Náskok se navyšuje!

1.FK Příbram 0 : 2 Slavia Praha

Hlavně to urvat a brát tři body. To byl hlavní plán pro utkání v nedaleké Příbrami, kam se vždy vydá velké množství sešívek. Jinak tomu nebylo ani v neděli, kdy do Příbrami zamířili červenobílí před reprezentační pauzou. A plán se povedl! Vyhrálo se. Jenže to mělo hned několik velikých ale.

Všichni to jistě viděli, ten pseudoklub ze západu Čech to v Teplicích projel. Ač měli naši borci v nohách ještě náročné utkání se Sevillou, nic jiného než výhru brát nemohli. Nehledě na to, že Příbrami chyběla snad půlka základní sestavy. Slušný počet kopáčů od nás, včetně Matouška, tam od nás hostuje, tudíž nemohli nastoupit. Tohle „pravidlo“ fakt nechápu. No a zbytek? Antwi červená, Rezek mimo.

V základu ovšem nastoupil Tomáš Jablonský, navrátilec na ligové pažity, který se na zápas velmi těšil. I v naší jedenáctce došlo k několika změnám. Kraj obrany zaujal Zelený, pozici štítu zase Hušbauer, ten hrál za vykartovaného Součka. Ofenzivní trio pod Škodou tvořil Olayinka, Baluta a Zmrhal.

Jdeme na to! Vstup do zápasu začal naprosto skvěle. Již ve druhé minutě jsme vstřelili gól! Dlouhý balon prodloužil Coufal na Balutu, ten rychle posouval do středu a tam už si to štrádoval Olayinka. Chladná hlava, klidné převzetí meruny a rána do pravé strany brány! Kočí byl na jeho ránu krátký, vedeme!

Plný stadionek následně vyvolával červenobílou sílu. I přesto to ale nebylo nejideálnější. Vzhledem k počtu sešívek na stadioně a v našem sektoru to bylo hodně slabé. Možnost zvýšit hlas lidu měl ve dvacáté minutě Hušbauer, ale jeho ranka prosvištěla těsně vedle tyče. Zápas se nám zdaleka nedařil kontrolovat tak suverénně, jak bylo v plánu. Domácí dobře napadali, zdaleka nezpůsobili tak odevzdaně. I oni si zvládli vytvořit šance. Tu největší musel krotit až Kolář, který se proti pumelici Nového musel šponovat až k břevnu. Skvělý zákrok!

Zavařit nám následně mohl i exslávista Voltr, jehož střela proletěla těsně vedle tyče. Do šaten se tak šlo s velmi hubeným vedením.

Ve druhém dějství měl možnost navyšovat skóre dobrou střelou Baluta, ale v cestě mu stál opět Kočí. Po hodině hry se slávisti předvedli nápisem mířeným policii, klubům a celkově FAČR. Ultras bez chorea, to je opravdu jako fotbal bez gólů. Ke vzkazu se odpálila i trocha pyra, které tomu dodalo šmrnc.

Šmrnc dodával i Hušbauer svojí brankou! Skvěle totiž zužitkoval Zmrhalův centr a vymetl svou dobře mířenou hlavičkou šibenici! Ač to pro něj bylo nezvyklé zakončení, provedl ho bravůrně! Jenže Csaplárovi svěřenci zbraně neskládali, chvilku po naší brance kopali penaltu! Tu nařídil arbitr Zelinka po ruce Krále a ač mu to celkem trvalo, přeci jen ukázal na puntík. Připraven byl talent příbramské kopané Květ, jenže místo ohrožení Kolářovy svatyně si vyšlápl na podavače balonů za branku. Penaltu poslal vysoko nad břevno, skóre se neměnilo.

Víc už toho Příbram, stejně jako sešívání, nevymyslela. Nepříliš záživný zápas tak skončil výhrou našich borců. Výkon to nebyl nijak oslnivý, ale účel světí prostředky. Tři body máme, devítibodový náskok před Plzní také. Jak lépe to před repre pauzou zakončit?

Jednomu zklamání jsme se ale stejně nevyhnuli. Na stadioně bylo přes sedm tisíc lidí, převážně slávistů. Slušně zaplněný sektor, hlavní tribuny plné slávistických šál a dalších suvenýrů. Domácí prostředí na pohled, to ano. Ale fandění tomu zdaleka neodpovídalo. Slávisti, v lize máme náskok jako hrom, ve čtvrtek se nám povedl historický úspěch v Evropě. Co chcete víc? Pojďme fandit, bouřit a zpívat všichni. Poslouchejme známé tváře s megafonem, nepokřikujme náhodné hlouposti. Buďme jednotní! Načerpejme během pauzy síly a doma s Libercem to bude hukot! Ať žije Slavia!