Vaše noční můra má jméno Slavia!

Slavia Praha 3 : 1 Viktoria Plzeň

Je to blízko! Červenobílí v Edenu sestřelili soupeře z města piva vcelku jasně a vysněná trofej je na dosah! Vítězství v našem zaplněném svatostánku vystřelil Masopust, Souček z penalty a Traoré! Perfektní výkon byl vidět i v hledišti. Tribuna Sever si připravila další skvělou choreografii, slušně podporovala svůj klub celý zápas a dohnala sešívané za veledůležitou výhrou! 

Cítím titul, co ty? Naši borci předvedli další z parádních výkonů a opět Plzni odskočili na rozdíl pěti bodů. To vše pouhá tři kola před koncem! Výsledku značně dopomohla i střídání a neúnavná aktivita našich hráčů, kteří na rozdíl od soupeře netahali čas od první minuty.

Hned v úvodu zápasu si první šanci za bouřlivého fandění připsala Slavia! Dlouhý nákup Bořila ukořistil Olayinka, jenž se prosmýkl mezi beky a pálil proti Hruškovi! Zkušený brankář hostí byl ovšem připraven.

Světlo světa spatřilo při nezáživném dění na zeleném pažitu také choreo Tribuny Sever! Plachta s fanouškem, dole velký nápis „Vaše noční můra má jméno“, což doplňovaly kartony tvořící nápis Slavia! Nádhera!

Ač jsme stále kontrolovali hru a podnikali útok za útokem, efekt byl nulový. Opět jsme dopláceli na špatnou efektivitu. Naopak Viktoria mohla po půlhodině hry překvapit! Meruna se odrazila k Hrošovskému, který se nerozpakoval a napřáhl z úctyhodné dálky! Kolář by se asi jen marně natahoval, naštěstí to prosvištělo těsně vedle tyče!

Více už ovšem k vidění nebylo, opomeneme-li další špatná řešení v předfinální fázi. Dějství druhé začalo mnohem lépe! Bezzubý tlak plzeňských ukončil Coufal, jenž vyslal Masopusta a ten zapnul turbo! Obešel jednoho, druhého hráče a přímo na zlatém podnosu servíroval na zadní tyč, kde měl být připraven Olayinka! Jenže rychlonožka z Nigérie na balon nedosáhl a prázdná brána zůstala netknutá.

Všichni svatí včetně Pepiho Bicana při nás stáli po hodině hry. Dlouhá koule Hrošovského přiletěla k Řezníkovi, jenž sklepával na malé vápno. Tam doklouzal Kovařík, který nastřelil tyč! Zápas se chýlil ke konci a všichni dobře věděli, jak závažná situace je. Je potřeba vyhrát! Jak Tribuna Sever, tak naši borci začali přidávat na obrátkách.

Nádhernou kouli Ngadea sklepával na zadní tyč deset minut před koncem Bořil, jenž našel Masopusta. Kdo jiný, než tento snaživým bojovník si zasloužil dát první branku? Slavia vedla o gól a stadion mohl spadnout! Zdržující lůza v oranžovém najednou začala pospíchat, jenže jim to nebylo nic platné! Špatný sport si ve svém vápně zahrál Limberský a po jeho ruce byla odpískána penalta! Tu zcela suverénně proměnil Souček a dvougólové vedení bylo na světě!

Fantastickému závěru dal korunu Traoré, jenž se po úniku Stocha prosadil a uzavřel gólový účet sešívaných. Plzeň zvládla jen snížit, v nastaveném čase se nádherně prosadil Kovařík.

Slavia rozcupovala doslova trapnou Plzeň a upevnila si první flek v lize. Titul je sakra blízko a je dobře, že ho má na dosah Slavia. Už jen proto, jak se její úhlavní soupeř v boji o trofej prezentoval. Vyjet o víkendu na takto důležitý zápas ve dvou stovkách fanoušků je vskutku trapné.

Nic ovšem není jisté! Již ve středu k nám přijede Jablonec, sakra nepříjemný soupeř! Naplňme Eden i nyní a ukažme, že ten titul není náhodou! Jeden za všechny, všichni za Slavii!