O NÁS

V srpnu roku 2011 vznikla jedna z prvních fanouškovských stránek o Slavii Praha, která se snažila fanouškům předávat informace o jejich oblíbeném klubu. Takto fungovala pár let až do července 2014, kdy byl založen první instagramový účet a proběhla výrazná obměna členů. Tým SlaviaFans byl opět doplněn v listopadu téhož roku, kdy se připojil poslední z členů současného týmu. Od té chvíle jsme urazili ohromný kus cesty, ať už po obsahové či vizuální stránce. 

Z mladých kluků, kteří se bezhlavě snažili informovat o svém milovaném klubu se postupně stalo médium, které má jasný směr. Od našich začátku jsme se snažili co nejoriginálnějším pojetím dostat slávistického fanouška zpět na stadion, ať už formou všemožných rozhovorů či ukázkou toho, jak to chodí na tribunách. Buďme upřímní, nenacházeli jsme se v jednoduché situaci. Slavia se vzpamatovávala z nejhorší sezóny v novodobé historii, kdy jsme jen těsně unikli potupnému sestupu.

Čas plynul a stále více lidí si nás začalo všímat jak na internetu, tak v hledišti. Postupně jsme si krom domácích utkání oblíbili také výjezdy, na kterých dodnes prakticky nikdy nechybíme. S přibývajícím úspěchem sešívaných se nám otevřela cesta také do Evropy, přičemž zastoupení SlaviaFans chybělo pouze v belgickém Bruselu. Snažíme se také pomáhat Tribuně Sever při tvorbě choreografií. 

Velká rána přišla v březnu roku 2019, kdy nám byl z dosud neznámých důvodů zablokován náš instagramový účet, který v té době čítal přes 13 tisíc sledujících. Nejen naše největší fanouškovská základna, ale také veškeré nezálohované fotky a videa z nejrůznějších utkání či výjezdů byla pryč a my začali přemýšlet o naší budoucnosti. I s pomocí hráčů jsme o měsíc později rozjeli nový účet a zahájili jsme novou kapitolu SlaviaFans. Téměř do roka a do dne jsme i díky vaší podpoře dosáhli na metu 10 tisíc sledujících, což nám mimo jiné otevřelo další možnosti v plánování nových projektů.

Navázali jsme aktivní spolupráci s hokejovou Slavií, které se taktéž snažíme pomoci dostat fanoušky zpět do “garáže”. S příchodem pandemie, kdy se zastavil sportovní svět, jsme se zaměřili na revizi našich webových stránek, kde jsme pro vás kompletně protřídili staré rozhovory. Vracíme se k psaní článků a snažíme se vymýšlet nové produkty. V plánu jsou nové edice samolepek a oblečení naší značky.

Vždy se budeme snažit dostat fanouška na stadion a ukázat mu, že to na tribuně zdaleka není tak zlé, jak někteří tvrdí. Slavia pro nás není jen fotbalový klub. Je naší vášní, náboženstvím a životním směrem!