Proč chodit na hokej?

Blíží se nám nový hokejový ročník, který nás dovedl k novým nápadům a myšlenkám. Napadla nás otázka, proč vlastně lidé na hokej nechodí? Návštěvy v hokejové „garáži“ jsou totiž za poslední léta spíše smutným vtipem, než-li něčím, čím bychom se mohli chlubit. Není to škoda? Je více než jasné, že klub jako Slavia není hoden toho, aby hrál druhou nejvyšší soutěž. Ale vše není tak černé, jak se zdá! Náš hokejový oddíl se zvedá, příkladem budiž uplynulá sezona, kde jsme se i s mladým kádrem dokázali probojovat do lepší půlky soutěže. Pokud jste nad „starou“ Slavií již zlomili hůl, není na čase vše přehodnotit? Máme pro vás pět tipů, proč chodit na hokej!

NOVÉ VEDENÍ = NOVÉ AMBICE!

Je tomu tak! Jak říkal pan majitel Stanislav Tichý v našem rozhovoru, buduje se tým plný slávistů! A to nejen na ledě, ale také uvnitř klubu. Na postupové ambice je sice příliš brzy, ale vše si pomalu sedá. Právě tato sezona může být zlomová a dost možná leccos napoví!

NOSTALGICKÝ NÁDECH

Pro novou sezonu se Slavia vrací ke svým kořenům. Ke stodvacetiletému výročí od založení klubu jsme si nadělili nové logo a dresy, stále také válčíme na starém zimáku. Nutno říct, že ne vše co je staré, musí být zákonitě špatné. Extraliga se tu hrát nedá, ale na první ligu to stačí. I přesto že tu je zima jak v ruském filmu a o modernu tu taky zrovna nezavadíte, má své kouzlo! Zvlášť když je plný dům!

P I V O !

Jaké by to bylo zajít na hokej bez toho, aniž byste si dali pivo. A právě pivo je snad jeden z mála aspektů, kde naše „garáž“ zastiňuje svého modernějšího bratříčka z fotbalu. Tak dobrou točenou Plzeň snad nikde na fotbale, ani na hokeji nenajdete! Pokud zavítáte na zimák, rozhodně se o to neošiďte! Stejně jako pivo, tak i všemožné jiné pochutiny mají za vskutku lidové ceny. A navíc jsou fakt dobré. Jak by pravil klasik, 10/10.

HRAJÍCÍ KLUBOVÉ LEGENDY

Náznak nostalgie na vás nedýchne jen v ochozech, ale také na ledě! Stálici slávistického hokeje Honzu Nováka pro novou sezonu doplní Marek Tomica, vše nasvědčuje také comebacku Jardy Bednáře. Právě toto zkušené trio by mohlo tvořit silné jádro, které bude předávat zkušenosti jinak poměrně mladému týmu. S těmito zkušenými hercovníky budou totiž nastupovat naše mladé naděje, jako je Brož, Všetečka nebo snad syn legendárního gólmana Málka.

ATMOSFÉRA… (pracuje se na ní)

Přesně to tu obvykle chybí. Bouřlivá atmosféra, pořádný hukot, prostě randál. Zkrátka něco, co ty kluky vyburcuje, když se nebude dařit nebo bude potřeba vstřelit gól. Starý zimák je obvykle poloprázdný a k naplnění čtyřtisícové kapacity dochází jen zřídka. Není to škoda? Jen si představte tu bouři, ty emoce, kdyby bylo plno!

Tak co? Přesvědčilo vás to? Přijdete podpořit naše hokejisty přímo na stadion? Nedělejme si ambice. Současná situace není taková, že můžeme vyhlásit absolutní boj o postup. Na comeback mezi elitu je stále brzy. Vše je ale na dobré cestě, staví se důležité základy pro to, aby ten úspěch mohl v blízké době přijít. A úspěch se nejlépe buduje společně! V klubu už nejsou lidé, kteří se chtějí na Slavii přiživovat. Pokud jste nad hokejem zlomili hůl kvůli těmto lidem, tak věřte, že tyto kreatury tam už nejsou. Je tam nový tým. Jak na ledě, tak ve vedení. Oslavme společně výročí 120 let od vzniku klubu, podporujme náš tým a dožeňme ho zpět do extraligy!