Pohádkový podvečer na Julisce

Dukla Praha 1 : 5 Slavia Praha

Příští zastávka Juliska! Červenobílí se po kanonádě v Edenu vydali vstříc dalšímu zápasu, nyní na ligové scéně. Plné tribuny, ideální počasí, již tradičně skvělé jídlo a hned pět branek do sítě soupeře! Role střelce se zřekl kapitán Škoda, který góly připravoval, naopak jako kanonýr přesvědčil Hušbauer! 

Vraždění neviňátek! Jestli je to Dukla, nebo Chelsea, je to jedno! Na hřišti se tak či onak sešla jedenáctka hladových buldoků, kteří bojovali od úvodních minut! Trenér Trpišovský opět složil velmi ofenzivní sestavu a ta neponechala nic náhodě. I přes vlažný start se jí totiž povedlo rozcupovat svého soupeře a parádně se připravit na následující týdny, které budou vrcholem sezony. Doufejme, že se podařilo ušetřit i trochu sil!

S úvodním výkopem odstartovalo i hlasité fandění ze strany fanoušků Slavie, kteří již tradičně obsadili celý stadion a tvořili domácí atmosféru od prvních minut. Dukla zprvu pěkně zlobila. Žlutočervení zářili aktivitou, napadali rozehrávku a svým pohybem znepříjemňovali naší hru.

Když se dění na bojišti uklidnilo, přišel čas Tribuny Sever. V posledních dnech se toho totiž hodně nadiskutovalo. Jste hovada, dobře vám tak, zavřený sektor si zasloužíte. Chováte se trapně, rasisticky urážíte gólmana Liberce a vulgárně napadáte Františka Straku. Ta mediální hysterie napříč internetem byla opravdu neskutečná. Pokud chcete slyšet rozumný, zároveň objektivní pohled na věc, poslechněte si podcast s Martinem Charvátem. Fanoušci Slavie si ovšem připravili trefnou odpověď, posuďte sami!

Nápisy dolů, ruce nahoru! Proč? Škoda si skvěle seběhl pro balon do středu hřiště a vyslal naprosto famózní rohlík před vápno, kde roli našeho kapitána převzal Masopust! Odchovanec Jihlavy si pěkný centr sklepl hrudí a pumelicí z halfvoleje rozvlnil síť!

Sotva jsme skončili s oslavami první branky, přišla druhá! Tu nám svým lajdáctvím darovali domácí, konkrétně Bezpalec, který svojí „malou domů“ vybídl  Masopusta. Ten využil své šance, patičkou posunul na Stocha a slovenský bombarďák po zemi propálil vše, co stálo v cestě!

Sebevědomí domácích mohlo jít do kopru. Ze slibného úvodu se domácí uchýlili k velkému počtu chyb, které byly fatální. Po dvaceti minutách hry už na tabuli svítil třígólový rozdíl. Autové vhazování prodlužoval Stoch na penaltový puntík, kde koníčkem pálil Hušbauer a parádní trefou přitloukl třetí hřebíček do rakve domácích. Z té vykoukl po parádním pasu Hanouska střeďák Holík, ale jeho šanci o zkorigování stavu razantně zamítl včasným výběhem Kolář. S chtíčem zmírnit naše vedení přispěchal i Holenda, který po půlhodině hry pálil zpoza vápna razantně, leč vedle.

Do konce prvního dějství jsme mohli vidět šancí jako šafránu, ale i tak naši borci odvedli tvrdou práci. Dukla stále kousala a ač neměla žádnou pořádnou šanci, svým pohybem stále znepříjemňovala naší hru. I přesto jsme odcházeli do kabin za jednoznačného vedení o tři branky. Zatímco fotbalisté načerpávali síly, fanoušci mohli zavítat ke stánkům s občerstvením, kde se kromě Unětického piva podávaly další lahůdky. Burgery, klobásy, ale také chleba se škvarky, který je na Dukle již tradicí!

Stejně jako na začátku zápasu, tak i v prvních minutách druhé půle zahrozila Dukla jako první. Ze závaru ve vápně po centru Podaného ovšem nevzešlo nic kloudného, naopak sešívaní opět pokračovali ve své produktivitě. Po kombinaci na hraně vápna posouval Stoch k Součkovi, který se s balonem nemazlil a napálil ho do břevna. Od brankové konstrukce meruna doplachtila na Škodu. Náš kapitán posunul kouli na hranu ofsajdu, kde číhal Hušbauer, jenž si  ránou na zadní tyč připsal svůj druhý zářez v zápase. Branku ale příliš neslavil, hlavně kvůli svému postavení, které se tvářilo jako ofsajdové. Pepa ale stál tam, kde měl a ofsajd se nekonal. Trefa platila!

Svůj první vážný zákrok v zápase si po hodině hry připsal i domácí brankář Rada. Stálice domácích mezi třemi tyčemi musela likvidovat pohotovou pumelici z kopačky Škody, který se napřahoval na hranici vápna! Dosud největší šanci vypracoval hned po svém nástupu na hřiště španělský novic Pablo. Ten při svém úniku po lajně našel na malém vápně Holíka, kterému v doklepnutí do odkryté svatyně zabránil Kúdela!

Čestná branka pro Duklu přeci jen přišla, obstaral ji po celý zápas aktivní a snaživý Douděra, když propálil Koláře střelou na přední tyč. Utkání se již chýlilo ke konci a nic nenasvědčovalo tomu, že by byla k vidění nějaká strhující akce. Jenže opak byl pravdou. Zbytečnou klukovinu, respektive uvolnění negativních emocí předvedl Holenda. Odchovanec Sparty udeřil Krále do čelisti a hlavní sudí po přezkoumání videa vyslal vytáhlého hroťáka předčasně na výlet do sprch, aby zjistil, jestli teče teplá voda. Úplně zbytečné vyloučení, které Dukle v bojích o udržení může jen ublížit.

Z početní výhody začala Slavia těžit velmi rychle. Hned ze standardky, kterou posílal Stoch pod sebe, mohl zaznamenat hattrick hladovec Hušbauer. Jeho pokus bohužel prosvištěl jen kolem levé tyče. Gólman Rada se rozhodně nenudil, chvíli poté musel zasahovat u dalšího pokusu. Nyní vyrážel na roh ránu Stocha. Tlak sešívaných nebral konce, teď pro změnu zakončoval Souček, jehož střele po pasu Kúdely scházelo jen pár čísel. Potupný „bůr“ ale přeci jen přišel, když se v nastaveném čase po rohu prosadil právě Tomáš Souček.

A byl konec. Slušný výkon, úctyhodná produktivita, pět krásných branek a Juliska plná slávistů! Na sobotní mač si našlo cestu téměř osm tisíc fanoušků, přičemž není třeba zmiňovat, kdo byl doopravdy doma. Generálku na zlomové zápasy máme za sebou, teď nás čeká soupeř z Londýna! Mafiáni z UEFY nám sice zavřeli půlku kotle, ale ani to nás nezlomí! Jsme jeden tým! Ať žije Slavia!