Bod od titulu!

Slavia Praha 2 : 1 FK Jablonec

To byl zase zápas! Sešívaní po zlomovém střetnutí s Plzní opět vytvořili pětibodový náskok, ale rázem ho mohli rychle ztratit! Do deštěm zalitého Edenu přijel ambiciózní Jablonec, který nám dělá dlouhodobě potíže. Jinak tomu nebylo ani nyní, kdy se i přes náš tlak prosadil hned v úvodu. Naši hrdinové ovšem zbraně nesložili, dřeli dál a i díky Tribuně Sever, která bouřila na jihu, dokázali mač zvrátit ve svůj prospěch! Skvělá atmosféra, plno soubojů a zejména emoce! Slavia udolala Severočechy a od titulu jí dělí jen bod!

Jakápak formalita? Jablonci už o nic nešlo, ale rozhodně k nám nejeli prohrát. Vůbec to nebyl jednoduchý zápas, navíc s absencí Tribuny Sever. Ta ovšem nechyběla úplně, kotel se přesunul na jižní tribunu. Ale kostky byly vrženy. Chcete titul? Tak si ho sakra uhrajte! Nevyhraje nám ho přeci nikdo jiný! To potvrdil i zápas ve Štruncových sadech, kde ti druzí, co sídlí přes řeku, schytali čtyřgólovou nakládačku. Oslavy, srandy se šampáňem a plno chlebíčků jsme tak museli prozatím odložit.

Když něco šlape, není důvod to měnit. I toho se mohl držet lodivod naší posádky Jindřich Trpišovský, který v sestavě udělal jen dvě změny. K těm stejným chlapákům, kteří vykopali triumf na Plzni, se přidal jen Škoda a Traoré, kteří nahradili van Burena a Krále. Velmi dobře složená sestava ovšem nezměnila fakt, že to byly nervy. Teď se přeci láme chleba, každá chyba může přijít draho. Obavy jsem měl i z návštěvnosti, kterou doteď vidím strašně rozporuplně. Sice bylo počasí pod psa, všední den, ale sakra hraje se o titul!

Ale pojďme na hrací plochu, tam už stáli přichystaní naši borci, zatímco chorály zněly Edenem! Ještě než se vůbec začalo hrát, první malou výhru jsme měli v kapse! Hod mincí vyhrál náš kapitán a vybral, aby se ve druhé půli útočilo na jih, kam byla přestěhovaná Tribuna Sever! Slavia do utkání nevstoupila zle, ba naopak. Měla pár slibných brejků, ale vše se podařilo zpatlat již tradičně v předfinální fázi. Trest za produktivitu přišel hodně rychle, padl hned z první střely hostů! Ti přelévali hru z jedné strany pažitu na druhou, kde byl připraven Holeš. Bek severočechů se uvolnil přes Olayinku a levačkou práskl do balonu tak, že vymetl Kolářovu šibenici! Výstavní gól chlapíka, který je spojován se slávistickou budoucností!

Jenže my zbraně neskládali. Záhy po rozehrávce pálil zpoza vápna nepříjemně Hušbauer a nadělal Hrubému velké potíže! Koule mu totiž vypadla z rukavic a na dorážku číhala hned dvojice slávistů. Blíže k ní byl Souček, ale jeho hlavička se šeredně nevyvedla. A zase super Tom! Teď se pro změnu opřel do meruny za hranicí šestnáctky, ale jeho halfvolej opět likvidoval pozorný strážce brány hostů. Obléhání zformované zdi v zeleném šlo těžko, navíc přišlo i nucené střídání. Masopust dohrál kvůli problémům s třísly, jeho místo tak zaujal Stoch!

A že byl plešatý šikula hned vidět! Rychle jsme získali míč, Škoda ho posunul právě na rodáka z Nitry a hurá na branku! Náš kapitán měl být adresátem té přihrávky, kterou Miňo vymýšlel. Jenže se jí nedočkal, do cesty se totiž přiklouzal Hovorka a nadějný pas zblokoval do rukavic svému brankáři. Celý Eden včetně hráčů protestoval, pač míč při skluzu trefil ruku bránícího hráče, ale arbitr Nenadál zůstal v klidu. A další šance! Hušbauer rozehrál velmi rychle volný kop a našel nabíhajícího Olayinku. Ten udolal svého strážce a pálil z úhlu vstříc Hrubému. Rukavice mu vyprášil solidně, vyražený balon se totiž odrazil do druhé vlny na Bořila. Tomu ovšem nevyšel krok a samotná dorážka zůstala jen u představy.

Naopak Radovi chlapci mohli zasadit druhý úder! Opět u toho byl Holeš, ten si totiž doběhl pro přetažený centr a servíroval ho na vápno Acostovi. Uruguayec se sice dostal z výhodné pozice, ale přesto dokázal zakončit a jeho ranka jen těsně minula pravou tyč! Jenže pak promluvila Slavia! Stoch rozehrál standardku, kdy se po řadě soubojů a odrazů dostal balon k prostoru penalty. Souček svojí střílenou přihrávkou (čti střelou) našel na zadní tyči Traorého a ten zkušeně zavěsil pod víko!

S blížícím se poločasem se hra přeměnila spíše na kopanou a boj o přežití, dost se to kouskovalo a kupily se fauly. Jediný fotbalový moment před odchodem do šaten ukázal střelec branky Traoré, který mohl přidat druhého banána! Centr Bořila zkoušel zakončit patičkou, ale scházela mu kapka štěstí. Balon přeletěl svatyni Hrubého. Záhy se ozval hvizd, šlo se do kabin, hlavně do sucha!

Druhé dějství začalo tak, jak skončilo to první. Jen to bylo o poznání tvrdší. Intenzita soubojů se zvyšovala, přibylo několik tvrdších zákroků, kterým nepomáhal ani leckdy nepřesný sudí Nenadál. Nervozita by se dala krájet, a to ještě nepřišel ten hlavní moment, který hnul tlakem snad každému slávistovi. Po hodině hry se Jablonec vysvobodil z obležení v jejich vápně odkopem. Z toho těžil Jovovič, který nastartoval své turbo a pelášil na bránu. Do cesty se mu rozhodl postavit Ondřej Kolář. Ano, náš brankář. Na půlce hřiště! To víš že Koláčka udělal, hezky si ho povodil. Naštěstí se náš brankář nevzdal a začal na černohorce tlačit, díky čemuž ho donutil k rychlé střele, která se nakonec došourala do autu. To teda byla klika!

Svůj výlet do zakázané země ovšem záhy napravil, když po nebezpečné hlavičce Doležala vytáhl perfektní zákrok a podržel tým. Mač už se pomalu ale jistě chýlil ke konci. Pořádná šance sešívaných v nedohlednu, do konce zbývalo deset minut. O strhnutí vedení na naší stranu se pokoušel i novic na zavodněné ploše Baluta, jenž svým akrobatickým pokusem zády k brance jen těsně přestřelil břevno!

Sešívaní si dali na čas. Tlak před vápnem severočechů přišel za pět minut devadesát. Přišpendlili jsme je v jejich šestnáctce, kterou lítal centr za centrem. Defenzivní linie plukovníka Rady odolávala jen chvilku, poté povolila! Dost prostoru dostal Traoré, čehož využil a posunul kulatý nesmysl na Součka. Ten si balon posunul a z hranice vápna do toho bouchl placírkou! Nádherná ranka zaplula na zadní tyč, bylo vymalováno! Tolik radosti jsem dlouho nezažil! Edenem doslova vybouchly emoce, celý stadion bouřil, dokonce i slávistická lavička se rozeběhla radovat do rohu za hráči a fanoušky. Proto se ten fotbal hraje!

Závěr utkání jsme si už pohlídali, strašně důležitá výhra je doma! Nebylo to jednoduché, vůbec ne. Jablonec byl dobrým soupeřem a dělal nám problémy i přes to, že už vlastně o nic nehrál. I díky tomu jsme mohli sledovat velmi zajímavý zápas, který nás opět přiblížil k vysněné trofeji. Pánové, klobouk dolů! Do konce sezony zbývají jen tři zápasy, ve hře jsou hned dvě trofeje! Tu první si můžeme zajistit už v neděli v Ostravě, kde nám stačí pouhý bod k zisku titulu! Neseď doma na zadku, kdy jindy chceš vyjet na Slavii, než teď? Musí nás tam být spousty, ať to společně oslavíme! Jedeme všichni!