Leicester? Takticky skvěle připravené mužstvo!

Anglický fotbal se mezi nejlepšími evropskými soutěžemi vždy vyjímal nejen historickým nádechem, ale také zcela odlišným herním stylem! Ačkoli to v dnešní době již není pouze o ostrých loktech a extrémní agresivitě, zvláště Premier League stále zůstává takticky zcela unikátní!

Největší týmy skupují hvězdy ať už přímo z Británie, nebo z celého světa, zatímco menší, často o záchranu bojující kluby sází především na pevné silové zázemí s rychlým přechodem do útoku. Leicester není v tomto ohledu jiný, přesto je opět hodně vysoko v tabulce!

Podíváme-li se na sestavu lišek, nenajdeme žádnou hvězdu světového formátu, který by do klubu přišel za nehorázné peníze. Kouzlo spočívá zejména v jejich využití na hřišti a plnění taktických pokynů tak, jak je ordinuje zkušený trenér Brendan Rogers.

Na co si dát pozor a jak máme naopak velkou šanci udeřit?

Ohromná přednost Leicesteru? Smrtící protiútoky, do kterých se zapojuje doslova celý tým! Od nesmírně rychlých krajních obránců přes tvořivé středopolaře až do kvalitních krajů, kteří často servírují balóny až do kuchyně na hrotového útočníka. Přímočarý útok ihned po zisku míče vypadá v jejich podání až neskutečně plynule.

Slabina anglického celku? Stoperská dvojice! Ačkoli je Leicester s 25 obdrženými brankami jedním z nejméně inkasujících týmů, často je tak zejména díky dánskému brankáři Schmeichelovi či pevnému středu hřiště! Turecko-anglická dvojice Soyuncu – Evans sice bude mít převahu v hlavičkových soubojích, velké problémy jim ovšem zpravidla činí rychlostní typy hráčů, kterých má Slavia na rozdávání!

Podobná utkání již Slavia zažila!

Podobným stylem jako Leicester se prezentuje také německý Dortmund či Leverkusen. V případě těchto celků je sice kladen mnohem větší důraz na ofenzívu než na zabezpečenou obranu, výběrem hráčů do sestavy jsou ovšem takřka totožní! Duely s oběma celky si jistě všichni pamatujeme, jaká by tedy mohla být cesta za postupem? Vytváření neustálého tlaku na rozehrávkou slabší stoperskou dvojici, zamezení volného pohybu na place playmakerovi Maddisonovi a především mít neustále pokryté kraje hřiště, které má Leicester mimořádně kvalitní. Ve výstavbě svého hrotového útočníka tolik nezapojují, dostanou-li se ovšem jeden z dvojice Vardy – Iheanacho ke střelecké příležitosti v okolí naší šestnáctky, nemusí to pro sešívané skončit dobře.

Venkovní utkání > domácí utkání

Ještě jedna věc – pozor na Lišky venku! Mohlo by se zdát, že mužstvo jako Leicester bude sbírat body především doma, opak je ovšem pravdou! S 27 body ze 36 možných vévodí angličané tabulce venkovních utkání, přičemž si smlsli na Tottenhamu, Arsenalu nebo Manchesteru City (pravda, tyto úspěchy přišly zejména zkraje nové sezóny). Čeká nás ohromně obtížné dvojutkání, pravděpodobně náročnější než “tehdy” proti Seville.