Impotentní koncovka Slavie pokračuje

Slavia Praha 2 : 1 Sigma Olomouc

Byl to boj, ale tři body jsou doma! Sešívaní se v posledním zápase základní ligové části utkali se Sigmou Olomouc, která se na jaře těší nebývalé formě. Ovšem i přesto měl zápas jasný spád – hrálo se jen na jednu branku. Naši borci odstřelovali branku soupeře co to šlo, ale pálili jednu šanci za druhou. Vysvobození z gólové impotence přinesl až Olayinka a van Buren, kteří zápas strhli na naší stranu!

Ani po přesvědčivém výkonu v posledním derby není čas na odpočinek. Potřebujeme bodovat i v lize! Do Edenu přijel osmý celek z Hané, jenž patří k nejlepším týmům jara. Slávisté ale měli jasný úkol – získat tři body bez ohledu na soupeře. Možná i to byl jeden z důvodů, proč nás trenérský štáb vyslal do boje téměř totožnou sestavu jako při MOL Cupu. Změna byla jen na pravém beku, kde Frydrycha nahradil navrátilec Coufal.

Pro tento mač bylo připravené také speciální choreo našich přátel z Berouna, které se mělo vytáhnout už minulou sezonu v Teplicích na oslavu pěti let této početné skupiny. Uběhl více než rok, choreo dostalo stopku i na jiných stáncích, tudíž na něj přišel čas až nyní! Celá prezentace měla svůj čas hned v úvodní minutě, kdy se začala rozbalovat plachta s pětkou a nápisem BerounFans. Vše doplnily lehce oldschoolové pásy v červené a bílé barvě na obou stranách. Těšíme se na další zápasy s touto skupinou, které přejeme do dalších let co nejvíce aktivity! Děkujeme, že můžeme být součástí!

Zajímavá podívaná byla i na hřišti, kde červenobílí přebrali iniciativu hned od začátku zápasu. Již ve druhé minutě měl v režii standardku maestro Hušbauer. Nás kapitán vyslal dobře mířený bochánek na zadní tyč, kde bouchl do meruny čelem Deli! Debutant Mandous zvládl skvělým zákrokem jen vyrazit k pravé tyči do revíru trojice dalších slávistů! Ke koncovce se nakonec dostal Olayinka, ale v cestě mu stál Ngadeu a jeden z obránců, který střelu vykopl z brány.

Zahrozit dokázali i modře odění mužíci. Zahradníček centroval na penaltu přímo mezi naše dvě africké věže, které dokázal pokořit útočník Yunis. Vytáhlý forvard do koule trkl koníčkem a jeho hlavička zapadla do sítě. Slavia tak od šesté minuty musela dotahovat jednobrankovou ztrátu, které se jistě dalo předejít. Hned od inkasovaného gólu začal tlak našich borců, kteří přimáčkli svého protivníka na vlastní půlce. Jenže tu máme náš tradiční problém – koncovka a řešení finální fáze. My si těch šancí vytvoříme tucet, ale nedaří se nám je vyřešit. Když už došlo ke střele, trefili jsme obránce nebo Frantu s pivem na tribuně.

Pořádná koncovka přišla až v osmnácté minutě, kdy z rohlíku Hušbauera těžil van Buren. Nizozemský dříč mířil dobře do pravého vinglu, kam na poslední chvíli přiletěla lapačka fantastického Mandouse! Jenže ani gólman Sigmy není superman a kapituloval. Sešívaní na půlce uloupili balon a vpřed mohl pádit Masopust, jenž následně vybídl Olayinku. Nigerijec v našich službách zachoval poprvé v zápase chladnou hlavu a zvolil střelu levačkou k zadní tyči! Stav byl srovnán!

Záhy zahrozili i hosté, ale jejich gólová radost byla marná, zhatil to ofsajd. Scénář se opakoval, protože naši fotbalisté opět kontrolovali hru a nepůjčovali soupeři balon. Jenže tlak byl opět bezzubý, do konce poločasu jde vypíchnout snad jen placírku Masopusta, jemuž k ohrožení brány chybělo pár decimetrů. Více jsme ovšem nepředvedli, do kabin se šlo za srovnaného stavu, kdy se každý z týmů trefil jednou.

Tlakem se končilo, tlakem se i začalo! Slavia se na Sigmu vrhla se vší vervou! Hned po rozehrání měl ve druhé vlně solidní šanci Bořil, k němuž propadl centr. Jeho tvrdé ráně vystavil stopku opět skvělý debutant mezi třemi tyčemi. A další napětí! Hušbauer dojel rozehrávajícího gólmana a posunul balon Burenovi, z čehož mohl po přiklepnutí těžit Bořil! Místo střely ale zvolil horší možnost a jeho centr byl zblokován na roh. Tribuna Sever ve varu, hráči v laufu. Jenže i přesto, že jsme rozebírali soupeře kus po kuse, gólové vyjádření nikde.

Jinak tomu nebylo ani po krásné akci Hušbauera, jenž na kraji vymíchal svého strážce a posunul patou za sebe na Bořila. Aktivní bek vyslal další centr, jímž našel Micka van Burena, kterému opět scházelo jen pár čísel! Jeho pokus hlavou totiž minul tyč! Vápno pod Tribunou Sever připomínalo spíše střelnici. Nebyla by chvíle, kdy by tam neproletěl centr nebo střela. Další střela s gólovými parametry vzešla ze střely Hušbauera, který mířil chytře do protipohybu Mandouse. Osmadvacetiletý odchovanec Plzně i nyní zakouzlil, vyrážel rukou!

Po hodině hry jsme se už dočkali! Konečně gól! Olomoučtí otevřeli levou stranu hřiště a toho využil Král, jenž našel průnikovkou van Burena! Nizozemský trhač si počínal parádně, z první uklízel placírkou na bližší tyč a odčaroval tak své prokletí! Slavia vedla a mohla si dovolit zvolnit. Možná i díky únavě jsme se již žádných větších šancí nedočkali a sudí Ardeleánu tak mohl po suché půlhodině hry ukončit utkání.

Ač se to nezdá, byl to opravdu těžký zápas. Zejména kvůli naší nekvalitě v koncovce. Jen Olayinka měl tolik možností, které si někdo jiný nevytvoří za pět zápasů. Cíl je ovšem splněn, tři body máme, jdeme dál! Ligu vedeme se čtyřbodovým náskokem, o další body budeme bojovat již příští sobotu v Liberci! Slavia tě potřebuje, musí to být hukot, pořádná invaze! Pro více informací sleduj náš nový instagram, kde se dozvíš vše, co potřebuješ! Do Liberce jedeme všichni! Ať žije Slavia!