Ostuda českého fotbalu

Slavia Praha 1 : 1 sparta praha

Velké grandiózní derby je za námi! Oslava fotbalu? Kdepak! Čistý výsměch do obličeje člověka, fanouška, který chce vidět férový fotbal. Samotné dění na hřišti příliš krásy nepřineslo, bylo to spíše nepochopitelné faux pas, které více než dobře ukázalo, jak „skvělý“ je náš český fotbal. Za to dění v hledišti, to byla špička. Dvě choreografie, obrovská pyroshow ze strany obou táborů, dokonce došlo i na pálení četných úlovků! Pojďme se společně poohlédnout za 291. derby!

Jak se tohle může stát v největším zápasu v naší zemi? Těžko říct. Slavia značně přehrávala svého odvěkého rivala, který se nezmohl na nic lepšího, než ubohé simulování a zdržování od úvodních minut. Jenže zejména slabá koncovka nakonec rozhodla o tom, že utkání skončilo remízou. I přes to, co se odehrávalo na hřišti, je nad slunce jasné, že se zas a znovu bude řešit jedno a to samé. Pyro, nadávky a jiné nesmyslnosti.

Vzhledem k tomu, že sezona míří do finiše, není nač čekat. Body je třeba sbírat, pořád musí hrát to nejlepší, co máme. Tomu odpovídala i sestava, ve které dostal šanci například Frydrych, Hušbauer nebo Souček. Vrátil se také kapitán Škoda, jemuž měl servírovat rohlíky do vápna Zmrhal. I přes několik změn hodně našlapaná sestava, která tam nechá vše. A tak to má být! Všichni na značkách, hráči rozcvičení, můžeme jít na hymnu a jde se bojovat!

Slavia do zápasu vstoupila velmi tvrdě a ukazovala, kdo je tady doma. Rozdíl mezi námi a těmi druhými, byl ovšem velký. My hráli tvrdě, oni zákeřně. Nehledě na to, že padali jak Zlín tabulkou. Po sérii tvrdých zákroků přišlo také první fotbalové vzrušení, kdy Hušbauer pádil sám na Nitu a byl jasně podražen. Jasná penalta! Jenže pak přišla divočina. Místo červené karty dostal rumunský Čapaev jen žlutou, navíc se šlo zkoumat video. Sudí Hrubeš z jakéhosi zvláštního důvodu usoudil, že v souboji žádný kontakt nebyl, penaltu odvolal a naopak tasil žlutou na konto našeho hráče. Hnus!

Po masovém počtu hned několika hereckých představení ze strany rudého osazenstva, se na chvíli začal hrát i fotbal. Hušbauer rozehrával roh, který našel Tomáše Součka a bylo vymalováno! Odchovanec našeho klubu trkl čelem do meruny a rozvlnil síť! A krásný pohled byl i na bíle oděnou Tribunu Sever. Ta totiž roztahovala svou první choreografii. Bílou zeď zakryla plachta s nápisem Sešívaní, jemuž sekundovaly kartony a další nápis. Pozadu nezůstala, alespoň pro teď, i ta druhá strana. Ti vytáhli úsměvnou plachtu s nápisem „vládci Prahy“, kterou doplnili černými fóliemi.

Netrvalo to dlouho a přišla další videonesmyslnost. Další rohový kop, „souboj“ Součka se Zahustelem končí pádem našeho odchovance. Důvod je zcela jasný, bek rudých si našeho hráče chytil pevněji než svou přítelkyni a stáhl ho k zemi. A zase se čekalo. Hrubeš přes minutu debatuje přes sluchátko, další minutu čumí na video. Výsledek? Opět čistý. Když je mrtvo na hřišti, musí to zachránit fanoušci, konkrétně Tribuna Sever s další špičkovou prezentací. Stejný motiv, který jste mohli mít na speciálním bílém tričku, byl totiž zvolen i pro další plachtu. Vše doplnily tištěné kartony s přeškrtnutým znakem soupeře a nápis Sparta – korektní nenávist!

Slušnou dávku štěstí si vybrala celá naše obrana. Už se totiž blížil konec řádné hrací doby a na malém vápně vyplul osamocený Sáček, jehož našel Kanga hezkým centrem. Mladý záložník zakončoval hned nadvakrát, naštěstí pokaždé trefil jen naší jedničku. Na druhé straně mohl odpovědět Zmrhal, ale muž s číslem osm pálil těsně nad spojnici. Když se rozeběhlo nastavení, přišla další práce ze strany našich Ultras. Obří pyroshow! A vypadalo to dobře, ať si každý říká, co chce.

Poločas! Šancí jako šafránu, plno faulů, tvrdých soubojů, ale také hereckých představení a řada nesmyslných rozhodnutí rozhodčích. Zaplať pánbůh, gól jsme přeci jen dali, tudíž to nebylo rozehrané vůbec zle!

Druhé dějství nabídlo zajímavý moment hned v úvodu. Lajdáckou malou domů z dílny Frýdka mohl potrestat Škoda, ale náš kanonýr se pustil do kliček a na Nitu ani nadvakrát nevyzrál. Další šanci měl záhy Král. Talentovaný středopolař vybojoval před vápnem rudých balon a rozjel individuální akci, na jejímž konci byla přešlapovačka a střela na zadní tyč! Chyběl kousek!

A když ten gól nedáš, tak ho dostaneš! Vše přitom vzniklo velmi jednoduše. Pár nepovedených odkopů, odraz balonu k Plavšičovi, jeden dotek a pumelice z halfvoleje pod víko. I přesto, že ta rána zaplavala, letěla přesně do míst, kde stál Kolář. Nejčistší svědomí tak rozhodně mít nebude. Svou inteligenci záhy po srovnání prokázal sektor hostí, který své odpálené pyro začal házet na hřiště.

Hra se následně opět začala měnit v boj. Šance zmizely, v kurzu byly zejména tvrdé fauly. Jeden z nich vytvořil v dvaaosmdesáté minutě Kanga, frajer se žlutou kartou. Bořila sjel úplně nesmyslný šlapákem, jenže sudí pískl jen faul. Nic víc. A začínalo to vřít. Gabonský záložník se hned po souboji svíjel v bolestech, jako kdyby měl umřít a bylo zle. Nervy pracovaly na sto procent, strkanic bylo víc a víc. Stejně tak i nešťastných rozhodnutí ze strany Hrubeše.

Slavia se snažila tlačit, ale nedařilo se. Ta předfinální fáze prostě nešla, nefungovala. Čas se krátil, o to víc, když každá rozehrávka rudých trvala dva světelné roky. Nepomáhalo tomu ani povalování té svoloče, zejména brankáře Nity, který si náš trávník vskutku oblíbil. Už běžela čtvrtá minuta nastavení, když se najednou opřel zpoza vápna do balonu Alex Král, který se mohl stát hrdinou. Jeho pumelice ovšem orazítkovala břevno. Pak už ani ťuk, byl konec.

A člověk by řekl, že bude klid. Nita ale začal provokovat kotel, k čemuž se následně přidal i Kanga. Že je ten kluk debil, to se ví dlouho, ale tohle byla úplně jiné sféra demence. Svých fanoušků a spoluhráčů se záhy přiběhl zastat náš bojovník Simon Deli, k němuž se záhy přidal i zbytek našeho týmu. Ze strkanice nakonec nic moc nebylo. Zatímco rudí bodík slavili jako titul, my rozhodně nemůžeme být spokojeni. Remíza je z takového zápasu málo. A že sudí pískal, co pískal? To je úplně fuk. Možnost vyhrát jsme si vzali jen my naší nepřesnou koncovkou.


Hlavy vzhůru! Svět nekončí, náskok stále máme, jen si ho musíme bedlivěji střežit. Již ve čtvrtek se představíme opět na mezinárodní scéně, kdy náš vyprodaný sektor požene vpřed Slavii na Stamford Bridge. Tam nemáme co ztratit, jedeme se tam porvat o čest a ukázat, že svou kůži nedáme lacino. Bude to velký, chystá se i pochod! Sledujte nejnovější informace, buďme jednotní a reprezentujme Slavii jen v dobrém světle! Ať žije Slavia, smrt těm z druhého břehu!

 

Použité fotografie: supporters.cz