Tribuna Sever za dveřmi aneb fotbal bez fanoušků není fotbal!

Za normálních okolností by Eden již několik hodin před utkáním ožíval červenobílými barvami, nyní byla ovšem v důsledku vládních opatření cítit ve Vršovicích zvláštní atmosféra. Na stadion fanoušci nemohli, i přesto se však velký počet fanatiků sešel před jedním z vchodů na slávistický svatostánek, aby společně hnali sešívané za důležitými body! Jak to probíhalo? 

Sudy byly naraženy, dřevěné palety postaveny na sobě připraveny nést tíhu televize a hráči pomalu vybíhali na hrací plochu na předzápasovou rozcvičku. Vchod č.4 našeho stadionu se pomalu začínal probouzet k životu. Trenér Trpišovský udělal oproti utkání s Příbramí pouze dvě změny na středu hřiště. Takácse a Traorého nahradil “nový středopolař” Holeš společně se stálicí Ševčíkem. 

Připravena byla také Tribuna Sever, která za přihlížení Policie ČR začala po odpálení malého množství pyrotechniky mohutně podporovat slávisty na place. Prvních zhruba 20 minut byli fanoušci odkázáni sami na sebe, přenos na televizi ne a ne fungovat. To je však neodradilo a přestože byl jejich zrak přes plot upřen výhradně na tu šestinu hřiště, kde operoval především hostující brankář Hruška, dávali o sobě při každé příležitosti pořádně vědět. Šance byly v prvním poločase k vidění na obou stranách a tak se trochu s podivem odcházelo do šaten za bezbrankového stavu.

Během poločasové pauzy se k hloučku fanoušků připojilo pár dalších jedinců, přerazil se sud a mohlo se jít opět fandit. Ve druhé půli svou přítomnost připomněli ochránci všeho míru v naší zemi, kteří se očividně během koronavirové pauzy nudili natolik, že pocítili okamžitě potřebu fanoušky uchránit od nebezpečné pyrotechniky, která se v hloučku při jednom z chorálů objevila. Naprosto zbytečná eskalace, na druhou stranu budou mít alespoň co hlásit na velitelství, že?

Na hřišti mezitím houstlo napětí. Sudí Franěk měl ale navzdory předzápasovým predikcím utkání pod kontrolou a jakékoliv vášně na place rychle klidnil. Tedy alespoň dokud se na hřiště nepodívalo plzeňské hovado Chorý, jenž si okamžitě vyšlápl na mladého Zimu, kterého nejdříve v prvním souboji zákeřně udeřil do choulostivých míst, aby s ním v poslední minutě hodil o zem takovým způsobem, který by ocenili především ve wrestlingové WWE. Na to už zareagoval domácí kapitán Bořil, před kterým se Chorý bezostyšně svalil na zem. Rozdávat ano, ale přijímat se nechce? 

Utkání tak po vyhroceném závěru skončilo bezbrankovou remízou, která dává slávistům jistotu prvního místa před Dušanovou nadstavbou! Zavřený stadion neošidil fanoušky ani o tradiční děkovačku. Vrata u vchodu č.4 se po utkání otevřela dokořán a mezi fanoušky a hráči bylo rázem pár metrů. 

Celá akce byla fantasticky zorganizovaná lidmi z Tribuny Sever, doufejme ale, že náš další vzájemný zápas s Plzní už bude za účasti vyprodaného Edenu. Fotbal bez fanoušků nemá smysl, snad to brzy dojde i kalkulistům z vyšších pozic. 

Slavia je věčná!

FOTO: Tribuna Sever, Slavia Praha & VeruPhoto