

První dějství vyhlíželo konec, když jsme byli svědky perfektní akce z režie Škody a Coufala. Náš bek vyslal již tradičně přesný centr do vápna, kde se ve správný čas zjevil Škoda a branka byla na světě! Náš kapitán mířil přesně na zadní tyč! Do kabin jsme mohli jít s klidným, dvoubrankovým vedením.

Druhá půle byla oproti té první velmi slabá. Domácí se vytáhli s menší pyroshow, ale to bylo až do šedesáté minuty jediné pozdvižení ze sedadel. Po hodině hry se před naší branku probojoval Reiter, který dokonce překonal i Koláře, jenže stopku mu vystavil dobrým návratem do hry Ngadeu.

Odvážný pokus byl vidět dvacet minut před koncem, kdy si Fryšták udělal výlet mimo své vápno. Jeho slabý výkop našel jen našeho kapitána, kterému přímo nabil ke střele. Zkušený forvard chtěl prázdné brány využít, ale jeho dalekonosná pumelice z první jen prosvištěla pár čísel nad břevnem! Utkání už se spíše dohrávalo, když konečnou pojistku výhry přidal Hušbauer. Vousáč se hezky uvolnil, napřáhl zpoza vápna a parádní ránou překonal bezmocného brankáře!

A víc už ani ťuk! Slavia sfoukla v boji o Vršovice domácí Klokany vcelku jasně, zvítězila 3 : 0. První místo je tak stále naše, navíc s tříbodovým náskokem. Svěřenci Jindřicha Trpišovského předvedli kvalitní, aktivní výkon, kterým se skvěle nabudili na důležitý mač v Seville. Zároveň vrátili na zem sousedy z Ďolíčku, kteří po celý zápas jen a jen brečeli. To bylo samé „video, video“.

Třešničku na dortu přidal místní hlasatel, jenž bývalou oporu Klokanů – Milana Škodu, nazval číslem jedenadvacet. Slavii pro změnu nazval klubem „ze západních Strašnic“. Jenže nás to nerozhodilo, ba naopak. Chabá gesta, klokánci. Na druhou stranu nutno uznat, že ani náš výkon nebyl zdaleka optimální. Je potřeba se zlepšit, to fandění bylo slabší! Možnost k tomu máme již tento čtvrtek, kdy jedeme do Sevilly! Bude to bouře! Ať žije Slavia!