Spolu jsme mistři!

Baník Ostrava 0 : 0 Slavia Praha

Pohádka končí, nebo právě začíná? Slavia se po utkání ve Vítkovicích stává po devatenácté fotbalovým mistrem naší republiky! Za předposledním ligovým zápasem se vydala slávistická družina speciálním vlakem, který měl jasný cíl cesty – titul. A k tomu stačil bod! Ten náš klub urval po bojovném zápase s Baníkem, kterému přispívala skvělá atmosféra díky hlasivkám obou táborů. Dění po závěrečném hvizdu je nepopsatelné, čirá fotbalová radost! Nesmíme ovšem usnout na vavřínech, do konce sezony nás čekají další dva svátky fotbalu!

Všude kam se koukneš, cítíš titul. Mnoho fanatiků ve vlaku do Ostravy chladilo šampaňské a všemožné pochutiny na oslavy titulu. Jenže v autě mého kamaráda se plány razantně měnily. Na čtyřiadvacátém kilometru totiž musel jet zpět, odkud vyjel. Žádná Ostrava, návrat zpět do porodnice! Tento týden byl tak speciální, a to byl vlastně jen na začátku. Ani jsme neměli jasný titul, přesto bylo vše skvěle nalajnované! Že není nic rozhodnuté, věděl ovšem každý. Hráči, fanoušci, ale i trenéři s představenstvem klubu. Nikdo ale nepochyboval, že to zvládneme. Stačilo udělat jen jeden, ten nejdůležitější krok.

Jen blázen by vědomě hrál na remízu. I proto šlo do boje to nejlepší, co Jindra s kolegy měl. Vzhledem k různým zdravotním potížím musel sáhnout hned ke třem změnám. Olayinku nahradil navrátilec po zranění Ševčík, post hroťáka opět zaujal van Buren a druhé křídlo brousil Stoch!

S blížícím se výkopem zel sektor sešívaných prázdnotou. Důvod? Dost možná mindrák fízlů a security. Ta zakázala choreo, dokonce i zavřela brány před zraky fanoušků. Když už konečně povolili choreo, pouštěli lidi po jednom. Napětí houstlo, buzerace navyšovala na obrátkách, nechyběl ani pepřák a další prostředky „hrdinů“ v krunýřích. Po dlouhém čekání, výměně názorů a hned několika fyzickým ublížením fanouškům se konečně rozhodli, že by fanoušky měli pustit. Bylo to fakt nutný? Proč o tomto média nepíšou? Dost možná i proto, že to prostě není taková senzace, jako „M45 bez koriandru“, či „zabíjení dětí“.

Co se ovšem musí nechat, je podpora od ostravských fanoušků při společném skandování proti těmto intrikám. Český fotbal pro fanoušky! Někteří slávisté se dostali na stadion v páté či pozdější minutě utkání. To už se děly věci i na hrací ploše, kde se slávisté rozjížděli na plné obrátky. Skvělý brejk v režii našeho nizozemského forvarda Burena byl odvrácen na roh, ze kterého přišlo první velké ohrožení branky! Centr si vzal na triko Hušbauer, jehož rohlík trefil čelo Součka! Odchovanec naší kopané trkl hlavou, co mu síly stačily a přiměl Laštůvku k prvnímu skvělému zákroku!

Ve chvíli, kdy se protrhla mračna, se geniálně rozehrál Hušbauer. Nyní vyslal průnikovku do lajny na Traorého, který při postupu na zkušenou jedničku Baníku pálil placírkou nad břevno! Po klidnější pasáži plné ofsajdů, soubojů a ztrát přišlo i menší pozdvižení ze strany domácích. Martin Fillo se pěkně uvolnil a servíroval kouli na malé vápno, kde byl Šašinka. Jenže ani on, ani nikdo z jeho spoluhráčů nestál na správném místě a šance tak přišla vniveč.

Dosti sporný moment byl k vidění v závěru první pětačtyřicetiminutovky. Hušbauerův přímý kop skončil na zadní tyči u Bořila, který vracel balon zpět ke druhé tyči. Tam šplhal do vzduchu Souček, do kterého bez jakékoliv snahy hrát balon naběhl jeden z domácích hráčů. Reakce kata Hrubeše? Penalta? Kdepak. Ještě že tam je to video, které se beztak nepoužije. S hořkým pocitem se tak šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Do druhého dějství jsme vstoupili poněkud vlažně, ale i tak byla první šance sešívaných ta nejgólovější! K vidění byla pohledná akce po ose Stoch, Bořil, Hušbauer. Vousáč s kapitánskou páskou se dostal za obranu a pálil ze strany na zadní tyč, kde se včas složil k tyči Laštůvka! A zase on! Vracečka Bořila byla sice odvrácena mimo vápno, ale meruna se hned vracela po střele Coufala. Poté se seběhlo pár odrazů a na správném místě ve správný čas stál opět Hušbauer! Nyní měl celou situaci mnohem těžší, z otočky svou střelou moc velkou neplechu nenadělal.

A gól! Hušbauer se s blížící odehranou hodinou hry rozhodl vyslat Stocha, který servíroval před prázdnou bránu van Burenovi. Proč se neslavilo? Mužík s praporkem na lajně vztyčil ruku s fáborkem – ofsajd! Bohužel, náš slovenský hračička tam opravdu byl. S blížícím se závěrečným hvizdem napětí stoupalo. Všechny slávisty jistě hřál ten pocit jako před dvěma lety na Strahově. Titul se blíží! Sladkou tečku k němu mohla přidat jedna z hlavních postav této sezony Souček, který čtvrt hodiny před koncem pálil zpoza vápna vedle tyče.

Klid na duši nám v posledních minutách řádné hrací doby nepřidal ani Nemanja Kuzmanovič. Ten se totiž po odvráceném rohu ostravských hráčů zjevil úplně sám před naší šestnáctkou a pálil z první pod víko! Do cesty této pumelici se dostala jen lapačka Koláře, jenž fantastickým zákrokem podržel svůj tým. A pak to přišlo, závěrečný hvizd! Celá lavička vyletěla na hřiště, emoce proudily všemi směry. Máme titul! Titul po sezoně, která nám přinesla tolik radosti, nervů a naježděných kilometrů!

Veliký dík patří všem. Počínaje lidmi z kanceláří, vedení, až po trenéry, hráče, ale také fanoušky! Zažili jsme toho opravdu dost, někdy nahoře, někdy dole. Ale vždy jsme v tom byli spolu, jsme jedna rodina, jeden tým! Tahle výhra je naše, slávisti! Závěrečné emoce, oslavy, bouření, fanatismus, ale také cesta vlakem domů zůstane v hlavách všech navždy. Bylo to něco nepopsatelného. Stejně tak nepopsatelného jako dění o několik stovek kilometrů jinde v porodnici. Tam se totiž narodil malý Tobiáš, syn jednoho z nás. Našeho kamaráda, kolegy a fanatika. Přejeme mamince, tatínkovi, ale také prckovi jen to nejlepší! Věříme, že se brzy podívá na Slavii! Budeme se na tebe těšit! Kdy jindy se narodit, než v den získání titulu?!

Konec ovšem stále není! Týden úspěchů a oslav teprve začal! Náš milovaný klub čeká již ve středu další, neméně důležitý zápas! A znovu jedeme na východ, nyní do Olomouce. Tam nás čeká opět ostravský Baník, se kterým se utkáme o pohár v MOL Cupu! Rozhodně se nebude nic vypouštět, jdeme si pro double! Toto tvrzení neplatí jen pro hráče, ale i pro fanoušky! Pojeď i ty na Andrův stadion, kde si to rozdáme o další trofej! My jsme Slavia, nás nic nezlomí!